Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

je l lezbijka il lezbejka? ja kazem ovo drugo, ali mi zvoni da je prvo ispravno. mada mozda bolje da ne znam, da pocnem da govorim lezbijka osecala bih se skoro jednako glupo kao svaki put kad kazem skalpel.

Link to comment
je l lezbijka il lezbejka? ja kazem ovo drugo, ali mi zvoni da je prvo ispravno. mada mozda bolje da ne znam, da pocnem da govorim lezbijka osecala bih se skoro jednako glupo kao svaki put kad kazem skalpel.
ostrvo je lezbos. jel.lezbejka, kao promoterka. ne promotirka :P i ja bih rekla lezbEjka. ali, vise ni ne bih. nije pc.sta je problem sa skalpelom? r?
Link to comment

Lezbijka je stariji oblik, ali srećom novi Pravopis priznaje i lezbejka, što je daleko zastupljniji oblik u govornom jeziku, a mislim da se i često viđa po štampi. Dakle ako vam neko kaže da lezbejka "nije pravilno", udarite ga Pravopisom po glavi.A sklaper je još uvek decidno nestandardan oblik, plašim se. :D

Link to comment
i ja bih rekla lezbEjka. ali, vise ni ne bih. nije pc.
a od kad to nije pc :blink:
sta je problem sa skalpelom? r?
a kako drukčije da kažeš?!?!? :blink:
jeste r, skalper, kad kazem skalpel osecam se ko da imam govornu manu.
Lezbijka je stariji oblik, ali srećom novi Pravopis priznaje i lezbejka, što je daleko zastupljniji oblik u govornom jeziku, a mislim da se i često viđa po štampi. Dakle ako vam neko kaže da lezbejka "nije pravilno", udarite ga Pravopisom po glavi.
hvala. jos jedno pitanje. kojim novim pravopisom da udaram? :D
Link to comment

Ovo novo izdanje iz 2010. koji je doživelo dopunu 2011. Pravopis srpskoga jezika, Pešikan, Jerković i Pižurica.Prvobitno izdanje tog Pravopisa je iz 1993. ali u njemu se pomenuta imenica nigde ne spominje.

Edited by Father Jape
Link to comment

Nejasno mi je ovo "a" na kraju srpskogA jezika. Pomalo para uši arhaičnim prizvukom. Odmah zamišljam kako ga reklamira Vuk Drašković- U knjižarama Službenoga glasnika novo izdanje Pravopissa srpshhkoga jeziikaaaaaa!

Edited by halloween
Link to comment

jbg ja prosto ne mogu da se odreknem tog R iz skalpera. buraz i ja smo ih godinama skupljali i koristili za mucenje raznih zivotinja i insekata. ja sam bio nepriznati i osporavani doktor Moma a on moj verni i prilcno suludi asistent Zhare. kad bi me cuo da koristim taj drugi izraz smatrao bi to izdajom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...