Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Takvu priču dobiješ kad unajmiš nekog moću da te brani

Takvu priču dobijaš kad unajmiš bilokoga...

 

Ček samo da vidimo šta će sud kasti... Recimo, da nije bilo dokaza da je priča Vranića netačna?

Link to comment

a jel postoji mogucnost da sud kaze "jedi bre govna, sta seres bre majmunu jedan lazljivi"  :lolol:

Sud mora nepristrasno da donese odluku i uvaži sve izjave i sve dokaze... Dakle, reči Vranića su jednako validne u pravnom smislu kao i reči veštaka...

 

Čak šta više, ako ne mogu da dokažu suprotno od Vranićevih reči, sud će uvažiti to njegovo...

 

Imao slučaj u ženinoj bliskoj familiji, vrlo sličan, sa vrlo sličnom pričom, koji se završio fantastično za okrivljenog... :(

Link to comment

али не разумем што камера не може да се користи при утврђивању брзине, ок, капирам да не може да да прецизне податке, али може ваљда да да неки оквир, такође и вештачење може ваљда да каже да аутомобил који се креће 60 на сат не може да заврши сто метара даље после судара, а ова прича да је попио трећину литре ракије пре него што је сконтао да није у питању вода... мислим јебему, ако се то сведе на то да не може да се докаже да лаже, онда у курац, мењати правосудни систем

 

едит: најгоре, или најдепресивније, од свега ми је што у овој земљи би ми шокантније било да буде проглашен кривим него ослобођен

Edited by Dionysos
Link to comment

едит: најгоре, или најдепресивније, од свега ми је што у овој земљи би ми шокантније било да буде проглашен кривим него ослобођен

Pa to... Ili će dobiti neku levu kaznu, uslovno vikendi, trte-mrte i ništa...

Link to comment

Dobio 8 godina, nisam pravnik ali posto je maksimalno bilo 12, a koliko se secam Jugo krenuo na crveno + neosudjivan meni deluje kao ok presuda.

 

Ova glupost oko 1/3 rakije je sto kaze Vasilije APP

Link to comment

To sud u obrazlozenju napise da izjava okrivljemog nije uzeta u obzir jer sud smatra da je ista izmisljena sa ciljem da se izbegne odgovornost. Inace to je klasika kod saobracajki sa alkoholom uvek se kaze kako je popio posle udesa zbog ovoga ili onoga.

Link to comment

ja ne znam kako se vec neko nije slupao/udario nekog pesaka u onom sranju sto su napravili kod spensa sa onim univerovim parkingom

 

znaci danas mi budala prisla da se svadja i da se/me bije zato sto sam svirnula da se skloni dok je isao po sred puta..i to u onom delu kad se tek skrene iz bul Cara Lazara,kod starog parkinga sto je bas kolovoz a pesaci imaju trotoar..ja skrenula on po sred puta ja polako da me cuje i da se skloni,on nista i kad sam svirnula dosao da se svadja...budala..

Link to comment

To sud u obrazlozenju napise da izjava okrivljemog nije uzeta u obzir jer sud smatra da je ista izmisljena sa ciljem da se izbegne odgovornost. Inace to je klasika kod saobracajki sa alkoholom uvek se kaze kako je popio posle udesa zbog ovoga ili onoga.

to, brate, znači ipak postoji "jedi bre govna" formulacija.

Link to comment

ja ne znam kako se vec neko nije slupao/udario nekog pesaka u onom sranju sto su napravili kod spensa sa onim univerovim parkingom

 

znaci danas mi budala prisla da se svadja i da se/me bije zato sto sam svirnula da se skloni dok je isao po sred puta..i to u onom delu kad se tek skrene iz bul Cara Lazara,kod starog parkinga sto je bas kolovoz a pesaci imaju trotoar..ja skrenula on po sred puta ja polako da me cuje i da se skloni,on nista i kad sam svirnula dosao da se svadja...budala..

Radnim danom je tu gotovo nemoguce naci mesto za parking. Posto tamo cesto kupujem pitao sam zasto ne mogu kupci da udju unutra kao pre. Rekose mi da je to odluka direktora SPENS-a i da oni s tim nemaju nista.
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

U Čistoći teraju radnike da sakupljaju "sigurne glasove"

 

 
Petnaest radnika "Čistoće" uslovljeni su da idu od vrata do vrata i skupljaju sigurne glasove za pokret "Dinara - Drina - Dunav", a ukoliko odbiju ili ne skupe dovoljan broj glasova, dobiće otkaze.

 

Jedan od ovih radnika, Goran Firić iz Kovilja, kaže za 021 da je prva žrtva otpuštanja zbog skupljanja glasova, jer je odbio da uopšte učestvuje u celoj priči.

On za 021 navodi da je skupljanje glasova naredila portparolka ovog preduzeća Sofija Mitrović, koja je prvo naterala radnike da su učlane u pokret, a sada ih uslovljava da skupljaju glasove.

"Nas 15 smo svi iz Kovilja, tu oblast nam je dodelila. Prvo nas je primorala da se učlanimo, to smo uradili jer smo se bojali da ćemo odmah dobiti otkaze. Sada nas primorava da idemo od kuće do kuće u Kovilju i tražimo od ljudi da se učlane u pokret 3D, što je sprovođenje terora. Ko ne sakupi 10 glasova ili odbije da učestvuje, biće otpušten. Ja sam to odmah odbio, ali sam isto toliko brzo dobio otkaz", prepričava Goran svoje iskustvo.

Prema njegovim rečima, Mitrovićeva je tražila da radnici kopiraju i lične karte građana, što je u suprotnosti sa nekoliko zakona, a pre svega krši zaštitu podataka o ličnosti. "Od radnika traže da uzimaju lične podatke ljudi. Kad sam čuo da treba i to da radim, bio sam siguran da ću radije dobiti otkaz, nego raditi te prljave poslove. Otkud znam u koje svrhe će ona upotrebiti te podatke", kaže Goran.

Kako kaže, za sada je jedini radnik koji je dobio otkaz zbog političke neposlušnosti prema Sofiji Mitrović, u ovom trenutku, ali predoseća da će biti još otkaza. "Skupljaju se glasovi zbog izbora, nije prvi put da se ovo dešava. I ranije smo bili primorani to da radimo, samo ne mi radnici na terenu, već neki drugi", kaže ovaj otpušteni radnik "Čistoće".

Sofija Mitrović kadar je narodnog pokreta 3D Tomislava Bokana, koji zajedno sa Srpskim pokretom obnove u Novom Sadu čini koaliciju "Svi za Novi Sad". Ujedinjeni granski sindikat "Nezavisnost" ocenio je još pre godinu dana da radnici "Čistoće" dobijaju otkaze samo zato što su neistomišljenici nadređenih, i da se u tom preduzeću "sprovodi diktatura". Tada su radnici bili nezadovoljni zbog neisplaćenih plata, a sada, kako kaže otpušteni Firić, zbog odbijanja da učestvuju u skupljanju ličnih podataka o građanima.

Brani se ćutanjem

U pokušaju da dođemo do objašnjenja od Sofije Mitrović, naišli smo, kao i u svakom pokušaju do sada, na zatvorena vrata. Iako je portparolka preduzeća, Mitrovićeva se ne javlja na svoj telefon, a nekoliko puta smo se uverili i da se ne javlja na telefon u kancelariji. Naime, nekoliko puta smo bili preusmeravani na broj telefona njene kancelarije, ali se nijednom niko nije javio.

Osim ovih pokušaja da dođemo do komentara, odgovore na brojna pitanja nismo dobili ni mejlom.

Predsednik Sindikata zaposlenih u komunalno-stambenoj delatnosti Novog Sada Zoran Radosavljević nije mogao da za sada komentariše situaciju u Čistoći, ali je najavio da će biti zakazana sednica Gradskog odbora sindikata na ovu temu u što kraćem roku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...