Jump to content
IGNORED

izdavači


kgmr

Recommended Posts

  • 3 months later...

"Zavod za udžbenike i nastavna sredstva". Drug Albijanić, takoreći. Htedoh još onomad da kupim "Antologiju portugalske kratke priče". 280 strana, broširani povez. 2484 dinara. Da - 2484 dinara. Uđem danas u knjižaru i tražim Jakšićevu "Ovde i tamo". 460 strana, isto broširan povez. Cena - 2200 dinara. Dakle, meni za dve knjige koje me interesuju treba 40 EUR. Nemoguće.

Link to comment

stvarno. za antologiju je neobjasnjivo. samo sam sigurna da se prevodilica nije obogatila.jaksica je izdao arhipelag. imaju klub sa sajamskim cenama, kolike god da su.mislim da knjizara.com ima neki popust, kao za clanove kluba. npr. 10 odsto.ipak, nisu to velike ustede, cene su stvaarno.treba se vratiti svetlim tradicijama: kradja knjiga i svercovanje u gsp-u!poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
stvarno. za antologiju je neobjasnjivo. samo sam sigurna da se prevodilica nije obogatila.jaksica je izdao arhipelag. imaju klub sa sajamskim cenama, kolike god da su.mislim da knjizara.com ima neki popust, kao za clanove kluba. npr. 10 odsto.ipak, nisu to velike ustede, cene su stvaarno.treba se vratiti svetlim tradicijama: kradja knjiga i svercovanje u gsp-u!poz
List'o danas knjigu u knjižari "Zavoda". Oni su izdavač. I stvarno se razmišljam da na neki "zanimljiv" način dođem do ovih knjiga...
Link to comment

izvini, nesto sam pobrkala. valjda mi jakšić nekako ne ide sa zavodom, ne znam.ovde pominjani, clio, geopoetika, pa i arhipelag, grcaju. iz raznih razloga. jedan je piratisanje njihovih izdanja.tako da bi kradja od svete zavodske krave bila ne samo zanimljiv, nego i klasno svestan čin. :s_p:poz

Link to comment

knjigainfo je bila baza - proizvod projekta bibliodyssey. pare su dali holandjani, kroz veliku matru, nbs je bila domaci partner.posle zavrsetka, 2006, domaci nastavljac je postalo preduzece mc most. neko vreme se jos punila knjigainfo baza, a onda je sve preslo na knjizara.com, koja je inace jos od polovine devedesetih njihova internet knjizara. od vremena kad je osi furao projekat prekogranicne (ex-yu) nabavke knjiga za biblioteke. isto bila nekakva odiseja, zaboravila sam tacan naziv.ono je bila dobra baza, za sve koji imaju posla sa izdavastvom, ovo je klasicna e-radnja.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
  • 7 months later...
knjigainfo je bila baza - proizvod projekta bibliodyssey. pare su dali holandjani, kroz veliku matru, nbs je bila domaci partner.posle zavrsetka, 2006, domaci nastavljac je postalo preduzece mc most. neko vreme se jos punila knjigainfo baza, a onda je sve preslo na knjizara.com, koja je inace jos od polovine devedesetih njihova internet knjizara. od vremena kad je osi furao projekat prekogranicne (ex-yu) nabavke knjiga za biblioteke. isto bila nekakva odiseja, zaboravila sam tacan naziv.ono je bila dobra baza, za sve koji imaju posla sa izdavastvom, ovo je klasicna e-radnja.poz
Juče slučajno probao, opet radi kako treba, nema više redirekcije na knjizara.com. Ostaje da se proveri da li se baza podataka i dalje puni.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Delim poziv;Zadovoljstvo nam je da vas pozovemo na manifestaciju „Noć knjige“. Pod sloganom „Budni uz knjigu“, ova manifestacija održava se u petak 13.decembra od 17 do 24 časa u knjižarama knjižarskog lanca “Delfi”, u Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Nišu, Valjevu, Kraljevu, Čačku, Vršcu, Zaječaru, Jagodini, Zrenjaninu, Šapcu, Pirotu, Loznici,Požarevcu.Za sve ljubitelje čitanja popusti na "Lagunina" izdanja za jednu knjigu biće 25 odsto, za dve - 30, za tri 35, a za četiri i više knjiga 40 odsto. Za 20 odsto biće manje cene knjiga i drugih izdavača, među kojima su: "Vulkan", "Agora", "Čarobna knjiga", "Arhipelag", "Evro-Đunti", "Geopoetika", "Paideia", "Čigoja", "Kreativni centar", "Klio", LOM. Za sve one koji nisu u mogućnosti da posete knjižare u Noći knjige, ova akcija će važiti i na sajtu www.delfi.rs

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 years later...

Zar Službeni glasnik nije hit hitova? Čim se promeni upravljačka struktura, odmah štampaju tomove svojih miljenika (po pravilu skribomanska pražnjenja, po preporuci psihijatara u stilu "bolje nek piše, nego da ubije sebe ili drugog"), a knjige miljenika prethodne vlasti daju na rasprodaju sa 90% popusta. Ko zna koji krug rasprodaja po redu. 

Edited by halloween
Link to comment
On 29.7.2019. at 17:34, halloween said:

 

"Vrela usna" Trivan bar dva ili tri puta godišnje pravi ozbiljnu čistku magacina, dobro je što sve ove akcije bivaju na vreme oglašene članovima kluba, kao i na klupskoj stranici na slglasnik.com.

 

Uzgred, ne znam koji som je onomad odlučio da zakupi slglasnik.com kao matični domen firme, a poćasna pohvala dodeljuje se balvanu koji je omogućio pretragu samo ćirilicom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...