Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Sutra idem u Zg, ovo mi naručili na poslu, dobro je da si okačio sliku. Al generalno sve to sa rumom je sranje.

 

Mislim da IDEA u mom komšiluku prodaje te Rum pločice.

Link to comment

 krckale smo ga mesec dana, a onda je nasoj sreci dosao kraj jer se proizvod nije najbolje prodavao i nisu ga vise narucivali :-(

 

i posle kazu da u socijalizmu trziste nije regulisano ponudom i potraznjom, vec komandom centralnog komiteta.   ;)

 

nikad nisam videla taj baunti. aj pogledacu i pojescu 1. tolko americke cokoladice moze da podnese moja ortoreksija. inace krejving za kokosom me ne napusta od sinoc. otvorila sam oci i prva misao mi je bila uh al bih sad cupavce :D 

Link to comment

bile su dvije vrste vrhnja, jedno sa crvenim poklopcem koje je bilo najbolja stvar na svijetu ikada i jedno sa plavim koje je bilo odvratno.

 

I kiselo mlijeko sa svjetlo plavim poklopcem.
Link to comment

Fak jea! :Hail:

C.W. Post je bio čudo neviđeno, al' samo malobrojni smo ga voleli, nije čudo što su prekinuli da ga uvoze...

 

+1

i dan danas pamtim taj ukus. obožavala sam ga.

Link to comment

Ja sam zbunjen i uvređen izjavom da je sve sa rumom sranje. Mislim da je hteo da kaže da je sve sa rumom bolje.

 

Skapirao sam. žali se na rodno mesto. :-)

Kako su meni objasnili, pošto rum ima jaku aromu ti slatkiši sa rumom nastaju tako što se uzmu razni restlovi iz proizvodnje, to sve pomešaš i opičiš rum preko toga.

Link to comment

 

nikad nisam videla taj baunti

Bounty dark je bio limited edition, i prodavao se samo par meseci. Nije do naših kupaca, već do kompanije Mars.

 

Raspitao sam se, nema ga više, možda se negde zateknu ostaci sa drugih tržišta

Link to comment

stvarno me iz momenta katapultiralo u '79 kad sam posle skole, od kusura koji preostane, kupovala smoki i tu pionir kokos ili kesten

 

skoro sam kupio pionir kesten, nakon bas dugo vremena. ili mene secanje veoma vara (da je to bila lepa cokoladica), ili se ona mnooooogo iskvarila. bacio sam je posle 2og griza

Edited by Zverilla
Link to comment

Kako su meni objasnili, pošto rum ima jaku aromu ti slatkiši sa rumom nastaju tako što se uzmu razni restlovi iz proizvodnje, to sve pomešaš i opičiš rum preko toga.

Isto kao i zdenka...sve izmute i bace zdenka aromu preko

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...