Jump to content
IGNORED

Uskoro dolazi jedan film


3opge

Recommended Posts

Šta ću, ispada da vam mnogo repliciram, ali sa raznog:

In an Entertainment Weekly interview, Flynn identified Zoë Heller's Notes on a Scandal and Edward Albee's Who's Afraid of Virginia Woolf as influences on her writing and, in particular, on the plot and themes of Gone Girl. Flynn said she admired the "ominous" ending of Notes on a Scandal and the pathology of a bad marriage from Who's Afraid of Virginia Woolf.
Naprosto, prenosite puno stvari koje su u trendu, a ja bih ih tako rado opljunuo. Ali, onda ispada da stalno vama repliciram i to na ružan način :frust:
Link to comment
a ti se lozis na sladunjavo-naivni holivucki Silver Linings Playbook, pa se ja trudim da to ne vidim...
SLP niti je sladunjav, a još manje je naivan. Rekao sam da je književni predložak smeće, posle sam saznao da je po stripu što je i logično obrzirom na tone filozofije i teorija na kojima je zasnovan. Mislim, recimo, za "utopiju govora" strukturalista je metafora vezana opklada... Ili, afričko poreklo Puškina, ili romantičarska podloga skandinavske drame, Ibeznova pisma ova - ili čija pisma ona, romantizam, pomoidnost, moderna, metafikcionalnost, parabaza i razbijanje iluzije, i druge gluposti za drugo i treće ogledalnje, a ja bi ih izbegao i u prvom, itd, itd... Klasična stripovska smeća...Na drugoj strani, David O'Rusel je nadahnuto i jako do samog kraja režirao film na način na koji bi to mnogi hteli, ali malo ko može i to poštujem... Daleko bilo da SLP posluži kao uzor za snimanje filmova drugima, pa da moram ih gledam kako lome kosti pokušavajući to kod kuće...Ali, pola mojih replika o tom filmu je pogrešno shvaćeno kao kritika moderacije i prebačeno tamo... A, sve je to bilo u sklopu analize lovca na jelene...
Link to comment

stvar percepcije.... meni je film sladunjav i naivan.... sve se savrseno uklapa i desava.... sve je super slatko vickasto... krejzi mejzi baderflaj en dejzi....... sori, nat maj kap of ti

Link to comment
stvar percepcije.... meni je film sladunjav i naivan.... sve se savrseno uklapa i desava.... sve je super slatko vickasto... krejzi mejzi baderflaj en dejzi....... sori, nat maj kap of ti
Kubrick :lolol: Vrni se na prvi citat na smešnim citatima o filmu, a u ovom filmu se ništa savršeno nije uklopilo u stripovskom smeću od književnog predloška, pardon stripa ^_^Joj, kako sam se zeznuo što sam pre tri godine ono pisao o Mikeu Nicholsu na Američkim sedamdesetim, a sada tebi citirao autora romana po kome Fincher snima film oko koga je naša priča počela ^_^ Edited by Ajant23
Link to comment

Bemti, kad god Ajant krene u diskusiju ili prepirku sa nekim, osecam se kao da pokusavam da rastumacim hijeroglife. :unsure:Ben Wheatley "A Field In England"England during the English Civil War. A small group of deserters flee from a raging battle through an overgrown field. They are captured by two men: O'Neil and Cutler. O'Neil (Michael Smiley), an alchemist, forces the group to aid him in his search to find a hidden treasure that he believes is buried in the field. Crossing a vast mushroom circle, which provides their first meal, the group quickly descend into a chaos of arguments, fighting and paranoia, and, as it becomes clear that the treasure might be something other than gold, they slowly become victim to the terrifying energies trapped inside the field.http://youtu.be/_BSHK8d3ycwhttps://vimeo.com/68938072

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...