Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Da ne bude da hejtujem, ali, kome je palo na pamet da u srpski jezik uvrsti reč bezobalno? Šta to uopšte znači? Mislim, kapiram kada se postavi u kontekst, ali aman .

Link to comment

jel moze neko od lokalnih spanaca da mi objasni zasto se ¡vete! (odlazi !) cesto izgovara bete, vaca (krava) - baca i tome slicno ? meni kao da se cini da ja to samo cujem u latino-americkim varijantama spanskog, a nikad u proper spanskom ? hocu reci jel to neka lokalna korupcija ?

Link to comment
Da ne bude da hejtujem, ali, kome je palo na pamet da u srpski jezik uvrsti reč bezobalno? Šta to uopšte znači? Mislim, kapiram kada se postavi u kontekst, ali aman .
Meni se svidja taj izraz i koristim ga ponekad umesto reci neograniceno, ali samo u drustvenom kontekstu. Na primer: bezobalna glupost.
Link to comment
jel moze neko od lokalnih spanaca da mi objasni zasto se ¡vete! (odlazi !) cesto izgovara bete, vaca (krava) - baca i tome slicno ? meni kao da se cini da ja to samo cujem u latino-americkim varijantama spanskog, a nikad u proper spanskom ? hocu reci jel to neka lokalna korupcija ?
ne bi me chudilo da simbol i simvol izlaze nekako iz tog paketa? ^_^
Link to comment
Skvo uči španski, pa sam je pitao još ranije kad sam skontao da vamos kaže bamos i tome slično... Poenta je da ne prave razliku između b i v kod izgovora, nego samo u pisanju. :mellow:Ovako nešto: 1, 2 Edited by Oxymoron
Link to comment

mislim da ipak postoji pravilo. odavno sam išla na kurs, pa sam naravno zaboravila... ali se sećam primera, glagol lokati, na španskom, beber, zvuči kao bever... nešto kao, na početku b može da bude b, ali između nekih vokala ne može...ali znam da nepogrešivo gađaju suprotno kad su naša imena u pitanju, vesna je besna, nebojša je nevojša :D

Edited by slepa živana
Link to comment
Poenta je da ne prave razliku između b i v kod izgovora, nego samo u pisanju. :mellow:
upravo toi nema ništa na početku, između vokala i slično, sve je to jedan isti glas negde između b i vkad Španjolci speluju pitaju "jel 'bv' kao Barselona ili 'bv' kao Valensija?"('bv' sam ja nazvala taj glas)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...