Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

u ovoj kutijici se jos uvek drzi limuntos. 

 

06d7e4c4c402966f3db22ea56f0014e0--iz-chi

 

te sunke iz konzerve su mi uvek nekako bile bolje u najavi. kad otvoris nije tako spektakularno. 

 

ja sam od tih suhomesnatih cuda najvise voleo cajnu budjolu i suvi vrat. vec kao klinac sam voleo prosarano. sestra skidala svaku belu tacku i zilicu a ja tamanio i coktao. od sireva je favorit bio dimsi - onaj mali tvrdi okrugli dimljeni, al bio je prilicno skup pa nije bio precesto na trpezi. voleo sam bucu sa sunkom i onaj plasticni u obliku kobasice. bele i jake izbegavao, nisu mi bili interesantni. obozavao one coka pastete u metalnim tubama. to sam isisavao direktno iz tube kad me niko ne vidi. uletim u frizider i srknem dok razgledam. 

 

Možda je i u dnevniku ali prije da sam u nekoj političkoj emisiji, možda ZIP-u ili Monitor, vidio prilog o podvali sa tom šunkom u ovalnoj limenci. Kako su u te limenke pakovali običan mesni narezak umjesto šunke i prodavali po cijeni originala. Otvarali pred kamerama obje vrste konzervi. Otprilike '86. ili ''87. godine emitovano.

 

 

 

 

Link to comment

video u rodi valjda crni I zuti sok koji se tako I zovu, sa nekim nazovi ornamentom na etiketi koji bi valjda trebao da asocira na slave.

da sam dzihadista ili irac digo bih objekat u vazduh.

Link to comment

 

Meni se sad pije "nije vino, nije voda" Traubisoda. Jos uvijek se sjecam Olivera Mlakara u reklami za Traubisodu.
 
00_traubi_01.jpg

 

 

ja se olivera mlakara malo drugacijeg secam :(

Link to comment

Možda je i u dnevniku ali prije da sam u nekoj političkoj emisiji, možda ZIP-u ili Monitor, vidio prilog o podvali sa tom šunkom u ovalnoj limenci. Kako su u te limenke pakovali običan mesni narezak umjesto šunke i prodavali po cijeni originala. Otvarali pred kamerama obje vrste konzervi. Otprilike '86. ili ''87. godine emitovano.

 

 

 

 

jel se to na gavrilovic odnosi?

posto ga je neko pominjao pre dve tri strane, cini mi se bas za te sunke u limenci

 

cudi me da bi 1 bora mikelic tako nesto dozvolio :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...