Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

hm to ima isti broj slova kao shvatati, samo zvuči duže :lol:nego ja zapravo dođoh zbog drugih stvari, a nemam pojma di je onaj topik o rodbinskim vezamaelem:- šta je dođavola sinovac?- da li su npr nećaci mog muža i meni nešto (bilo šta, tipa šurnjaje i tako toga) ili su prosto nećaci mog muža (a što mi je prosto neverovatno :lol:)- sestrići/sestričine i bratanci/bratanice su mi jedino potpuno jasni, plus svi su oni zajedno nećaci, je li tako?

Edited by Amelija
Link to comment

šta je sad čiči :lol:hm, čudno, sinovac je znači bratanacali zašto sinovac, nema nikakve logikea čak i kad bismo išli logikom, sinovac bi bio sin od sina ali to je ionako unuk pa je opet krajnje nepotreban

Edited by Amelija
Link to comment

Види се да ти је српски матерњи, навикло те да тражиш логику. Почесто је и има, али често количина историје претегне. Мен' ми личи да је настало кад један погине (или баци кашику неком другом техником, било тога у тој историји ихај и четврт), а брат преузме његову децу. Овај ми син, овај синовац.Тј имало је то своју логику кад је настајало, ал' се прича загубила а израз остао. Има тога у свим језицима.

Link to comment
deca brata tvoga muza tebi dodju devericici.
pošto vidim da se razumeš :D kopka me jedna stvar... ne znam ni da li ću umeti da objasnim... ako znaš šta su jetrve, i muški pandani pašenozi... zanimalo bi me šta bi jedan pašenog bio drugom kad bi promenio pol?
Link to comment

huh. pasenogica?oprosti meni neukoj, zivka, sto moje razumevanje srpskih srodnickih odnosa ne pozna takav nemoral i razvrat.jebo ga ti, morala sam da vizuelizujem oca i tecu mi, milenka, kak se najednom odeva u milanku, mukica.

Edited by orderka
Link to comment
huh. pasenogica?oprosti meni neukoj, zivka, sto moje razumevanje srpskih srodnickih odnosa ne pozna takav nemoral i razvrat.jebo ga ti, morala sam da vizuelizujem oca i tecu mi, milenka, kak se preodeva u milanku, mukica.
:lolol: e pa to me zanima, kako tvoja majka zove milinka? a kako milinko nju :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...