Jump to content
IGNORED

Rock fotografija


Atreid

Recommended Posts

On 4.6.2022. at 20:20, wayfaring stranger said:

spacer.png

 

HENRY ROLLINS ⭐ JOE STRUMMER ⭐ RICK RUBIN ⭐ JOHNNY CASH ,
No Pantages Theatre , Los Angeles
( 1995 )

HENRY ROLLINS ⭐ ELON MASK ⭐ RICK RUBIN ⭐ JOHNNY CASH

Link to comment
10 hours ago, napadaj said:

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2022&mm=06&dd=18&nav_id=2172055

 

"Milan je moj drug, posećivao me je u Londonu. On je bio dobar umetnik, i kao slikar, imam njegova ulja na platnu. Talentovan je bio ali pojela ga je droga. Milanu je falilo prepoznavanje emocija. Ne možeš da pesme koje ovaj narod voli prevedeš na drugi jezik i da te drugi razumeju. To retko ko uspe, pošlo je za rukom Skorpionsima, Kardigansima, Rokset... Većina pesama koja je radila EKV pre je bio omaž nekim grupama. Nisu ih kopirali, ali falila im je neka autentičnost i emocija. Kada čuješ pesmu Riblje čorbe, Bora je veliki pesnik".

 

 

Volim kad neko od autoriteta ovako iznese činjenice.


Kako mu je engleski uticao na srpski u konstrukciji recenice. U jednom trenutku sam pomislila daje dao intervju na engleskom pa preveden na srpski. 

 

Fotografije su mu sjajne (secam ih se iz vremena casopisa Rock, pa i Bravo), ali mi se kod njega nije dopao neki manir pricanja o muzicarima koji vise lici na abrovisanje kao i kada prica o svom zivotu.
Gledala sam skoro neke snimke sa neke od nasih televizija, mozda Nova vezano za Tinu Tarner i dokumentarni film o njoj i isti sam utisak imala.
On ima neosporan talenat za fotografiju, ali nema neku intelektualnu dubinu, ni talenat da svoja secanja koja su verovatno zanimljiva stavi u neku knjigu. Jedino da je neko drugi pise. Mozda da izda neku knjigu fotografija ako vec i nije, nisam ispratila.

 

O EKV i konzumaciji narkotika se znalo ihahaj.  
Ocito da mu je Bora i oko Corbe bolji prijatelj od Milana, razumljivo slicnih su godina.
Mislim ima i Bora putera na glavi (becki konjusari po strani) u vezi licnog zivota, ja ga redovno vidjala kako naslepo baulja Knez Danilovom.

 

Ovu izlozbu fotografija bih volela da vidim, ali ce ostati na tome. Deluje da se biznis i oko fotografisanja dosta promenio, ali ne sumnjam da Rasic ima dovoljno autorski prava za mirnu starost.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Aha, a ceo život je posvetio slikanju narkomana. 

Bolje mu je da ćuti i škljoca...

Angel's Breath je za njega viša matematika.

Nek uvati Boru sa Vučićem pa u peMziju.

Edited by klimt
  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Ima lepe slike i ocigledno je talentovan za fotografiju cim su ga placali i pustili da im pridje blizu :)

Prvi put u zivotu cujem da neko kaze da EKV nije autentican i emotivan bend. Sad me zanima koje to bendove nisu kopirali zamalo.

 

 

Link to comment

A-HA, proradile makaze...

Isekli su deo intervjua gde je bulaznio da je "Poslednji album EKV-a Milan snimio sa nekim narkomanima u Brazilu i da se to može slušati samo nadrogiran."

Otuda i moj komentar:

Angel's Breath je za njega viša matematika.

 

  • +1 1
Link to comment

pun mi je kurac osoba koje Milanu i EKV-u zameraju konzumiranje droga. bio je zvezda u zemlji od 22 miliona stanovnika, imao pravo da živi kako želi, bio poštovan umetnik i normalna osoba koja ne pljuje po drugim ljudima... meni dovoljno, ali njegovom "prijatelju" očigledno nije :isuse:

  • +1 3
Link to comment

Ma to o drogama je nebitno, toliko brdo dobrih stvari je nastalo na ko zna čemu. Važnije je to što mu je stara Čorba bolja od EKV-a, sa čime se i te kako slažem.

Link to comment
7 minutes ago, napadaj said:

Ma to o drogama je nebitno, toliko brdo dobrih stvari je nastalo na ko zna čemu. Važnije je to što mu je stara Čorba bolja od EKV-a, sa čime se i te kako slažem.

 

meni baš to što neko poredi babe i žabe (odnosno dva potpuno različita benda) nebitno :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Neki čudni rokeri su davno pevali: "Janjci bleju, makaze zvekeću! ZVEC, ZVEC!"

 

Prvo je jedan pasus u potpunosti odfikaren. Ukratko sam ga gore prepričao.

 

Sad su mu opet secnuli intervju, pa je ispravljen još jedan pasus. 

 

SAD:

"Na primer Ekatarina Velika. Milan je moj drug, posećivao me je u Londonu. On je bio dobar umetnik, talentovan je bio. Ali ne možeš da pesme koje ovaj narod voli prevedeš na drugi jezik i da te drugi razumeju. Teško je prevesti reči na strani jezik i da ljudi razumeju emociju iza tih reči. To retko ko uspe, pošlo je za rukom Skorpionsima, Kardigansima, Rokset...

 

PRE SKRAĆIVANJA (boldovanog više nema):

 "Milan je moj drug, posećivao me je u Londonu. On je bio dobar umetnik, i kao slikar, imam njegova ulja na platnu. Talentovan je bio ali pojela ga je droga. Milanu je falilo prepoznavanje emocija. Ne možeš da pesme koje ovaj narod voli prevedeš na drugi jezik i da te drugi razumeju. To retko ko uspe, pošlo je za rukom Skorpionsima, Kardigansima, Rokset... Većina pesama koja je radila EKV pre je bio omaž nekim grupama. Nisu ih kopirali, ali falila im je neka autentičnost i emocija. Kada čuješ pesmu Riblje čorbe, Bora je veliki pesnik".

 

Ode i Bora kao kolateralna šteta.

 

E moj Brale, na kraju će ostati samo "Stojim pored Bouvija u Danskoj..."

 

 

 

Edited by klimt
  • +1 2
Link to comment
19 hours ago, ToniAdams said:

jbt to sa subom je nesto najbolje sto je milan ikada snimio i kapiram lagano u top 10 ex yu albuma 

Posle Sarla

  • +1 3
Link to comment
On 19.6.2022. at 16:21, ToniAdams said:

jbt to sa subom je nesto najbolje sto je milan ikada snimio i kapiram lagano u top 10 ex yu albuma 

 

top 5 laganeze

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...