Jump to content

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Jest, povremeno uzimam grožđice u čokoladi, pakovane u ljubičaste kesice, ne mogu da se sjetim ko proizvodi ali nije Milka. Podsjeća na Griski Griksi.

Link to comment

Oni makedonci?

 

Moguće, jugoslovensko je nešto, boja malo tamnija od Milka ljubičaste, ima ih redovno u Bingu.

 

 

 

i ove su bile dobre, osam komada, pa se još polove na sredini

 

8zlatnih-696x385.jpg

 

Ovo je valjda Runolist u fensi pakovanju. Boja i cvijet su tu, a i ukus se poklapao.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Runolist je imao one mini čokoladice, ovo je bilo malo drugojačije, tvrđe.

U drugim vrstima Clipsy počo da pravi čoko kokice. Čitaju temu. Mada su meni i dalje brčanske bolje

Link to comment

ne moze da se zivi od paparaca  :fantom:

 

Bile neke bele cokoladice, format zivotinjskog carstva sa slicicama starih automobila, secam se bio sa caletom u Srpskom Itebeju da obidjemo baba ujnu ili tako nesto. Baba sitna, jadna, prikovana za krevet, preko nje progutao je banatski jorgan, soba mirise na skori rastanak i dunje sa sifonjera a ona uperila one vodnjikave ocice, ne skida ih sa mene, 'dajte detetu cokoladuuu..'

Ne znam kako se zvase ta cokolada, al' me belka od tada asocira na tugu i smrt. Jedva da sam je okusio dvaput triput u zivotu.

Link to comment

Nasla rodjendanski polaroid sa zutim sokom, onim u flasicama  :lolol: + lokalna atrakcija torta sa secernim mosticima .. moja keva uvek pravila sama bez mostica, kad smo u kuci imali kult hrane pa je ukus bio vazniji. Nije bilo tu prevelikog izbora sa tim sokovima, bio je zuti, jagoda, mislim breskva i to je to ...

post-1934-0-75739900-1510688729_thumb.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...