Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Има ли још нешто једвито, осим јада?А и тај, је ли га икад неко срео у једнини?

Edited by расејан
Link to comment
Има ли још нешто једвито, осим јада?А и тај, је ли га икад неко срео у једнини?
Mislis na onog sto stalno ide s čemerom? Edited by Nesh
Link to comment
На једвити јад и чемер? Нешто не штима...
A ja mislio da se pitas da li jad ide ikad u jednini. Kad bolje razmislim, ni nejedvitog jada nema samo u jednini. Nesreca nikad ne dolazi sama. :( Edited by Nesh
Link to comment
U Hrvata se doista slovka, a kod nas ne znam.
aha, ali i kod nas. znam da ucitelji u prvom razredu decu pre nego sto pocnu da citaju, uce da slovkaju i sricu. veorvatno je sricanje naprednija tehnikahttp://dict.susjed.com/index.php?lang=en_hr&word=slovkanje Edited by darling
Link to comment
  • 3 weeks later...
Umrla serijski ubica Dorotea Puenteprestupnik/prestupnica, zatvorenik/zatvorenica, ubica... ubica
Можда треба да се измисли убац.Како се зову становници Уба? За становнике Разбојне сам већ питао ("Разбојчани, а не оно што си ти мислио").
Link to comment
Можда треба да се измисли убац.Како се зову становници Уба? За становнике Разбојне сам већ питао ("Разбојчани, а не оно што си ти мислио").
Ubavci.Kalorifer ili kalolifer? Bio sam ubeđen da je pravilno "kalorifer", ali nailazim često i na ovu drugu verziju (pojedine specijalizovane firme koje prodaju dotična sokoćala pišu u katalogu "kalolifer").Ako mi niko ne kaže šta je ispravno, zvaću ga "kaloführer".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...