Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Ne sekiram se, naravno - kad mi bude trebala pomoć oko pisanja na srpskom, za to će uvek poslužiti ovaj forum (i, kako stvari stoje, slabo šta drugo).

Link to comment
  • 2 weeks later...

Predlog "s" nikada ne ide sa apostrofom.

 

 

Predlog s/sa nikad se ne upotrebljava sa apostrofom. Ili ćemo reći idem s društvom u bioskop ili idem sa društvom u bioskop. Nikada nećemo reći idem s' društvom u bioskop. Isti je slučaj i sa predlozima k/ka, pred/preda, uz/uza.

 

Bio sam ubeđen da ide '. Mrzim jezička pravila, čemu toliko mučenje, mislim, YOLO! LOLz :lolol:

Link to comment

apostrof posle predloga "s" mi je jedan od najvećih jezičkih hejtova

 

 

bwt predlog je zapravo jedno jedino slovo S, a ideja dodatnog A je samo zbog lakšeg izgovora u pojedinim situacijama (npr sa sestrom, itd)

 

 

btw2 Slovenci nikad ne ubacuju A, samo menjaju S i Z po zvučnosti, a to što ostaju 2 S jedno posle drugog nema veze :D

Link to comment

za wc šolju u brackoj rvackoj je školjka...

 

ali mislim da nisi na to mislila.

 

takoudže u brackoj, za pravu (as in: kuhinjsku) šolju - šalica.

 

edit: jebeno ćorav + nepažljiv - tek sad vidim da si i sama stavila šalicu. :isuse:

 

edit 2: poslije ovog blama sa šalicom, da ipak probam da budem koristan - u primorskijema krajevima (konkretno Dubrovnik) postoji drugačija verzija ćikare - kikara

Edited by Pantelija jr
Link to comment

dada, kikara, cikara, tvrdo c, meko c, kako je ko cuo italijanski, tako izgovara. evo sam gledala u recniku sh matice srpske, nasla samo solju i salicu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...