Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Pricali smo bili o tome na valjda marketing topicu (zapravo sam ja poceo pricu o tome kako svi pivari kod nas furaju sexy flase). U svakom slucaju, zakljucak je bio, da se ceni da pivo u staklu kupuju uglavnom zene. Nisam bio sklon da tome poverujem, ali moze biti - pa i da na kraju i nije bilo nekog posebnog interesovanja za psenicno pivo. Tuzno, ali mozda i istinito.
istina da nema interesovanja za pšeničnim ili bilo kojim drugim nedosadnim pivom. čuo sam da i beli jelen ide veoma loše, a kada sam pre par godina bio u carlsbergu, tehnolozi su mi pričali da i tuborg christmas brew ide sve lošije. zapravo, kada razmislim, ni ne sećam se da sam ga video ove zime. ili prošle. tada su mi objašnjavali da srbija sjajno stoji po prodaji piva po glavi stanovnika, ali da se zbog neobrazovanosti potrošača sve svodi samo na najklasičnije lav/jelen varijante i da im svaki pokušaj uvođenja bilo čega iole drugačijeg puca. rekoše mi i da bi sjajno bilo da se na mala vrata uvedu piva sa raznim ukusima (voće, čokolada...) ali da je to posao malih kafe-pivara (koje mi opet nemamo) a ne njih koji treba da kupe kajmak na veliko.međutim, ove (meni užasne) limun varijante imaju sjajnu prodaju i odličnu prođu kod žena, ali je pitanje koliko će 'fad' trajati...hvala za kafane sa erdingerom, ali sam više mislio na markete u kojima bih ga mogao kupiti (vidim da postoji i u limenci i flaši). kafane su za ljude bez brzog interneta...edit: šteta što Krueger&Brent nemaju pivo koje ima ukus bolji od izgleda sajta... Edited by scab
Link to comment

ne znam odakle si, ali Erdinger ima u jednom malom marketu na pocetku Vojvode Stepe, i koliko se secam video sam ga u nekom marketcicu u Kneginje Zorke, valjda. u V.Stepe je konzerva valda 140 djunti, koliko se secam. fino pivcei kazes, nema vise leffe i hoegaardena? djebemu, davno ih nisam pio ali gotivna su pivcad i lepo je imati neki izbor

Edited by assück
Link to comment

^ njihova robna marka Delhez 365.ono žuto što liči na konzervu insekticida, sa prethodne strane.bio sad u marketu i nema. sve su ga pokupovali :(

Link to comment
^ njihova robna marka Delhez 365.ono žuto što liči na konzervu insekticida, sa prethodne strane.bio sad u marketu i nema. sve su ga pokupovali :(
Aaa... Ja nedavno u Olandiji pio Brand, pa reko mislis na to.
Link to comment
istina da nema interesovanja za pšeničnim ili bilo kojim drugim nedosadnim pivom. čuo sam da i beli jelen ide veoma loše, a kada sam pre par godina bio u carlsbergu, tehnolozi su mi pričali da i tuborg christmas brew ide sve lošije. zapravo, kada razmislim, ni ne sećam se da sam ga video ove zime. ili prošle. tada su mi objašnjavali da srbija sjajno stoji po prodaji piva po glavi stanovnika, ali da se zbog neobrazovanosti potrošača sve svodi samo na najklasičnije lav/jelen varijante i da im svaki pokušaj uvođenja bilo čega iole drugačijeg puca. rekoše mi i da bi sjajno bilo da se na mala vrata uvedu piva sa raznim ukusima (voće, čokolada...) ali da je to posao malih kafe-pivara (koje mi opet nemamo) a ne njih koji treba da kupe kajmak na veliko.međutim, ove (meni užasne) limun varijante imaju sjajnu prodaju i odličnu prođu kod žena, ali je pitanje koliko će 'fad' trajati...hvala za kafane sa erdingerom, ali sam više mislio na markete u kojima bih ga mogao kupiti (vidim da postoji i u limenci i flaši). kafane su za ljude bez brzog interneta...edit: šteta što Krueger&Brent nemaju pivo koje ima ukus bolji od izgleda sajta...
Ako ih cokoladna piva ne edukuju, nista nece :lol: . Salu na stranu, nek pije svako sta hoce - ali mislim da ima boljih piva 'raznovrsnosti' radi.Dig je u pravu, iako kapiram da je pils svuda favorit za oblokavanje. Verovatno je i problem cene, izmedju ostalog. Kako god, ako ni pivare nece da se cimaju, jer jbg "trziste nije previse obrazovano" onda pisi propalo.
Link to comment

Koliko cujem Kornjaca ubija sa tim pivima sa ukusima mada je to kurac lipov posto ne prave pivo sa ukusom vec u njega sipaju sirup a mase se loze. Imaju sad i eksperimentisanja sa indian, red, i pale ale pivima kod njih ali nisu preterano upecatljiva.A mislim da piva sa limunom vec popustaju pod napadima raznih cidera.

Edited by pavllle
Link to comment

Iz nekog razloga mi je Leffe Brune ostao u lošem pamćenju te ga nisam popio sigurno dve godine. Vrlo sam se zajebao, sad otvorih jedno posle ručkovečere, oooodlično.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...