Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

ujutru - ujutropozvao bi ih - pozvao bih ihodnecu mu na konsultacijama - odnecu mu na konsultacijeajd neka neko odgovori ako hoce naravno

Link to comment

Kanda moze i ujutru i ujutro (ne secam se tacnog izvora te informacije).Pozvao bih ih. Ne vidim sto bi se izbacivalo H.Odnecu mu (kad budemo) na konsultacijama - mesto: kad budemo na konsultacijama (obojica kao studenti ali i situacija kad jedan drzi konsultacije). Ako se shvati kao elipsa, moze da prodje. Inace je malo... hm-hm. :)Odnecu mu na konsultacije - pravac i namena: kad ga budem konsultovao oko necega, tj. ON drzi konsultacije.Isti slucaj je i sa onim:- otisao je da radi u Francusku (otisao je da radi, u Francusku; otisao je u Francusku, da radi; ), ili- otisao je da radi u Francuskoj (mesto; ako je otisao nekud da radi, onda ce TAMO i raditi, zar ne).:DResenje je u zarezima (u govoru se prave pauze) ili redu reci.

Link to comment

Ako može mala pomoć ... Nadimak jedne devojke je Cile. Da li se menja po padeži isto kao i da je nadimak od nekog njega...npr. Doneo sam paket od Cileta .fala vi.

Link to comment

Pa, izgleda da bi bilo OD CILE. :unsure:Tako je kod stranih imena, nema promene: ovo je Ines, Dolores, Ildiko, Tinde,daj to Ines, Dolores, Ildiko, Tinde,videla sam Ines, Dolores, Ildiko, Tinde,ovo je od Ines, Dolores, Ildiko, Tinde.Jedino je malo nezgodno kod genitiva (a nekome i ovo!), npr. dosla je Doloresina mama, mama od Dolores, mama Dolores? Lici mi da je pravilno ovo poslednje, ali treba se snaci tako da ne ispadne da se mama zove Dolores, pa jos i da je mama osobi koja izgovara tu recenicu. :lol:Srblji to vole da posrbe: video sam IldikU, TindU...

Link to comment
Ako može mala pomoć ... Nadimak jedne devojke je Cile. Da li se menja po padeži isto kao i da je nadimak od nekog njega...npr. Doneo sam paket od Cileta .fala vi.
Молемо. За разлику од предговорнице, ја мислим да је, упркос хромозомској структури носиоца (носилице?) надимка, важније то што је сам надимак маскулинизиран, те се, следствено томе, има мењати (тим пре што се подразумева да и говорник и слушалац знају ко је Циле).Можда поређење није адекватно, али паде ми на памет човек који је своју ћеркицу звао „тајин пацовчић”. Не знам да ли је тако зове и сада (пошто је одавно ћеркица таман колико и ја дечкић), али ме је таква врста родитељске милоште одувек фасцинирала.
Link to comment
Ako može mala pomoć ... Nadimak jedne devojke je Cile. Da li se menja po padeži isto kao i da je nadimak od nekog njega...npr. Doneo sam paket od Cileta .
Ајде замисли да је надимак "Паче", или "Маче", па примени исту промену.
Link to comment
Ајде замисли да је надимак "Паче", или "Маче", па примени исту промену.
1. Pače, Mače, Cile4. Video sam Pače, Mače, Cile?2. to mi je od Pačeta, Mačeta, Cileta:lol:Ako je nadimak "maskuliniziran", hoce li i pridev pratiti neprirodni rod? :unsure: Hoce li biti LEPI MOJ CILE ili LEPA MOJA CILE? Ovo drugo je logicnije, ali onda obavezno ide OD MOJE LEPE CILE, nece valjda OD MOJE LEPE CILETA. :P
Link to comment
Ako je nadimak "maskuliniziran", hoce li i pridev pratiti neprirodni rod? :unsure: Hoce li biti LEPI MOJ CILE ili LEPA MOJA CILE? Ovo drugo je logicnije, ali onda obavezno ide OD MOJE LEPE CILE, nece valjda OD MOJE LEPE CILETA. :P
”Јоој, луле мојеУ селу те нема боље,јоој луленце,чикино детенце”.Нажалост, у песми се луле не мења по падежима, али када сам се сетио овога, сада ми ни Циле више не звучи као мушки, него као средњи род. А опет, што кажеш, није баш скроз ни средњи... Сад се сетих и „(спон)Зорице, Зоруле”... па једне Бранке, зване Бранче... Па Наташа>Таша>Такили... И ево, достигао сам врхунац философије тј. сад стварно ништа не знам.Ма шта Те брига, мењај како дохватиш (а ако нам неко приговори, ми ћемо да се вадимо на Расета, на њега не смеју да ударе!).
Link to comment

Pa, dobro... na kraju ce ispasti OD MOG LEPOG CILETA. :D Ionako je sve uni(homo)seks ovi' godina.A i te zene, ccc, pristaju na tak'e maskulinizacije. :P

Link to comment
Pa, dobro... na kraju ce ispasti OD MOG LEPOG CILETA. :D Ionako je sve uni(homo)seks ovi' godina.A i te zene, ccc, pristaju na tak'e maskulinizacije. :P
Још је то лак случај... на претходној години једна колегиница имала надимак Ц. Само то једно слово. Не Це или било шта, само један глас. Овек сам се залетао и укопавао у месту кад бих кренуо да то прометнем кроз неки падеж, па се сетио да не иде... само Ц.
Link to comment
Још је то лак случај... на претходној години једна колегиница имала надимак Ц. Само то једно слово. Не Це или било шта, само један глас. Овек сам се залетао и укопавао у месту кад бих кренуо да то прометнем кроз неки падеж, па се сетио да не иде... само Ц.
Još samo da pronađe nekog ko ima nadimak od jednog slova, pa će moći da tviksuju zajedno...
Link to comment
Још је то лак случај... на претходној години једна колегиница имала надимак Ц. Само то једно слово. Не Це или било шта, само један глас. Овек сам се залетао и укопавао у месту кад бих кренуо да то прометнем кроз неки падеж, па се сетио да не иде... само Ц.
A kako tek da menjamo 20px-Love_symbol_2.png kroz padeze?
Link to comment

aplikacija za upravljanje/rukovanje datotekamaaplikacija za upravljanje/rukovanje grafickim prikazima.salim se: fajl menadzer i imidz menadzer :D poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...