Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

A cetvrti?

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Под бројем два су двије врсте чоколадица а и могле су ледене коцке још приде али хајде ето.
Link to comment

За рум плочице знам да су још увијек мрак, а не знам за кестен и кокос, нисам ни загледао нешто, а за мињоне знам да су их упропастили и нису ни налик на оне пријашње.

kesten i kokos probala proshle nedelje, 200 kila shecera i josh na losh nachin.

Link to comment

Nije jedna već tri osnovne škole, ali nijedna brčanska. Lopare, Nemila, Zenica. Plus nekih mjesec i po u Tuzli. Srednja je Haso.

A ok, rekoh, možda smo se sretali, a da i ne znamo. Ja ižao u Zaima, posle u gimnaziju Sava Vasa pelagić

Link to comment

Ни у путу се нису среле. :) Крашеве можеш купити само на вагу. Ако будеш имао прилику, у Крашевој продавници купи минимум пола киле :)

Link to comment

nikada doručak u školi uvek ili 6 slanih kifli kod simke ili pola kile bureka kod živke

 

to su bila vremena

 

posle me je bila sramota da sve pojedem na jednom mestu, pa sam jeo po pola kile bureka u pomenute dve pekare

Link to comment

jede mi se sad kokos, al taj iz proslosti koji je valjao :(

probaj (ako vec nisi) crvenu bounty, sa crnom cokoladom. ista, istacka kao ona stara pionir cokoladica. 

ja letos prvi put naisla kod nas u maxiju na nju, morala da je probam i stvarno me iz momenta katapultiralo u '79 kad sam posle skole, od kusura koji preostane, kupovala smoki i tu pionir kokos ili kesten, a nekad i ovu krasovu, nugatino cokoladicu. e, da, dok je bilo onog C.W. posta, i to se svakodnevno  pazarilo i obozavalo! to je bila neka preteca danasnjih granola, u kesicama kao onim u koje se pakuje puding. bilo je skroz egzoticno i nije licilo ni na sta sto se moglo pazariti u nasim prodavnicama, ali nas nekoliko iz razreda smo bile apsolutne obozavateljke te zajebancije. nasoj sreci nije bilo kraja kada je tata jedne od nas, koji je bio direktor nabavke u trgovinskom preduzecu koje je drzalo sve prodavnice u gradu, sa zagarebackog velesajma doneo jednu ogromnu kutiju CW posta kuci. krckale smo ga mesec dana, a onda je nasoj sreci dosao kraj jer se proizvod nije najbolje prodavao i nisu ga vise narucivali :-(

Link to comment

Mislim da su rum pločice Kandit Osijek :wub: a ne Kraš Zagreb:

 

product_6338.jpg

Sutra idem u Zg, ovo mi naručili na poslu, dobro je da si okačio sliku. Al generalno sve to sa rumom je sranje.

Link to comment

Sutra idem u Zg, ovo mi naručili na poslu, dobro je da si okačio sliku. Al generalno sve to sa rumom je sranje.

Zbunjen sam sad, ne znam odakle si :) Ima ovih sa slike, Kanditovih, kod nas (Beograd, pretpostavljam i u ostatku Srbije) u svakom Maksiju, Rodi, Ideji, na trafikama...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...