Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

čisto onako pitanjce:a jel može u tom hausaufgabeu da se vara i ubaci imeničica "par" na problematična mesta? wicked.gif tri para pantalona, četiri para pantalona, a kad dođeš do 16, pozoveš se na prečansko nasleđe i kažeš im "16 pari pantalona"- ne smeju vam ništa zbog evropske unije, tolerancije i ostalih tekovina.happy.gifedit: ubiste me tim međuvremenskim postovima i editima. taman iskrpim sve rupe da ne ispadnem glupa u društvu, a vi mi sve raskupusate...laugh.gif

Edited by Joshua
Link to comment
čisto onako pitanjce:a jel može u tom hausaufgabeu da se vara i ubaci imeničica "par" na problematična mesta? wicked.gif tri para pantalona, četiri para pantalona, a kad dođeš do 16, pozoveš se na prečansko nasleđe i kažeš im "16 pari pantalona"- ne smeju vam ništa zbog evropske unije, tolerancije i ostalih tekovina.happy.gifedit: ubiste me tim međuvremenskim postovima i editima. taman iskrpim sve rupe da ne ispadnem glupa u društvu, a vi mi sve raskupusate...laugh.gif
moći će junior, nego kako. ubaciće sve što treba. laugh.gifali kako me navuče termalna buba na mrske brojeve, još ne mogu da dođem sebi, a kao pita za imenice. laugh.gifovo je za jezički hejt: kod brojeva sam uvek mrzela promenu četiri: četiriju, četirma... tako nekako. ko to izgovara!? jedva čekam da i on zvanično postane nepromenljiv, slaviću taj dan.
Link to comment

mislim da sam te brojeve poslednji put deklinirala na ispitu na filološkom pre 100 godina. a i tad je bilo smandrljavanje.posle me dočekalo isto to na ruskom- i uopšte se ne sećam kako sam to preživela.hejt ko kuća i od mene za brojeve.

Link to comment
ovo je za jezički hejt: kod brojeva sam uvek mrzela promenu četiri: četiriju, četirma... tako nekako. ko to izgovara!? jedva čekam da i on zvanično postane nepromenljiv, slaviću taj dan.
Pa... niko ne izgovrara, i niko ne piše. Baš kao što su nam rekli u školi. :huh: Možda sam ja išao u neku progresivnu školu gde ti govore istinu. Pilot projekat, najverovatnije. :D
Link to comment
Pa... niko ne izgovrara, i niko ne piše. Baš kao što su nam rekli u školi. :huh: Možda sam ja išao u neku progresivnu školu gde ti govore istinu. Pilot projekat, najverovatnije. :D
jeste, padre, na to i mislim.svi smo mi išli u progresivne škole gde su nam rekli- ovo je pravilno, to je norma. nikad se ne koristi, nećete ni vi, ali morate da znate. dok ne zaboravite.to je i bila suština hejta. smile.gif
Link to comment
jeste, padre, na to i mislim.svi smo mi išli u progresivne škole gde su nam rekli- ovo je pravilno, to je norma. nikad se ne koristi, nećete ni vi, ali morate da znate. dok ne zaboravite.to je i bila suština hejta. smile.gif
A pa da. Možda će neko da im objasni jednog dana šta zapravo znači norma. :smajli koji prevrće očima koga ovde izgleda nema:Ali ne, ozbiljno, u mojoj školi nisu koliko se sećam podmetali takve termine, samo su bili u fazonu ovako se nekad govorio, eto čisto da znate kao zanimljivost. :unsure: Mada ja jesam imao vrlo mladu profesorku, a i išao sam u školu nedavnije od većine članova ovog foruma, tako da možda ima nade za budućnost. :D
Link to comment
mislim da sam te brojeve poslednji put deklinirala na ispitu na filološkom pre 100 godina. a i tad je bilo smandrljavanje.posle me dočekalo isto to na ruskom- i uopšte se ne sećam kako sam to preživela.hejt ko kuća i od mene za brojeve.
Nema više problema sa brojevima. Kakve deklinacije, ukinuti su padeži i redni brojevi.Napišeš broj, crticu i otprilike neki nastavak - i nema problema.Mnogo sam se jedio kada to video 1-vi put. Sada viđam svuda, ali baš svuda.
Link to comment
a za 16 bih lepo rekla šesnaes' pantalona, pre nego šesnaestoro, što je kao in lajn s pravilima. pod uslovom da se ispod toga ne potpisujem...:P
Чегбре, зар не беше оно тројица-три-троје, зависно од тога да ли су мушки-женске-мешано? Те би било шеснаесторе чакшире ако су неке мушке неке женске... :P.
Link to comment
Nema više problema sa brojevima. Kakve deklinacije, ukinuti su padeži i redni brojevi.Napišeš broj, crticu i otprilike neki nastavak - i nema problema.Mnogo sam se jedio kada to video 1-vi put. Sada viđam svuda, ali baš svuda.
Једанви пут видим да овакво писање не прави проблеме, ал' добро да знам за дваги пут.
Link to comment
Nema više problema sa brojevima. Kakve deklinacije, ukinuti su padeži i redni brojevi.Napišeš broj, crticu i otprilike neki nastavak - i nema problema.Mnogo sam se jedio kada to video 1-vi put. Sada viđam svuda, ali baš svuda.
ok, mislim da bih se pre ukokala nego napisala to 1-vi. mislila sam na zbirne. ovo tvoje stvarno nigde nisam videla. na svu sreću.
Чегбре, зар не беше оно тројица-три-троје, зависно од тога да ли су мушки-женске-мешано? Те би било шеснаесторе чакшире ако су неке мушке неке женске... :P.
e, da, ta menjaža dvoje, troje u zavisnosti od roda je još uvek aktuelna. sem ako se od 2004. do sad izmenjalo nešto bitno i po tom pitanju. a šesnaestore čakšire predloži bubi, ako smeš, pa čekaj reakciju. ja ću u međuvremenu naći neki zaklon, fala lepo. happy.gif Edited by Joshua
Link to comment
e, da, ta menjaža dvoje, troje u zavisnosti od roda je još uvek aktuelna. sem ako se od 2004. do sad izmenjalo nešto bitno i po tom pitanju. a šesnaestore čakšire predloži bubi, ako smeš, pa čekaj reakciju. ja ću u međuvremenu naći neki zaklon, fala lepo. happy.gif
Мислим да би то физички ишло мало теже. Најјаче што знам је кад је један другар наумио да се за новака маскира у своју тетку, па је навукао троје чакшире и перику, сео у пеглицу и кренуо на дочек. И онда га заустави мурија, а дозвола у оним унутрашњим...Не могу да замислим да неко навлачи и десеторе чакшире, а шеснаесторе... (хм, не звучи лоше, ал' педесеторе... такође није лоше, ударамо главом о зид тек на стотину).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...