Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

i osetićeš u jednoj reči na kritičnom mestu vibraciju, a u drugoj ne.
Откад сам ја казао да је говорење опасно по психу, али нису хтели да ме слушају...
Link to comment
Osetio sam propriocepcijsku vibraciju u jabučici ali mi nije jasna ruka na temenu. Treba li sada da se malo klepim po glavi zbog neoprostive zablude?
Klepi se :D Jako. :fashisto:...Teme isto vibrira kod mnogih ozvučenih glasova, ali mora se preterati, tj. prenaglasiti da bi i ono zaigralo.
Link to comment
Наслов једног чланка о Студеници:МАТИ ЦРКАВА
Ваистину... као и овде, цркава на све стране. Но сам приметио да се намножило оних хелиодула или како се већ зову, јер им испред храма вечито пише "обожавање Сунца $10.35". Тј стварно пише "SUN WORSHIP 10 35", што сам дешифровао како сам знао и умео. Исте такве табле има свака боља (добро, де, не мора да је боља, само већа) сендвичара, и бројеви на њима су увек у доларима, а што се овим хелиодулима цена не завршава на 99, то је маркетиншки трик.
Link to comment
Но сам приметио да се намножило оних хелиодула или како се већ зову, јер им испред храма вечито пише "обожавање Сунца $10.35".
Ау, сад си ме забринуо. Је л? се ту рачунамо и ми што се хелиотерап(еут)ишемо због пцоријазе? Сад морам да видим да ли су и овде увели плаћање, и где. Замисли срамоте, да ме у?вате риџовани да се чварим, а нисам платио...
Link to comment
Ау, сад си ме забринуо. Је л' се ту рачунамо и ми што се хелиотерап(еут)ишемо због пцоријазе? Сад морам да видим да ли су и овде увели плаћање, и где. Замисли срамоте, да ме у'вате риџовани да се чварим, а нисам платио...
Амерска посла, увек ће се наћи неко да ти препрода нешто што је иначе бесплатно, ама рачуна с тим да нису сви обавештени. Сваког се минута рађа по један, што рече онај Барнум.
Link to comment
kako je mnozina od smisao?
Na prvu loptu bih rekla da smisao spada u apstraktne imenice koje u našem jeziku nemaju množinu kada se koriste u osnovnom značenju.(Može se izvesti množina ako se vežu uz nešto konkretno.)Za ovu imenicu nemam pojma kako bi se mogla izvesti množina: smislovi, smisli... ne, ipak bih je ostavila bez množine.Možeš li da daš kontekst u kojem želiš da upotrebiš oblik množine?
Link to comment
Možeš li da daš kontekst u kojem želiš da upotrebiš oblik množine?
kad na pitanje u kom smislu zelis da stavis do znanja da postoji vise nego jedan smisao:unsure:
Link to comment
kad na pitanje u kom smislu zelis da stavis do znanja da postoji vise nego jedan smisao:unsure:
Pronadješ neku drugu formulaciju, upotebiš reč značenje ili kažeš tako- postoji više od jednog smisla. :) žao mi je, nisam pomogla. :( Možda se javi neko ko zna. edit: evo ga Pace, i brži i zna znanje. Edited by stormy
Link to comment
Možda se javi neko ko zna. edit: evo ga Pace, i brži i zna znanje.
Ма јок, само сам урадио то исто што и ти предлажеш, но мало брже плетем. Узгред: А за то "знамо по кућама, мајстор носи главу са собом"... то трошим на енглеском, на форумима где се једном једна баба бунила што је неко опсовао, па увели хришћанске контроле, те сам морао да уведем не еуфемизме, него исправне изразе из истог правилника. Тако се не каже piss off него deurinatе, не shit него stool, и не fuck него know. Ово последње је скроз хришћански, тј тако им пише у оној једној књизи што имају. Но би у нашем преводу било још смешније, јер "... позна жену своју". Тј баш су се онако растурали од секса, кад он одједном "аман, Милојка, па то си ти - тек сад сам те познао!" :).пјаф(тм): исправио бацање чини на једном месту Edited by расејан
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...