Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

У филму је био Јованча... има ли неко књигу при руци?
Kod Nušića je Jovanča...
nemojte da me nervirate! knjige su mi pri ruci i pri mozgu jer nušića znam napamet što mošta nije za ponos, al tako me zakljucalo...i u 'put oko sveta' i u 'običan čovek' po kojoj je rađen film 'silom otac' lepo piše jovanče micić, trgovac iz unutrašnjosti.filmove nisam odavno gledala ali mi se sve čini da vam je u sećanju jovanča jer ga juliška tako zove, a juliška je mađarica pa meša rodove...
Link to comment
nemojte da me nervirate! knjige su mi pri ruci i pri mozgu jer nušića znam napamet što mošta nije za ponos, al tako me zakljucalo...i u 'put oko sveta' i u 'običan čovek' po kojoj je rađen film 'silom otac' lepo piše jovanče micić, trgovac iz unutrašnjosti.filmove nisam odavno gledala ali mi se sve čini da vam je u sećanju jovanča jer ga juliška tako zove, a juliška je mađarica pa meša rodove...
Ne piše... Samo ti proveri... Lično, ni ne pamtim kada sam gledao filmove, ali kod Nušića je - kako to da ti kažem a da te ne iznerviram - Jovanča...
Link to comment
Ne piše... Samo ti proveri... Lično, ni ne pamtim kada sam gledao filmove, ali kod Nušića je - kako to da ti kažem a da te ne iznerviram - Jovanča...
znaš ti ko sam ja :fur:4537372757_9bf32a7482.jpg
Link to comment
Zanimljivo, nemam kod sebe, ali sam uveren da je Jovanča u Sabranim delima, Prosveta, 2005. godina?
I ja, na neviđeno, potpisujem da je Jovanča.
upravu ste oboje. stvarno je jovanča :lolol:
Link to comment
upravu ste oboje. stvarno je jovanča :lolol:
А шта, ово у персоне драматис је слагачка фрљотка?п.с. судећи по фонту, једна од оних сто књига?
proveri oci.tigar ima strafte, nije kariran.
А пропао карирања... то се сад ретко ради, глагол је скоро нестао. Edited by расејан
Link to comment
А шта, ово у персоне драматис је слагачка фрљотка?
ahaaa... ja sa time bavim u životu. idem po magacinima i tražim knjige sa zanimljivim frljotkama :D i posle zajebavam narod po forumu
п.с. судећи по фонту, једна од оних сто књига?
od kojih sto?
Link to comment

lisicetina - moze. hvala :) (minor izmozgao "lisicina". meni, citateljki s/h, ili h/s, kako ko vise voli, odmah se javilo : "vase je pravo da...". i ona glumica, sto jedva drzi nos nad bredom pitom i gomilom dece, u nekom policijotskom filmu.)a za medu? da l' bi mogao grizli? :blush: salu na stranu, sutra ima da bude kontrolni :ph34r: . prvi razred, nema zezanja.poz

Link to comment
salu na stranu, sutra ima da bude kontrolni :ph34r: . prvi razred, nema zezanja.
ja sam čula da se za polarnog medveda kaže bela mečka... ne znam da li je to taj augmentativ :D
Link to comment

zivano, ne znam ni ja, samo znam da nam je mecka zaigrala pred kucom. augmenta(n)tno :( kad pomenu mecku, meni se javlja "mecketina". i to mi zvuci (po jezickom osecaju, sto kaze redbus) ok. ali, "medvedina"? :unsure: (junetina, govedina...)pozedit: medvedčina - medvedina. ima li kakvih glasovnih peglanja d-č?

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Rečnik Matice srpske beležimèdvedina ž. - augm. i pej. od medved (druga značenja su i medveđe krzno i medveđe meso :ph34r:)lìsičina ž. - augm. od lisica (druga značenja isto krzno, jama u kojoj lisica prebiva i neke biljke :D)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...