Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

hehe, super si ovo odradio, a ja bi dodao jos TAP 5, Aventinus eisbock od Schneidera.Pio u petak.pazario kod Baltazara...Oba su mi super.Jos nesto sam probao, al ne mogu da se setim

Link to comment

hvala, al vidim da je vec zastarela lista jer se pojavili i neki novi japanci.inace, probao sinoc gomilu raznih novih piva, a medj njima i novo americko pivsko pomodarstvo - "prvi wet hop" ejl. sve u svemu, napravljeno je od hmelja koji u roku od 24h od branja dospeva do pivnice kako bi se proizvelo pivo koje šatro čuva jači miris/ukus hmelja. ja, iskreno, ništa od toga nisam osetio. jebga, ako hoćeš jači ukus hmelja, samo ga više gurni pri kuvanju i gotovo. kontam da ovo služi samo za proservanje. al opet dobar ipa...148okn4.jpg

Link to comment

da, podseti me da sam probao 2 japanska piva tad.Kirin i Asahe, misli da se tako zove, i zanimljiva su, al posle TAP-a 5, tako da ne mogu bas da kazem kakvi su:) i Augustiner Edelstoff sam probo.Ne znam da li toga ima u tom samopivo kaficu

Link to comment
Aj javi cim stigne da znam da li da narucujem ili da se drzim Niksickog.
pivo stvarno jeste dobro, ali ti savetujem da se klonis ovih prevaranata iz mojepivo.com koji su me vec drugi put zajebali.na kraju nisam narucio postom (jer su previse komplikovali) nego otisao licno. pivo je 791 din, ali sa pdvom oko 950. ali na to još računa izmišljenu dostavu koja je 300 dinara i koju ti računaju kada ti NE dostave pivo (!). kada ti dostave postom onda ti ne racunaju dostavu. nego precene postarinu. genijalno. e da, i nisu dali gumene čepove koji idu uz njih i bez kojih ne mogu da burad punim pivom.
Link to comment

gospodo pivopije, savetujem da liznete ovo pivce:846_0.jpgbistro psenicno pivo, kristalno jasnog ukusa, lako na nepcu, pogodno za oblokavanje. ultimativno letnje pivo, koje priziva sliku vruce julske veceri na terasi i poj cvrcaka.imate u velikim Maksijima po ceni od oko 160 dinara za flasu od 0.5. sluziti vrlo hladno.jako mi se dopada.

Link to comment

odanim pivopijama na PM odajem info gde ima seferhofer za 144 dini ovo i narandzastu etiketu (ne sadrzaj) koju vise volemnarandzasti sadrzaj izbegavati imaju i tu neku liniju sa oranzadom

Edited by gazza1
Link to comment

Double malt Kulmbaher Eisbock:2wnz9t2.jpgKo je navikao da pije pivo kao sokić, da obrati pažnju da doppelbock i eisbock distižu i do 10% alkohola, pa može neočekivano da zvekne ranije nego što je čovek očekivao. Kod eisbocka je zanimljivo to da u toku procesa proizvodnje pivo zamrznu, pa onda odstrane taj led koji se formirao na vrhu (voda) i tako dodatno naprave bock jačim.A sinoć sam se zatrčao sa Ciškeom, pošto je izgleda cela gajba bila on the blink:oh0goj.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...