Jump to content

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

krompi kojeg se ja sećam je hamburgerija u kojoj ti hranu sprema slavko vijetnamac, a toma fotograf se grebe za premaze. preko puta banovine. 

 

vlasnici staaarog Krompija danas drže Bezec u pasažu gde je Gusan.

 

to je bila prva brza hrana koju sam pojeo kad sam se doselio u Novi Sad na studije. voleo sam taj treš, stavljali su pomfrit u lepinju sa pljeskavicom

Link to comment

jel se to na gavrilovic odnosi?

posto ga je neko pominjao pre dve tri strane, cini mi se bas za te sunke u limenci

 

cudi me da bi 1 bora mikelic tako nesto dozvolio :(

Jeste. Sjećam se tih ovalnih konzervi, one i dan danas skoro isto izgledaju a ne znam da je iko drugi nešto slično pravio. Znam da su ih u tom prilogu otvarali i da je i na tv bila uočljiva razlika. Ja sam tu šunku iz konzerve jeo dva ili tri puta u životu, nije da je to loš komad mesa ali ne vrijedi te pare, ni onda ni danas. Isto je i sa njihovim hrenovkama u konzervi.

 

 

Ja sam prvi fast fud, neki kao burger, pojeo u mlečnom restoranu "Zora", fikret zna gde je to, mislim da na dtom objektu i danas dan ima taj natpis

 

Kako da ne, ja sam tu hot.dogove satirao, samo nisam siguran da natpis još uvijek stoji, neka je trgovina sad tu. Otprilike u isto vrijeme kad sam ja došao u grad otvoren je fast fud kiosk u parku kod hotela Posavina, onde gdje je sad spomenik poginulima iz HVO-a, bio je i javni wc u blizini. Neka Ankica to držala i odlične hamburgere pravila, volio sam i lepinu u kajmaku tu smazat. Imala je i najukusniji piomfrit na svijetu.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Jeste. Sjećam se tih ovalnih konzervi, one i dan danas skoro isto izgledaju a ne znam da je iko drugi nešto slično pravio. Znam da su ih u tom prilogu otvarali i da je i na tv bila uočljiva razlika. Ja sam tu šunku iz konzerve jeo dva ili tri puta u životu, nije da je to loš komad mesa ali ne vrijedi te pare, ni onda ni danas. Isto je i sa njihovim hrenovkama u konzervi.

 

 

 

Kako da ne, ja sam tu hot.dogove satirao, samo nisam siguran da natpis još uvijek stoji, neka je trgovina sad tu. Otprilike u isto vrijeme kad sam ja došao u grad otvoren je fast fud kiosk u parku kod hotela Posavina, onde gdje je sad spomenik poginulima iz HVO-a, bio je i javni wc u blizini. Neka Ankica to držala i odlične hamburgere pravila, volio sam i lepinu u kajmaku tu smazat. Imala je i najukusniji piomfrit na svijetu.

 

Kuvana šunka funtašica, pakovanje od 454 grama. To je bio deo aranžmana kojim se prebijao dug JAT-ov dug Boingu kada su kupovani modeli 737, jedan deo je išao kroz Petoletkinu hidrauliku. Nemam pojma ko je sve pakovao šunku za SAD, ali reč je bila o baš velikim količinama. Ne sumnjam da su mangupi po PIK-ovima koristili priliku da običnoj raji prodaju muda za bubrege po visokoj ceni.

Link to comment

malo off-topic:

 

sećate li se kada su prestali da prave tube od metala i prešli na plastične? tokom osamdesetih? 

a bilo je i starijh tubi koje su bile od mekših metala, valjda legura kalaja, ne znam do kada su se one koristile.

 

Metalnih je bilo do 1991, kondenzovano slovenačko mleko o kome sam pisao pre nekoliko strana. Očito nisu imali interes da menjaju liniju za pakovanje.

Link to comment

Kako da ne, ja sam tu hot.dogove satirao, samo nisam siguran da natpis još uvijek stoji, neka je trgovina sad tu. Otprilike u isto vrijeme kad sam ja došao u grad otvoren je fast fud kiosk u parku kod hotela Posavina, onde gdje je sad spomenik poginulima iz HVO-a, bio je i javni wc u blizini. Neka Ankica to držala i odlične hamburgere pravila, volio sam i lepinu u kajmaku tu smazat. Imala je i najukusniji piomfrit na svijetu.

Sećam se, bio i kiosk za uplatu lotoa, i regularni kiosk za štampu

 

A sad sam se setio i Herb bombona, kako su one umele da se istope, čudo jedno

Link to comment

Jedva ovo iskopah, guglam Griski i kao rezultat dobijam slike štapića punjenih kikirikijem.

Ova čokolada:
           
2j0cutg.jpg


Pamtim je ali kratko mi je bila dostupna i kako sam umislio da sam je jeo. Plesala je jedno-dva ljeta i kasnije je nisam viđao. Odlična kombinacija grožđica i čokolade. Ne znam šta su joj ovi iz Pionira radili ali meni je bila bolja od Frey varijante sa grožđicama koju su rođaci donosili iz CH.

 

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...