Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

U radnji pored zgrade pojavilo se Zajecarsko niskopasterizovano pivo, pa sam morao da ga overim. I bas mi se svidelo. Vrlo pitko, malo gorce za moj ukus, ali mi je prijalo. Sve u svemu, zadovoljan sam.Moracu da ga "probam" u vecoj kolicini, pa da vidim kako cu se osecati i izgledati ujutru :)
Ovo zaječarsko (osim ako jutro ne potvrdi drugačije) skroz pristojno pivo. Nedostaje mu gorčine, ali je ok i jako pitko.
Ništa. Ali ništa. Ustao k'o nov, a od PP mi glava bila k'o tuč. Novi favorit, uglavnom zbog manjka jutarnjih efekata.
Link to comment

Da, samo sto postoji niskopasterizovano zajecarsko, a postoji i "obicno" zajecarsko sa skroz crvenom etiketom (njega ima na ski stazi u Kosutnjaku).

Link to comment
Probao ovo:38163381.jpgSlatko. Pitko. Blag ukus. Tamnija boja. Ima neku slatkoću u ukusu, vuče na tamno pivo u pokušaju... Nempojma...
Probao i ja jednu konzervu ovoga i sta znam, za sada mi je ok. Slatkocu ne osecam ali mi se svidja kako fino gorchi. Doduse treba proveriti kako funkcionise pri vecim kolicinama.
Link to comment

Retrospektiva poslednje dve veoma zauzete nedelje. U pitanju su uglavnom tocena piva: blue moon (odlicno lako, psenicno), summerfest (mnjih), samuel adams summer ale (nista posebno), liberty ale (ne secam se!), goose island IPA (dobar, nesto jaci ale), harpoon IPA (odlicno psenicno!), uncle mario's draft (prosecno crveno, lokalno kafansko), sierra nevada pale ale (slatkasto citrusno, kul), yuengling lager (nista posebno, al klizi), brooklyn brown ale (malo jaci od summerfesta, ostala brooklyn brew piva mi bolja), lionshead IPA (mozda najlosije od svih IPA-a), bluepoint toasted lager (prilicno slab za 'toasted lager', bledunjavo al pitko), ithaca apricot wheat ale (bezveznjikavo u poredjenju sa drugim slicnim vocnim pivima, al dobro za letnje vrucine), coors light (voda sa nesto loseg piva), cerveza modelo (pravo meksicko lako letnje pivo), rudy's red (za kafansko pivo odlicno), bass ale (prilicno lak ale, 3+), bud lite (piss lite), porkslap pale ale (gorko sa jakim aftertasteom), crown vic summer wheat, empire IPA (jako, punog ukusa), allgash white (sjajno citrusno letnje pivo), sixpoint (slatkasto, al punog ukusa, jaka 4), rudy von (samo ok), kelso nut brown (gorko i zajebano), young double chocolate stout (zabavan cokolandi ginis), rogue (nesto gorce, 3), lucky 13 (ostro i odlicno pivo), zywiec porter (klasican porter, nista posebno), rara von amber ale (pizdarija ale!), magic hat #9 (slatkasto i zanimljivo), coney island lager i pilsner (savrseno pivo za plazu) i za kraj tri sjajna piva iz restorana Birreria u Njujorku koja se sipaju dirketno iz drvenih buradi u kojima se fermentisu i sluze na sobnoj temperaturi - Wanda (ale sa orahastim ukusom), Gina (fantastican pale ale sa svezom majcinom dusicom koju uvoze iz italije. nekoliko minuta mi bilo najbolje pivo koje sam popio u zivotu, sve dok nisam narucio sledece sa menija...) - Birra Etrusca (italijanski pivski tehnolozi i neki molekularni arheolog (!) su rekreirali recept star 2800 godina i spravili ovo pivo koje ce tociti samo dve-tri nedelje. unutra su turili brasno lesnika (?), med italijanskog kestena, med karanfilica i jos gomila sastojaka na koje bih okrenuo ocima da nisam probao pivo i odlucio da posle njega ne pijem piva nedelju dana da ne kvarim ovaj ukus. sluzi se na sobnoj temperaturi u casi od 200 ml, mirise na sve cvetne livade sveta a ima ukus kocentrata proleca. ako se neko nadje u njujorku ovih dana, neka ode na krov zgrade gde je restoran Birreria, popije za sankom ovo pivo i ide kuci)tumblr_m68tij0zlY1rza5rho1_1280.jpg

Link to comment

isao na lekarski za voznju u Durmitorsku, tamo cekao dok su se izredjali svi koji imaju babe i striceve zaposlene tamo i malu decu koja cekaju u prizemlju, i posle jedno sat vremena izasao i odmah zvekno taj 1 efes. budala, samar.

Link to comment

Danas se sreo sa društvom malo, probala se nova lite piva, lav sa grejpom, pils radler i tuborg grejp-nana.Lav je ok mada je jelen bolji, ima talog od voća a nezgodno je mućkati, pils jako slab, nema tu piva nigde, a tuborg je pivo razblaženo običnom vodom sa esencijom grejpa i nane... Generalno, ta lajt piva su ok za tople dane i kada hoću da izbegnem glavobolju, ali onda barem da imaju pravog voća u sebi, makar u procentima. Tuborg truba teška, pils 2+, lav 3 (konobar preporučuje narandžu, moram da probam).Uzgred.EFES definitivno i dalje rula, pre neko veče, s' nogu vraćajući se sa Tamiša, uf bre, upravo ko budali šamar.Još samo moram probati zaječarca, mada ga ovde nema nešto.

Link to comment
isao na lekarski za voznju u Durmitorsku
Sta ce tebi vozacki, ti ionako ne vozis kola.

To mi je doslovno i bez trunke humora rekao jedan nas zajednicki poznanik, moze se cak reci i bivsi prijatelj, kada sam upisivao voznju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...