Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Baš tako. Iz Rečnika Matice srpske (jednotomnika):igriv = koji se lako, lepo igra, pogodan, podesan za igranje (obično o kompjuterskim igricima)igrivost = osobina, svojstvo onoga što je igrivo

Link to comment
Како се пише скраћеница за сантиметар: цм или см или cm, у ћириличним текстовима?
u pravopisu piše da može i једно и друго цм (центиметар) ili см (сантиметар)
Link to comment

Možda je već bilo... Koje vreme ili glagolski oblik dođe prošlo i sadašnje vreme koje označava radnju u budućnosti, kao u rečenici: "Je*o sam te kad te u'vatim"?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Poznavaoci srpskog i/ili hrvatskogKako biste preveli s engleskog (ima ponesto u recniku, nesto je neprevodivo.... zanimaju me elegantne, a tacne, ideje)denialdenialismself-righteous(ness)debunkercherry-pickingthink-tankcleantech(dobro, ovo zadnje se malo salim)

Link to comment
Jbg, stade mi mozak. Ima li poseban glagol za onaj "dživ-dživ" cvrkut kojim se oglašava domaći vrabac dživdžan?
U tim situacijama dobro dođe rečnik Matice srpske, koji beleži sledeće izraze: dživdžaniti, dživdžati, dživdžikati, divdžukati, dživkati, dživdžakati.
Link to comment
denialdenialismself-righteous(ness)debunkercherry-pickingthink-tank
Nama su na faksu predložili za think tank ekspertska grupa. :unsure:
Hvala, to je barem nesto. A i ovi bus i rasejan bi mogli da se jave i pomognu drugaru u nevolji... a znam da citaju ovo. <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...