Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

To je izgleda neka supertajna operacija... prijavio sam se za neko testiranje još pre godinu dana i trebali su da mi dostave neke uzorke ali od toga ne bi ništa. Nego, jel neko probao ovo?1380543_574776919242652_861500919_n.jpg

Link to comment

More good news - uskoro Shepherd Neame LTD piva u Srbiji.EDIPpošto je Kabinet? šta još ima osim blonda i pejl ejla?

Edited by Arbeitmann
Link to comment

Пре неки дан видео комби ове екипе:http://www.majstorzapivo.com/Да л' се зна нешто о њима? Планирам ово лето да сам себе снабдевам за Светско и тражим доброг добављача за опрему и намирнице. Ништа немам осим велике жеље и добре воље и ништа не знам о прављењу осим оног што може да се научи за петнаест минута сурфовања. Волим ејлове и њих ћу да правим ако Бог да,а ништа ме друго не занима. Јесу ови добар избор за оваке као ја? :)едит_ имају и форум на сајту, а на форуму следећи инфо:

Čujte i počujte!Novi skup pivksih majstora održaće se u nedelju 23. februara u prostorijama Kulturnog Centra Grad od 16 do 20 časova.Pomerili smo malo datum zbog raspoloživih termina, ali se nadamo da pivo do sada nije popijeno i da će ga biti još više za februar. Najavljena su nam vrhunska piva, tako da jedva čekamo.Što se ulaza tiče:- participacija je 300 dinara- besplatno za pivare koji donesu svoje domaće pivo- besplatno za devojkeZa svaki ulaz, dobijaju se 2 degustacije jednog novog, vrhunskog kraft piva (neka ostane iznenađenje za sada) kao i neograničene degustacije domaćeg piva (dok traju zalihe…).Širite informaciju dalje, da nas bude što više i da uživamo u vrhunskom pivu!Datum:Nedelja 23. februar od 16 do 20hMesto:KC Grad, Braće Krsmanović 4, Beograd sajt i mapa: http://www.gradbeograd.eu/info.phpProstor je u samoj blizini autobuske i železničke stanice, jer smo želeli da bude što lakše onima koji dolaze van Beograda.Dodatne informacije za kućne pivare: Nema minimalne količine, ali je poželjno da svako ponese što više može. Molimo takođe kućne pivare da stave etikete na svoje flaše sa informacijama: vrsta piva, % alkohola, % ekstrakta (Plato), datum flaširanja i naravno ime pivskog majstora. Bilo bi poželjno da pivo bude već hladno kada ga budete doneli, mada ćemo ga dodatno hladiti i na licu mesta. Ako to već niste uradili, pošaljite nam mejl na info@majstorzapivo.com sa vrstom piva i planiranim količinama.
Edited by Праслин
Link to comment
Ima li u Novom Sadu prodavnica u kojoj se može kupiti nešto od ove egzotike?
Pominjana je na topiću neka radnja sa švapskim proizvodima u NS gde se može naći i dobar izbor piva. Kabinet piva još nema van Beograda.
Пре неки дан видео комби ове екипе:http://www.majstorzapivo.com/Да л' се зна нешто о њима? Планирам ово лето да сам себе снабдевам за Светско и тражим доброг добављача за опрему и намирнице. Ништа немам осим велике жеље и добре воље и ништа не знам о прављењу осим оног што може да се научи за петнаест минута сурфовања. Волим ејлове и њих ћу да правим ако Бог да,а ништа ме друго не занима. Јесу ови добар избор за оваке као ја? :)едит_ имају и форум на сајту, а на форуму следећи инфо:
Ako sam dobro razumeo ljude koji su u mikropivarstvu, najbolje je da isplaniraš put u Budimpeštu zbog radi potrepština.
Link to comment
Ima li u Novom Sadu prodavnica u kojoj se može kupiti nešto od ove egzotike?
probaj u lager and wine u svetozara miletica.a sto se Samo Pivo bara tice stvarno svaka im cast na izboru. bio sam pre nedelju dana na nekoj proslavi pa sam svasta probao i prijatno sam se iznenadio jer su zapravo i imali sve sa liste.jedino sto mi se od brewdoga jedino svideo libertine dok su mi 5am i punk ipa jako slicni i oba mi imaju tu neku aromu zove koja mi bas i ne lezi.
Link to comment
Пре неки дан видео комби ове екипе:http://www.majstorzapivo.com/Да л' се зна нешто о њима? Планирам ово лето да сам себе снабдевам за Светско и тражим доброг добављача за опрему и намирнице. Ништа немам осим велике жеље и добре воље и ништа не знам о прављењу осим оног што може да се научи за петнаест минута сурфовања. Волим ејлове и њих ћу да правим ако Бог да,а ништа ме друго не занима. Јесу ови добар избор за оваке као ја? :)едит_ имају и форум на сајту, а на форуму следећи инфо:
ukoliko nemaš želje za učenjem pravljenja piva van 15 minuta surfovanja, onda ga nećeš moći ni napraviti. jedini izbor ti je u tom slučaju da kupiš "starter set" (2000-4000 din sirup + oko 3000 za komplet sa fermentorom). u pitanju je konzerva (izabereš koju ćeš - lager, pale ale...) sa užasnim sirupom koji sipaš u vodu, promešaš i ostaviš u fermentoru par nedelja. posle se drkaš oko flaširanja, ponovo ostaviš da stoji i taman za to prvenstvo ponosno otvoriš i shvatiš da si bacio 50 evra i sate truda na vodu sa ukusom piva koje nećeš moći da popiješ uz svu dobru volju.ukoliko baš želiš da piješ homebrew, ostajete ti ili da uložiš dosta truda i nešto love na pravu opremu ili da naručiš od ljudi koje prave i prodaju homebrew piva.ja sam nekada išao u Mađarsku zbog sirovina za kuvanje piva ali sada stvarno nema potreba za tim od kada su se pojavili majstorzapivo.com i oni nesrećnici mojepivo.com. u mađarsku sad idem samo zbog kupovine samog belosvetskog piva.
Link to comment
Ima li u Novom Sadu prodavnica u kojoj se može kupiti nešto od ove egzotike?
ne postoji prodavnica koja ima zaista dobar izbor. na kraju najviše egzotike možeš kupiti u irish pubu (uglavnom preskupih nemaca), u tehnlologs baru brewdog piva, u deutsche delikatessen užasne nemačke zidare. od marketa ti je još najbolji izbor ako odeš u tempo ili nađeš u ponekom podrumu pića schneider weisse.
Link to comment

Pitanje za Scaba, kakvi su utisci sa kosovskim craft ale-om (Sabaja)? I mene ponajvise interesuje IPA. Pretpostavljam da imas nekoga ko je bio u poseti glavnom gradu juzne srpske pokrajine.

 

Odgovor za Scaba u vezi sa prvim srpskim craft ale-om (Kabinet)? Pio sam sva cetiri tocena u 'Samo pivo'. Opsti utisak, veoma sam razocaran. Ne bih da mracim, a iskreno momcima zelim sve najbolje jer su prvi u Srbiji uradili nesto sto nije brzo isplativ posao. I ulozili su brdo para, to se vidi sa njihovih slika. Da se razumemo, pivo je neuporedivo sa kornjacom, jelenom, lavom i ostalim prevarama srpskog trzista. Lepog je izgleda, telo i pena su dobri, bilo je sveze. Fale miris i ukus. IPA ima samo jaku gorcinu hmelja, nista od aroma u nosu i ustima karakteristicnih za ovu vrstu piva. Belgian blond kao da nije radjen sa belgijskim kvascem, nema vockasto karamelnu karakteristiku belgijskih piva. Porter je generalno slabasan. Mozda Pale ale najvise odgovara stilu, mada takodje bez hmeljnh aroma.

 

Imam par teorija zasto je to tako, mada mozda su mi ocekivanja bila previsoka. Rekao bih jednostavno da tek krecu sa ovim i da su u fazi ispitivanja trzista. Prosecni srpski pivopija nema istancan ukus, Brewdog mu je previse neobican (oseca se na zovu). Verovatno nisu odmah zeleli da krenu sa pravim ukusima, hrabro (sto bi anglosaksonski zanatski pivari rekli bold). Neverujem da su zeleli da ustede na sastojcima. Moguce da im tehnolozi nisu imali prilike da probaju neka prava piva, mada ruku na srce vec i kod nas moze nesto da se nadje. Mozda im jednostavno fali kuvar-receptmajstor.

 

U svakom slucaju, voleo bih da cujem jos necije misljenje. Kabinetu puno srece, siguran sam da ce biti samo bolje.

 

'Samo pivo' je sjajan lokal, svaka cast na tome sto rade, najveca mana je strasna zadimljenost.

Link to comment

Pitanje za Scaba, kakvi su utisci sa kosovskim craft ale-om (Sabaja)? I mene ponajvise interesuje IPA. Pretpostavljam da imas nekoga ko je bio u poseti glavnom gradu juzne srpske pokrajine.

 

Odgovor za Scaba u vezi sa prvim srpskim craft ale-om (Kabinet)? Pio sam sva cetiri tocena u 'Samo pivo'. Opsti utisak, veoma sam razocaran. Ne bih da mracim, a iskreno momcima zelim sve najbolje jer su prvi u Srbiji uradili nesto sto nije brzo isplativ posao. I ulozili su brdo para, to se vidi sa njihovih slika. Da se razumemo, pivo je neuporedivo sa kornjacom, jelenom, lavom i ostalim prevarama srpskog trzista. Lepog je izgleda, telo i pena su dobri, bilo je sveze. Fale miris i ukus. IPA ima samo jaku gorcinu hmelja, nista od aroma u nosu i ustima karakteristicnih za ovu vrstu piva. Belgian blond kao da nije radjen sa belgijskim kvascem, nema vockasto karamelnu karakteristiku belgijskih piva. Porter je generalno slabasan. Mozda Pale ale najvise odgovara stilu, mada takodje bez hmeljnh aroma.

 

Imam par teorija zasto je to tako, mada mozda su mi ocekivanja bila previsoka. Rekao bih jednostavno da tek krecu sa ovim i da su u fazi ispitivanja trzista. Prosecni srpski pivopija nema istancan ukus, Brewdog mu je previse neobican (oseca se na zovu). Verovatno nisu odmah zeleli da krenu sa pravim ukusima, hrabro (sto bi anglosaksonski zanatski pivari rekli bold). Neverujem da su zeleli da ustede na sastojcima. Moguce da im tehnolozi nisu imali prilike da probaju neka prava piva, mada ruku na srce vec i kod nas moze nesto da se nadje. Mozda im jednostavno fali kuvar-receptmajstor.

 

U svakom slucaju, voleo bih da cujem jos necije misljenje. Kabinetu puno srece, siguran sam da ce biti samo bolje.

 

'Samo pivo' je sjajan lokal, svaka cast na tome sto rade, najveca mana je strasna zadimljenost.

 

na zalost, jos uvek se nisam dokopao Sabaje! trebalo je da mi posalju karton po nekom njihovom poznaniku koji je dolazio u novi sad, ali je on otkazao put a ja ostao suv. trazim sada neku alternativu preko ulcinja. najgore od svega je sto sam o njihovom pivu cuo utiske slicne tvom o kabinetu, ali jebga, moram ga iskusiti. inace, osoba koja vodi tu kosovarsku pivaru je tip koji je dosao iz amerke, otkrio craft brewing pre nekoliko godina, americka ambasada na kosovu mu otvorila pivaru kod gnjilana i lokal u pristini na ime americkog piva i razvijanja lokalnog biznisa (firma se vodi na njegovu curu sa kosova). living the dream.

 

hvala na pisaniju o kabinet pivima, i ja sam cuo slicne stvari, a preko vikenda idem da ih probam na svojoj kozi. ne verujem da nisu imali prilike da se dokopaju pravih piva (vidim da se druze sa kul pivarama tipa mikkeller i da idu na craft brewing konferencije), niti da posle tolikih ulaganja stede na sastojcima, tj. dobrom hmelju, sada na pocetku kada je najvaznije da navuku ljude. nesto mi sve smrdi na neiskusne tehnologe. ko ce ga znati... greota ako je stvarno tako.

Link to comment

Iznenadio sam se upravo zbog ovoga sto si naveo - povezanost sa ljudima iz Mikkellera (inace po meni broj 1 u Evropi, barovi i izbor piva su im perverzija - klijentela cist pivski hipsteraj...). Pritom vlasnicka struktura sa ozbiljnom kulinarsko-ugostiteljskom podlogom (da ne reklamiram, sve samo ne prosecno), nova i kvalitetna tehnologija u savremenom postrojenju (a ne neka rashodovana ceska ili nemacka sklopocija iz podruma). Dalje, povezanost sa prodavnicom homebrewing sastojaka, znaci znaju na sta se loze IPA zaludjenici. Imaju dvojicu tehnologa, jednog sa iskustvom iz tipa BIPa i jednog bez iskustva koji su pola godine isprobavali recepte. Ali mozda su ceo zivot pili Jelen i nikad nisu bili u Americi, Belgiji, Holandiji, Britaniji... Ulaganje u kadrove isto kosta.

 

Nadam se da im je jednostavno sad fokus na malo siroj populaciji.

 

U nedelju je okupljanje kucnih pivara posredno u organizaciji Kabineta (preko prodavnice za homebrewing), pa cu se dodatno raspitati.

 

Jer kao sto vec rekoh, zaista im zelim sve najbolje.

 

A paralela sa kosovskim 'living the dream' - i uza Srbija ima gomilu zakatancenih pivara. Verujem da se mogu pokrenuti u roku od par dana, samo kad bi ova drzava stimulisala i domace investicije u proizvodnju.

Link to comment

Pominjana je na topiću neka radnja sa švapskim proizvodima u NS gde se može naći i dobar izbor piva. Kabinet piva još nema van Beograda.Ako sam dobro razumeo ljude koji su u mikropivarstvu, najbolje je da isplaniraš put u Budimpeštu zbog radi potrepština.

 

ukoliko nemaš želje za učenjem pravljenja piva van 15 minuta surfovanja, onda ga nećeš moći ni napraviti. jedini izbor ti je u tom slučaju da kupiš "starter set" (2000-4000 din sirup + oko 3000 za komplet sa fermentorom). u pitanju je konzerva (izabereš koju ćeš - lager, pale ale...) sa užasnim sirupom koji sipaš u vodu, promešaš i ostaviš u fermentoru par nedelja. posle se drkaš oko flaširanja, ponovo ostaviš da stoji i taman za to prvenstvo ponosno otvoriš i shvatiš da si bacio 50 evra i sate truda na vodu sa ukusom piva koje nećeš moći da popiješ uz svu dobru volju.ukoliko baš želiš da piješ homebrew, ostajete ti ili da uložiš dosta truda i nešto love na pravu opremu ili da naručiš od ljudi koje prave i prodaju homebrew piva.ja sam nekada išao u Mađarsku zbog sirovina za kuvanje piva ali sada stvarno nema potreba za tim od kada su se pojavili majstorzapivo.com i oni nesrećnici mojepivo.com. u mađarsku sad idem samo zbog kupovine samog belosvetskog piva.

 

Нисам рекао да сам спреман да уложим 15 минута сурфовања, већ да ми је тренутно знање на том нивоу. :)

 

Значи, комплети су срање, опрема и сировине су у реду, а majstorzapivo,com је бољи избор од mojepivo.com. Хвала!  :thumbsup:

 

P.S. Најстарији клинац (6. разред) стално тражи да му за ужину купим кекс Мале але.Ја га питам да ли му се баш толико свиђа, а он каже "Ма јок, него ми је фора да за ужину имам мејл ејл".  :wub:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...