Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

empe, sprem se, pa na 'cert... :lol:

Eparhija bačka usprotivila se danas zbog postavljanja metalne konstrukcije za ozvučenje i video-prenos koncerta Đorđa Balaševića pred ulazom i ogradom Vladičanskog dvora i samo nekoliko metara od Saborne crkve koja proslavlja svoju slavu, a bez njene saglasnosti.Iz Kancelarije episkopa bačkog Irineja na dan održavanja Balaševićevog koncerta u centru Novog Sada saopštavaju da su gradski “oci” odlučili da svoju nameru o postavljanju konstrukcije za ozvučenje koncerta na tom mestu ostvare “bez znanja, obaveštenja i saglasnosti Eparhije bačke”.Kako se ocenjuje u saopštenju, taj postupak je nezakonit i predstavlja “grubo kršenje bogoslužbenog prostora i vremena”, koji su, kako kažu, zaštićeni odgovarajućim odredbama Zakona o crkvama i verskim zajednicama.U saopštenju se podseća da se Vladičanski dvor zajedno sa Sabornom crkvom svetog Georgija, nalaze u starom jezgru Novog Sada i pod najvišim stepenom zaštite, uz tvrdnju da je na tom prostoru “strogo zabranjeno postavljanje pokretnih reklama i privremenih objekata”.Eparhija, takođe, smatra da je neprikladno da se organizuje koncert u gradu iako se još nije navršilo 40 dana od tragedije u novosadskoj diskoteci “Kontrast”.Balaševićev koncert, pod sloganom “Panonska mornarica NS u Matičnoj luci”, održava se večeras na Trgu slobode ispred Gradske kuće.
Link to comment
OK, verujem više tebi(ozbiljno), nego onome ko mi je rekao... Pogotovo što si brojao... :)Moguće da je montirano (mada mi tako ne izgleda), ja sam odgledao 2-3 minuta tražeći neke za koje sam znao da bi trebali biti tamo, ali sam se smorio i prekinuo...
577209_198241463629797_100003318340578_339578_792135112_n.jpg:(
Link to comment

pa na ovoj slici nema mnogo ljudi, narocito kada se oduzmu slucajni prolaznici.

Link to comment

Meni tuznije ovih 2 miliona zombija na Balasevicu... Ova slika iznad...Tu ima 300-400 ljudi sve ukupno (na pocetku skupa, pre skupljanja u setnji ih je zaista bilo malo preko 100). Izgleda kao bog zna sta ali... prebroj 1. red i videces zapravo 20ak ljudi (nije bas prava linija, ne zna se sta je 1. red)a najlepse od svega sto onih sa pravom glasa nema ni pola od ukupnog broja. Smrdljiva pravoslavija isterala svoje debilno potomstvo i tek rodjene...Slucajni prolaznici prave dodatnu guzvu jer su se ovi razvukli do trotoara. Namerno nisu bas na Trgu jer bi izgledalo socko ko sto i jeste.

Edited by Mp40
Link to comment

Ma, meni je rečen broj od oko 500-600 ljudi, to mi je taman izgledalo kao na onom klipu, i to mi je otprilike ova slika u nekom gornjem-gornjem maksimumu...E sad, što MP reče da ih je bilo 132 to me malo pokolebalo...Sve u svemu, tanko je to za NS, pogotovo što su ih dovlačili iz okoline...A uzgred, čujem da je grad večeras kolapsirao zbog Balaševića...

Link to comment
Ma, meni je rečen broj od oko 500-600 ljudi, to mi je taman izgledalo kao na onom klipu, i to mi je otprilike ova slika u nekom gornjem-gornjem maksimumu...E sad, što MP reče da ih je bilo 132 to me malo pokolebalo...Sve u svemu, tanko je to za NS, pogotovo što su ih dovlačili iz okoline...A uzgred, čujem da je grad večeras kolapsirao zbog Balaševića...
Bilo je busanja (dovlacenja busom) itekako...Meni sad seja javila da je novosadstvo prosto bujalo veceras. Bilo je jako nestranacki i neizborno.Sad ozbiljno zelim da im pobedi musavi radikal sutra. Kako bahata stoka pravi sebi zurke i voli da im raja statira... Edited by Mp40
Link to comment

ns - rezultati:

Demokratska stranka je saopštila, na osnovu podataka sa polovine biračkih mesta, da je na lokalnim izborima u Novom Sadu DS osvojio 17,6 odsto glasova, SNS 16,5, a LSV 15,7 odsto. SPS je dobio 7,7 odsto, DSS 5,25, a Dveri 5,16. Prema ovim podacima, u gradski parlament ulaze i Romska demokratska stranka sa tri mandata, kao i SVM i Nijedan od ponuđenih odgovora sa po jednim mandatom.
130 glasova trebalo za cenzus.
Link to comment

Evo izbori, ovo-ono.

"ИЗБОР ЗА БОЉИ НОВИ САД - БОЈАН ПАЈТИЋ" 30.899 18,61%ПОКРЕНИМО НОВИ САД - ТОМИСЛАВ НИКОЛИЋ 27.305 16,44%"ЛИГА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТА ВОЈВОДИНЕ - НОВИ САД НАША КУЋА - НЕНАД ЧАНАК" 26.772 16,12%"ИВИЦА ДАЧИЋ - СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА СРБИЈЕ (СПС), ПАРТИЈА УЈЕДИЊЕНИХ ПЕНЗИОНЕРА СРБИЈЕ (ПУПС), ЈЕДИНСТВЕНА СРБИЈА (ЈС), СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА СРБИЈЕ (СДПС)" 13.503 8,13%РОМСКА ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА - ТОМИСЛАВ БОКАН 10.649 6,41%ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА СРБИЈЕ - ВОЈИСЛАВ КОШТУНИЦА 9.835 5,92%"ДВЕРИ ЗА ЖИВОТ НОВОГ САДА" 8.892 5,36%СРПСКА РАДИКАЛНА СТРАНКА ДР АЛЕКСАНДАР МАРТИНОВИЋ 8.517 5,13%---МАЈА ГОЈКОВИЋ - УЈЕДИЊЕНИ РЕГИОНИ СРБИЈЕ 7.887 4,75%"УДРУЖЕНИ ПЕНЗИОНЕРИ И СОЦИЈАЛНА ПРАВДА - ПЕРО ЗУБАЦ" 7.099 4,28%ЧЕДОМИР ЈОВАНОВИЋ - ВОЈВОЂАНСКИ ПРЕОКРЕТ (ЛДП, ВП, СДУ) 5.992 3,61%VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG - PÁSZTOR ISTVÁN - SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA - IŠTVAN PASTOR 2.959 1,78%МИ - Др Мирослав Миша Илић 2.268 1,37%НИЈЕДАН ОД ПОНУЂЕНИХ ОДГОВОРА 1.785 1,07%"СРПСКА ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА", МАГИСТАР РАДИВОЈ ПРОДАНОВИЋ 1.687 1,02% 166.049
Ima i za svako glasačko mesto pojedinačno :mellow:http://novisad.rs/node/180143 Edited by Buck Naked
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...