Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

davno sam pio crveni grinberger ali bas jako jako davno, ima sigurno 20 godina. nije mi se dopalo, bilo je previse slatko za moj ukus. ali s obzirom da je proslo mnogo vremena ko zna sta bi bilo danas.

Link to comment
Hvala, to je! Moraću da ga potražim po marketima, mora da bidne negde wink.gif
slabo ima krugera da se kupi po prodavnicama.nekad je mogao da se uzme u prodavnici u prizemlju jednog od 6 kaplara. onaj soliter najblizi meku, cini mi se...bio je neki podrum pica u maksima gorkog, a cini mi se da ima u jednom od onih fast food restorana u uscu.
Link to comment
Pa dobro, pio si sigurno 10-15? Zgodne su ovakve stvari ukoliko nisu reklame, kad odem npr. u Njemačku na 3 dana poslom ne mogu baš da se lešim (mada bih voleo) ali mogu da popijem par komada i u tom slučaju je dobro imati neki reper.A pitam te baš za ovaj sajt jer su i oni Weihenstephaner proglasili za najbolji vajcen (koliko razbiram na mom slabom nemačkom).
Ako smem da dam savet... Ne sumnjam u izbor, niti sam strucnjak, samo mislim da ne treba previse mistifikovati. Prosto ne znam sta znaci najbolje pivo, kad je to dosta subjektivna procena, donesena i na osnovu toga sto se dosta toga dobrog i loseg popilo. Dakle uzmes za pocetak one najkomercijalnije varijante (Paulaner, Franziskaner itsl. kojih ima svuda) i procenis sta ti vise lezi. Dalje, ta piva su pitka i cak ona koja mi se bas ne svidjaju, ili manje svidjaju, su i dalje ok za popiti. Nije mozda bas puni uzitak uvek, ali... Pio sam par puta hefeweizen iz pivare u Apoldi (!), koji tesko da imaju veliku prodju osim regionalno i pritom prave sve moguce vrste (tesko da umeju sve vrhunski da naprave) i - svejedno je ok, cak sam se solidno iznenadio.To je samo pivo. Najbolje prija u dobrom okruzenju :). A bas los hefeweizen jos nisam pio, najdalje su dobacili do nista posebno.
Link to comment

e taj crveni grinberger je grozan, sladak a ima nesto u picku materinu alkohola, mozda i preko 10%.inace, nikad mi se nijedno pivo sa povisenim nivoom alkohola nije dopalo.

Edited by aram
Link to comment
e taj crveni grinberger je grozan, sladak a ima nesto u picku materinu alkohola, mozda i preko 10%.inace, nikad mi se nijedno pivo sa povisenim nivoom alkohola nije dopalo.
jeste tako je i meni ostao u secanju sa nesto tipa preko 12%ali sad gledam na ovom sajtu, ima 6.5%to sigurno nije to, meni je ovaj grinberger prodat kao jedno od najjacih piva na svetu tada - setih se, pricamo o 1986. godini i lisabonu, tamo sam ga pioedit - meni zato ovaj snajder tap 6 bio super jer jeste to manastirsko, crvenkasto pivo i ima tih 8.7% ili tako nesto a nije (mnogo) slatko, skroz pitko, uzivancija Edited by gazza1
Link to comment

Grimbergen Blonde je ubedljivo najbolji iz njihove game™ proizvoda i jedno od retkih belgijskih piva koje se ozbiljno izvozi (ostali jednostavno neće masovni izvoz no prodaju neke mrvice po netu i specijalizovanim prodavnicama vopsa po svetu). Bice ga sad regulare po Srbiji, Carlsberg ga valja. On topic: Orval posle večere je mama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...