Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

tako je.

U Srbiji vele Hamdo, Hamda, Hamdu... (mada se u nekim delovima promena vrši kao i dole)

U Bosni i Hrvatskoj: Hamdo, Hamde, Hamdi... (mada se u nekim delovima promena vrši kao i gore)

:)

 

nisam siguran da bi u srbiji hamdu zvali i o njemu pricali tako. seti se, na primer, kako se u srbiji menja ivo (andric). meni hamdo, hamda, hamdu zvuci crnogorski, a moguce je da se tako govori i oko dubrovnika. 

zaprav, uopste me ne bi cudilo da genitiv od hamdo u srbiji (i u sloveniji) bude hamdeta :D

Edited by darling
Link to comment

nisam siguran da bi u srbiji hamdu zvali i o njemu pricali tako. seti se, na primer, kako se u srbiji menja ivo (andric). meni hamdo, hamda, hamdu zvuci crnogorski, a moguce je da se tako govori i oko dubrovnika. 

zaprav, uopste me ne bi cudilo da genitiv od hamdo u srbiji (i u sloveniji) bude hamdeta :D

true dat (za cg i dbk, pa otud i hercegovinu). meni to nekako jedino pravilno, mada je ovo drugo jako rasireno, pa ce, posljedicno, postati pravilno (ako vec nije).

 

jbg, meni malo glupo zvuci da ime koje je u nominativu hamdO po padezima mijenjas kao da je nominativ u stvari hamdA

Link to comment

 

 

jbg, meni malo glupo zvuci da ime koje je u nominativu hamdO po padezima mijenjas kao da je nominativ u stvari hamdA

 

 

Tacno tako. Hamdo, Hamda, Hamdu...

Link to comment

jbg, meni malo glupo zvuci da ime koje je u nominativu hamdO po padezima mijenjas kao da je nominativ u stvari hamdA

 

Па откако су навалили да буду иностранство, можеш као са сличним страним именима... Хамдоа, Хамдоу.

Link to comment

bwt mene nervira Pavle

 

 

meni je normalno da kažem Pavleta, itd, kao Radeta, Mileta, ali kažu ljudi da to ne mož nikako te da može samo Pavla, Pavlu, i to me smara  :mellow:

Link to comment

ma lepo je to, ali bih volela saznati i kojom logikom može Radeta i Mileta a ne može Pavleta

 

Sad bi ti neki objasnili da je sve to nepravilno i da moze samo Rada, Mila, Pavla itd. :D

 

Sad ozbiljno, zar nisu te neke stvari izjednacene i uvedene u nov pravopis, tipa pravilno je i Radeta i Rada?

Link to comment

Sad bi ti neki objasnili da je sve to nepravilno i da moze samo Rada, Mila, Pavla itd. :D

 

Sad ozbiljno, zar nisu te neke stvari izjednacene i uvedene u nov pravopis, tipa pravilno je i Radeta i Rada?

Pa ja bih rekla da može oba, ali kao što rekoh nisam baš nailazila na razumevanje za Pavleta :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...