Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

ma kulje mi je zbog izraza "zrike".to ti je u kockicama, kad gledas u jednog, a serviras drugom.uglavnom najstroze zabranjeno, al mi u kblou smo to uvek dozvoljavali.zivot na ulici, jebiga.

Link to comment

ejebemu sad, na serbian kafeu se ne slazu sa nama:Zrikavost i razrokost nije isto,zrikavost je kad oci idu prema nosu a razrokost kad su oci izvan kao kod mene...verovatno je imao komplekse,nemogu ni ja da budem ravnodusan ali nemam komplekse..nego mi je simpaticno kako to deluje na ljude kad jednim okom gledam na jednu a drugim na drugu stranu...zato me i interesuje misljenje?

Link to comment
ejebemu sad, na serbian kafeu se ne slazu sa nama:Zrikavost i razrokost nije isto,zrikavost je kad oci idu prema nosu a razrokost kad su oci izvan kao kod mene...verovatno je imao komplekse,nemogu ni ja da budem ravnodusan ali nemam komplekse..nego mi je simpaticno kako to deluje na ljude kad jednim okom gledam na jednu a drugim na drugu stranu...zato me i interesuje misljenje?
Овоме бих одговорио "да, зато те и интересује" (јер има упитник на крају, а не видим шта би друго било питање него "зато?").Ал' види, види, да сам јуче бацио кашику не бих ово знао. А има логике, постоји чак и глагол "узрикавити", кад неко упиљи очима у нешто што му је јако близу, или се само блесави гледајући у свој нос. А "разрикавити" нема, јер скоро нико не може да намерно "сија два лева ока", "има различите погледе на свет", "фура Мартија Фелдмана" (наводим из главе, према Андрићевом речнику).
Link to comment
sta znaci 'vrcani' (u recenici: 'prirodno vrcani med...')?
koliko me secanje sluzi vrcanje je proces skidanja meda sa sacato je stari nacin. verovatno se sad to radi nekako drugacije pa otud to prirodno vrcan
Link to comment
sta znaci 'vrcani' (u recenici: 'prirodno vrcani med...')?
vrcanje bi trebalo da znači izbacivanje (ono vrcaju varnice), pa tako vrcani med je onaj što je izvadjen iz košnice. Imaš i topljeni, i onaj sa saćem.
Link to comment
vrcanje bi trebalo da znači izbacivanje (ono vrcaju varnice), pa tako vrcani med je onaj što je izvadjen iz košnice. Imaš i topljeni, i onaj sa saćem.
Topljen se izlaže temperaturama iznad 60 stepeni, važi da je vrcani zdraviji, jerbo temperatura "ubija" zdravu materiju, ali ubija i bakterije (mislim da je Botulinum u stalnoj postavci ali zdrav čovek može lako da se izbori sa njom). Nu, vrcan u vrcaljki vrcaljka.jpg, vrti se brzo i "baca" med, vrca, je l' si?Ručno vrcan, sa polugom, kada ne žele da ulože u motor...
Link to comment
jel zrikavo i razroko isto?na prvu loptu bih rekla da jeste, ali sad mi usao neki crv, pa ne znam.
Ima i "vrljav", jel to sad zrikav ili razrok ili je sve isto ?
koliko me secanje sluzi vrcanje je proces skidanja meda sa sacato je stari nacin. verovatno se sad to radi nekako drugacije pa otud to prirodno vrcan
I ja se sećam, kao kroz maglu, imaš mašine koje vrte saće, neka vrsta centrifuge i izbacuju med. On je kvalitetniji od onih koji se dobijaju drugim postupcima, a za više informacija moram da pogledam u knjigu, a ona mi je kod mame i tate, pa ako ne zaboravim ;) .Edit :Eto mi kad pričam telefonom po pola sata, taman da završim, ono prijateljica, bla, bla...Vidim odgovor je gore :) . Edited by Krotka
Link to comment
jel zrikavo i razroko isto?
isto, samo suprotno :P .u pravu su ti sa sc-a.razrokost se jos zove i strabizam.poz
Link to comment

Klajn i Šipka ga ne beleže, Vujaklija nije kod mene, ali zato :http://www.tolisa.info/index.php?option=com_glossary&func=view&Itemid=99999999&catid=20&term=vrljavvrljav - pridjev, onaj koji gleda u križ, razrok :blink: .

Link to comment
Klajn i Šipka ga ne beleže, Vujaklija nije kod mene, ali zato :http://www.tolisa.info/index.php?option=com_glossary&func=view&Itemid=99999999&catid=20&term=vrljavvrljav - pridjev, onaj koji gleda u križ, razrok :blink: .
nemam referencu, ali mislim da je "vrljav" sveobuhvatan izraz za sve koji ne gledaju - pravo.ima i "č(š)kiljav", al to su, valjda, oni sto zmirkaju, skupljaju ocne kapke, a mogu i krivo da gledaju.poz
Link to comment
nemam referencu, ali mislim da je "vrljav" sveobuhvatan izraz za sve koji ne gledaju - pravo.ima i "č(š)kiljav", al to su, valjda, oni sto zmirkaju, skupljaju ocne kapke, a mogu i krivo da gledaju.poz
Evo ovaj ti je i vrljav i škiljav / čkiljav :blink: :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...