Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

A jeste probali banjalučki Nektar?

 

Meni je dosta dobar u kateogiriji bazičnih.

eh nektar

odlično pivo, bilo da ga kupuješ u RS ili ovde u Univeru

Link to comment

Ma ok, to je do mene, ja sam malo više nenormalan, jer ja pivo nabavljam na gajne i kartone

Pa onda tri meseca ne idem po isto u nabavku, Pa onda i od preko tako dovezem pa sam miran

Nijada ne kupujem dan za dan

Link to comment

Vajferta sam danas probao. Legla mi je konzerva ko budali samar. Steta sto nisam imao jedno lasko da uporedim. Za razliku od vecine piva, pisu sastojci. Jecmeni slad je cak podvucen. Pravi se u Zajecaru.

 

Šta je fora sa tim? Video sam na nekim pivima da ga čak bolduju tj. boldovano je na deklaraciji.

Jel ječmeni slad neka prevara™ ili...?

Link to comment

Šta je fora sa tim? Video sam na nekim pivima da ga čak bolduju tj. boldovano je na deklaraciji.

Jel ječmeni slad neka prevara™ ili...?

 

ako ne piše, onda piješ kukuruznu aflatoksičnu pišaćku :fantom: 

Link to comment

ako ne piše, onda piješ kukuruznu aflatoksičnu pišaćku :fantom:

Tako je. A ne postoji obaveza deklarisanja sastojaka. Trgovci prehrambenom robom tvrde kako pivare kupuju najgori skart za svoje potrebe, jer sve prolazi. Lepo je bata iz Brewdoga sto je potekao iz Apatinske rekao kako su nekad stavljali do 20 posto krupice u osnovna piva, nista u pils light, stvarno najbolje. Sad niko vise ni ne pita, kukuruz i pirinac jeftiniji od jecma.

 

Kod Vajferta se i hmelj oseca. Jedino sto ja imam teoriju da prvih mesec dana puste svako pivo dobru seriju da se ljudi navuku, a posle daj sa glavne pipe. Cak je bio i genijalan potez apatinaca, kad su pre koju godinu ukinuli hoegaarden iz distribucije, uveli jelen belo. Bilo super mesec dana, a onda mic po mic se pretvorilo u bljucu. I niko ga vise nije kupovao.  

Link to comment

Šta je fora sa tim? Video sam na nekim pivima da ga čak bolduju tj. boldovano je na deklaraciji.

Jel ječmeni slad neka prevara™ ili...?

Samo kod nas moraju da bolduju i podvlace. U reklami je bavarska receptura i najfiniji odabrani sastojci, a onda na ambalazi kao zaborave da se pohvale tim najfinijim sastojcima.

Link to comment

overio Blue Moon, ne znam što bi ga neko kupovao ako na polici pored stoji Hoegaarden po istoj ceni.

Vajfert je kuuuuul, al što reče Cure verovatno će ga uskoro početi točiti sa glavne pipe

Link to comment

ja sam probao taj blue moon ali nisam bio ushicen, valdja zato sto sam ga popio direktno iz flasice cim sam izasao iz radnje, prostak bio prostak ostao mada izem ti pivo koje ne ushiti ukusom kada se pije iz flase

Edited by Pontijak
Link to comment

ja sam probao taj blue moon ali nisam bio ushicen, valdja zato sto sam ga popio direktno iz flasice cim sam izasao iz radnje, prostak bio prostak ostao mada izem ti pivo koje ne ushiti ukusom kada se pije iz flase

možda je samo bilo ohlađeno više nego što treba? ja sam ga jednom takvog popio i apsolutno ništa osetio nisam.

Link to comment

možda je samo bilo ohlađeno više nego što treba? ja sam ga jednom takvog popio i apsolutno ništa osetio nisam.

 

ma uzecu opet pa cu ga popiti kao covek kod kuce :)

Link to comment

ma uzecu opet pa cu ga popiti kao covek kod kuce :)

ma i ja tako na kraju uradim. posebno kad naručim nejeftino pivo negde gde treba da znaju bolje pa mi ga donesu toliko prehlađenog, da mi je potpuno svejedno šta pijem.

 

jedno od tih smrzotina bio i hobgoblin koji ima dobru wikigdotu:

The current motto for Hobgoblin is "What's the matter Lagerboy, afraid you might taste something?", challenging drinkers of pale lager, a more popular style of beer in Britain, to consume a more prominently-flavoured drink.

During a meeting at the 2010 G-20 Toronto summitPrime Minister David Cameron and President Barack Obama gave each other bottles of beer from their respective home towns/cities, with Cameron presenting Obama with twelve bottles of Hobgoblin, which is brewed in his Witney constituency.[4] In return Obama gave David 24 bottles of Goose Island beer, from Goose Island Brewery. The President remarked that he would drink his beer chilled, as opposed to the optimal room temperature (15.5 °C/59.9 °F) at which strong ale should be drunk, prompting Wychwood to create a T-shirt in their online store reading "What's the matter Obama, afraid you might taste something?".[5][6]

Edited by scab
Link to comment

The current motto for Hobgoblin is "What's the matter Lagerboy, afraid you might taste something?", challenging drinkers of pale lager, a more popular style of beer in Britain, to consume a more prominently-flavoured drink.

 

OK u moju kuću Hobgoblin više ne ulazi.

 

Pravda za lager! 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...