Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

nekad se u beogradskoj (mozda i negde drugde) nizoj srednjoj klasi govorilo: u miraz dajemo kombinovanu sobu.cula od 1. ex-muza koji je svoju rasnu kuju tako reklamirao genetski potencijalnim proscima.pijan(a) k'o cuskija?ps. ako ovde ne bude odgovora, da odem na pijano? il' da odem odmah :unsure: poz
ćuskija - gvozdena poluga koja služi za bušenje rupa u zemlji upotreba izraza - glup k'o ćuskija, pijan k'o ćuskija značenje - naskroz glup/pijan,
Link to comment
ćuskija - gvozdena poluga koja služi za bušenje rupa u zemlji
Ova tvoja formulacija odaje jedno bogato iskustvo s manualnim radovima. U kamenu, bona, kakva crna zemlja.
Link to comment
Ova tvoja formulacija odaje jedno bogato iskustvo s manualnim radovima. U kamenu, bona, kakva crna zemlja.
ćuskija - Zašiljen komad debele i teske zeljezne šipke, od oko 120 cm, za pravljenje rupe ... Ćuskija bi se rukama dizala iznad glave, da bi se snazno udarila u zemlju .Ovo navodno stoji kod Vujaklije. Ja nemam Vujaklijin rechnik.Izgleda da smo i Vinska i ja cuskije ;) Negde procitah da se u Sumadiji i curke nazivaju tako.Valjda sto su i one kao glupe.
Link to comment
znam sta je cuskija, samo ne znam zasto pijan (ili glup, hvala sto me podsetiste :) ) k'o cuskija.
За "пијан као" има читав низ речи које могу да дођу - пијан као мајка, земља, летва, ћускија... а глагола тек има онолико - урадио се, одузео се, наћефлајисан, насвирао се, налио се, ихај...
Link to comment
:unsure: Ne kapiram. Pa lijepo je rekao, dajte mi oslonac i pokrenut ću (ćuskijom goes without saying) Zemlju.
Ne, nego je rekao " Konja,konja,dajte mi konja,kraljevstvo dajem za konja".Mozda nije bash Arhimed.
Link to comment

Ma nek', neka padaju! :lol:Googl izbacio i lijen, precizan, pliva... ko ćuskija. Neću ići dalje od 4. strane, neka ostane ponešto i da nije ko ćuskija. Buki ( :rolf: ), kako se kaže ćuskija litvanski?Ćuskija, ćuskija, mira mi ne da...

Sjedi Crnogorac na željezničkoj stanici u hladovini, a magarac stoji na suncu i čeka svastiku.U magarca ispala ćuskija, to opazi crnogorac i veli: "Čoče uvlači to, ko čeka svaju, ja ili ti?"."Treskam se ko pihtija,Jer ti si kao ćuskija,žmarci me podilaze,Jer ti si žena zemljotres"To je bilo nesto iskombinovano sa dva oscilatorna kola pa onda kad je AM frekventnog pomeraja nema i signal se detektuje obicnom Ge diodom, a kad je FM signal onda se 'seta' po krivoj propusnog opsega drugog osc kola pa prolazi kroz diodu i opet se dobija NF. Mislim, to radi ko cuskija, ali radi.

Edited by king louie
Link to comment
Ma nek', neka padaju! :lol:Googl izbacio i lijen, precizan, pliva... ko ćuskija. Neću ići dalje od 4. strane, neka ostane ponešto i da nije ko ćuskija. Buki ( :rolf: ), kako se kaže ćuskija litvanski?
E lud si choche :lol: Ma od kud ce Buki da zna kako se na litvanski zove kad moj Shvabo ne zna ni kako se na shvapskizove. A zna za alatku. Nema je, on je naime ETF :lol: Al zna sta je.
Link to comment
ćuskija - Ovo navodno stoji kod Vujaklije. Ja nemam Vujaklijin rechnik.
Ostajem pri svojoj tvrdnji, a ti kako hoces. Isto poruci i onom kingu gore, sto pominje neke stenei neduznu me keca. Cuskija se tura u zemlju, da se buse rupe i - basta. Tako pise u najnovijem Velikom recniku stranih reci Klajn/Sipka. A Vujakliju me mrzi da listam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...