Jump to content

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

:lol:ne. smesno mi sto svi danas bruje o tome. u originalu je pisalo "reconfiguration of the un mission".ne znam da li se neko setio prestruktuiranja ili reorganizacije, jos dve divne samoupravljacke reci.
ove dve samoupravne mi opet zvuce bolje od ove gradjevinske.vidi stvarno, klajn & sipka kazu da je nepravilno prestruktuiranje. a mogla sam se zakleti.
Link to comment
ove dve samoupravne mi opet zvuce bolje od ove gradjevinske.vidi stvarno, klajn & sipka kazu da je nepravilno prestruktuiranje. a mogla sam se zakleti.
ПреструктУИрање није правилно, али је самоуправно - тада су тако говориле све, овај, структуе.
Link to comment

kako se pojavila rec njeznik? povrsni google search mi daje linkove ka nekoj retardiranoj pesmi bore djordjevica i na neku diskusiju od tamo, kad smo mi svi bili tamo. rec njeznik nisam nikad ni cula ni procitala van foruma. da li je to neka ppp fora, ili se nekako usunjalo u neosrpski vickasti jezik? nesto ne vidim da se pojavljuje u ozbiljnim hrvatskim tesktovima.

Link to comment
ПреструктУИрање није правилно, али је самоуправно - тада су тако говориле све, овај, структуе.
to vucenje rijeci iz francuskog jezika je jedno vrijeme bilo veoma modernonego, zanima me odakle i kako se ustalila jedna od najcescih pravopisnih gresaka u medijima: protestVovati umjesto protestovatimisterija.
Link to comment
kako se pojavila rec njeznik? povrsni google search mi daje linkove ka nekoj retardiranoj pesmi bore djordjevica i na neku diskusiju od tamo, kad smo mi svi bili tamo. rec njeznik nisam nikad ni cula ni procitala van foruma. da li je to neka ppp fora, ili se nekako usunjalo u neosrpski vickasti jezik? nesto ne vidim da se pojavljuje u ozbiljnim hrvatskim tesktovima.
koliko se secam, pocetkom devedesetih se njeznik, kao i gomila slicnih gluposti, na silu htela ubaciti u hrvatski novogovor.katapultirala se samo, pre svega zahvaljujuci petru lukovicu (tada corava kutija) u srpski sleng.
Link to comment

Neverovatno, ušlo je čak i u Anićev rečnik :Hail:njȅžnīk m 〈N mn -īci〉neol. publ. ekspr. muški spolni organ (ob. da se jasno pokaže kako se izbjegava nepristojna riječ)

Link to comment
nego, zanima me odakle i kako se ustalila jedna od najcescih pravopisnih gresaka u medijima: protestVovati umjesto protestovatimisterija.
Moje nenaučno objašnjenje je da su glagoli učestvovati i prisustvovati, koji su vrlo često u upotrebi, model po kome ljudi grade protestVovanje, zaboravljajući da je u osnovi reč protest, a ne protestvo. Edited by Quizmaster
Link to comment
A moje nenaucno objasnjenje je da nam je doletela od hrvatskih komsija, pa se ovde zapatila..
Oni ipak kažu protestirati ili prosvjedovati.
Link to comment

Hustlere da ti skratim muke evo izvoda iz teksta

Ivan Klajn, a linguist and university professor, defined the usage of any language not as amere taxonomy of personal identity but rather as an attainment of the overall premises of civilization.Klajn published his findings in a number of books such as Razgovori o jeziku (1978),Jezik oko nas (1980), Pisci i pismenjaci (1994). Klajn?s father was the Jewish psychologist anddrama director Hugo Klajn, and his Serbian mother, Stana ≠uric-Klajn, was a noted musicologist.
Link to comment

Koji je pridev od imenice entuzijasta, entuzijastican ili entuzijasta?Ovaj prvi predlog malo zvuci rogobatno, dok drugi verujem da moze da prodje i kao pridev.Cini mi se da nije trivijalno, sta kazu teoreticari?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...