Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

kakav vajcn volite da pijete, bistri, mutni ili tamni? ja bolji od mutnog franziskanera probao nisam.
pljus iljadune mogu da kazem da sam ih puno probao, ali od svih koje jesam, franziskaner sije za par klasa
Link to comment

pa ja u nemackoj i pijem samo franziskaner, al koliko smo jadni ovde dobro da imamo sad ova 3 vajcena, do pre koju godinu mogli smo o tome da sanjamo...steta sto jelen beli nije zaziveo, ako nista drugo zbog navike da ljudi piju psenicno pivo. ne znam sta je bilo u hrvatskoj sa psenicnim ozujskim, da li je propao isto kao i jelen beli ovde ili ne

Link to comment

mada ne moze da se poredi, ne mogu da kazem da je jelen beli bio bas krdza. ok varijanta za leto. kad smo vec kod ok varijanti za leto, sta bi sa hoegaardenom? a i leffe ne vidjam vise uopste po samiskama

Link to comment

od svih domaćih pokušaja vajcena jedini iole pristojan je bio Vajfertov.sad hoću da se upucam što u Pivovarsom dumu u Pragu nisam probao njihov, pošto ga je Lujo toliko nahvaliopivovarsky_dum_psenicne.jpga najbolje koje sam pio je bilo na nekoj dekadentnoj konferenciji u Njemačkoj prošle godine, u nekom manastiru u Švapskoj/Bavarskoj, pravi keller, srednjevekovni ugođaj, za has pačetina sas pomorandžom iirseer_kloster_urweisse_2.jpgsamo točeno i to jebenih 2,5 evra 0,5l.Tada sam zavoleo Nemačku.

Link to comment

ja ne volim hoegarden, to mi je mnogo mnogo obicno. sad, ja nisam reprezentativan, ne pijem pivo cesto, i volim da napravim dogadjaj sebi od toga. sa hoegardenom to nemam. nemacki vajcen mi je benchmark.a koliko znam apatin ga vise i ne uvozi jer se nije prodavalo.a taj vajfert psenicni, jel ni toga vise nema? moja zena je bila redovan konzument belog jelena. sta vise, po svedocenju vlasnice malog dragstorcica u zgradi pored, i jedini u kraju. pa cenim da bi joj vajfert radio posao.

Edited by gazza1
Link to comment
kakav vajcn volite da pijete, bistri, mutni ili tamni? ja bolji od mutnog franziskanera probao nisam.
bistri je samo filtriran, tako da iskreno i ne razumem sto bi to neko toliko voleo. Slicno je, ali mnogo ispranijeg ukusa. No dobro.edit: ja sam inace proslog avgusta bio Paulaner manje-vise svuda. Edited by Venom
Link to comment

Ima Paulaner i u onom kaficu u suterenu na cosku krunske i molerove. i to znatno jeftiniji nego li dole u paulaner kaficu u makenzijevoj. a imaju i Arenu pa je super za gledanje Lige Sampiona ko nema kod kuce.OT: i meni je hoegarden sranje.

Link to comment
lepo izgleda mehana, moglo bi se svratit
bio tu, lepa basta, krilca i teleca rerba skroz ok, paulaner je nesto skuplji, 270 cini mi se, al nisam bas siguran za cenu
Link to comment

DObre su i kobaje. Krilca su u nekom sosu koji nece svakome prijati ali meni su bila sasvim dobra.Paulaner je valjda 290 din za 1/2 l. To jeste skuplje nego na drugim mestima. Ali mesto je stvarno kul, Beogradu fale ovakve lokacije gde se moze popiti pivo i nesto prezalogajiti a da to nije komplet kafanski obrok.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...