Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

A otkud te optužbe za uznemiravanje studenata? Polagao sam i slušao rimsko u vreme kada je on bio tek asistent, ali to nikada niko nije pomenuo ni od mlađih studenata i klinaca sa posla koji su kasnije završavali.

Tek kada je krenuo da piše i priča protiv crvenih falangi, pojavile su se te optužbe.

Link to comment
22 minutes ago, copkillah said:

 

Ne vidim zbog čega bi iko, u 2021. godini, nju smatrao bilo kakvim novinarskim faktorom, osim što je "opozicija" i što ima neku staru slavu 

 

 

Prethodni put kad sam gledao Utisak je bio onaj sa doktorima gde je ispala teški moron zbog maske i generalno cele emisije. Jezivo je loša. 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, napadaj said:

A otkud te optužbe za uznemiravanje studenata? Polagao sam i slušao rimsko u vreme kada je on bio tek asistent, ali to nikada niko nije pomenuo ni od mlađih studenata i klinaca sa posla koji su kasnije završavali.

Tek kada je krenuo da piše i priča protiv crvenih falangi, pojavile su se te optužbe.
 

Pa izgleda i on birka :sad:

 

Je li ovo ona "šta se sad javila, šta je čekala" priča o Radulovićki i Aleksiću, samo patkometrija edišn?

Link to comment
18 minutes ago, James Marshall said:

Pa izgleda i on birka :sad:

 

Je li ovo ona "šta se sad javila, šta je čekala" priča o Radulovićki i Aleksiću, samo patkometrija edišn?

 

Ne, ozbiljno pitam kada je to krenulo i gde se pojavilo, pošto sam dosad priče o tome čitao isključivo od navijača CZ.

Link to comment

Ja sam čuo od čoveka koji ne zna razliku između Terzića i Vučelića, ma između Mancea i Džajića. Sa druge strane, da je neka patkometrija to bi prišivali i Vazuri (za njega kruže druge priče) ili Vučeli ili kome god, ali nekako se baš zalijepilo za ovog. 

Link to comment

Ovaj je profesor, stalno je u kontaktu sa studentima i često ide na ekskurzije i slična putovanja s njima, pa verovatno iz toga i njegovog fizičkog izgleda i ponašanja potiču takve priče. Valjda bi se dosad mnogo znalo o svemu tome da ima istine, ali nije mrdnulo dalje od naslova u Srpskom telegrafu, koliko mi je poznato.

Link to comment

debeli je barem juce rekao da vucic direktno upravlja klubovima, a da je vucela u fkp na poziciji tumaca i sprovodioca vucicevih zelja. nije da i ranije nismo znali da to tako funkcionise, ali dobro je to cuti od onoga ko je (bio) deo toga.

  • +1 1
Link to comment

 

Kao da imamo milion vrhunskih novinara pa je ona  jezivo loša. Ima po koji propust tu i tamo, ali hoće to kad dovodiš malo ozbiljnije goste sa kakvim takvim mišljenjem, i kada se pre svega baviš sa ozbiljnim temama a ne dovodiš goste i pustiš ih da prde u etar ono što je dogovoreno a ti sediš i slušaš kao što je slučaj na javnim frekvencijama.

Link to comment

 

Licno nemam neko narocito misljenje o Olji Beckovic ali mi u kategoriji programa "voditelj - gost" od raspada SFRJ nemamo nikog ko duze traje i stekao je vecu novinarsku reputaciju vodjenjem takvog programa. Svima koji znaju toliko o tome da mogu da joj drze lekcije najsrdacnije preporucujem da sastave projekat, ponude ga nekoj vecoj televiziji i izadju pred kamere, pa da vidimo to prvorazredno novinarstvo na delu. Nije da nam ne fale svezije emisije tog tipa.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

Licno nemam neko narocito misljenje o Olji Beckovic ali mi u kategoriji programa "voditelj - gost" od raspada SFRJ nemamo nikog ko duze traje i stekao je vecu novinarsku reputaciju vodjenjem takvog programa. 

 

Isto, ne smatram je nekim doajenom novinarstva ali uvek polazim od toga (kao i sa Ivanovićem i Kesićem npr šta god mislili o njima) da je njena emisija jedna od par koje mogu da dopru do iole većeg broja ljudi a kritički se ophode prema vlasti pa sve i da je ona i gore navedeni toliko loša novinarka i voditeljka, treba malo izvagati šta je bitnije. A ona uopšte nije toliko loša, ako je loša uopšte.

Link to comment
45 minutes ago, Nikodije said:

debeli je barem juce rekao da vucic direktno upravlja klubovima, a da je vucela u fkp na poziciji tumaca i sprovodioca vucicevih zelja. nije da i ranije nismo znali da to tako funkcionise, ali dobro je to cuti od onoga ko je (bio) deo toga.

 

Oni to uopste ne kriju, niti su ikada krili. Eno ti ga Terzic koji se svako malo za svasta nesto zahvaljuje famoznom duhu koji lebdi nad Marakanom, koliko juce je napisao puzajuce saopstenje da Vucic "svojim autoritetom", koji je valjda veci od zakona, dozvoli da nekoliko hiljada ljudi udje na stadion da gleda Zvezda - Milan, suprotno propisima Kriznog staba i pravilima koja vaze, ili bi bar morala da vaze, za sve gradjane Srbije. Izreci tako nesto u javnosti je isto sto i reci da je voda mokra a nebo plavo.

 

Ovde je drugi problem u pitanju, pisano je o tome stotinama puta. Koska medjusobne mrznje koja je svesno i namerno bacena izmedju navijaca Zvezde i Partizana poslednjih par decenija upravama i jednog i drugog kluba omogucava ovaj fazon "nisam ja za XY ali...", floskulu karakteristicnu za ljude koji ce sve da tolerisu ako radi na stetu onog drugog kluba, pa makar istovremeno radilo i na stetu onog kluba za koji ti ljudi navijaju. Svi ti terzici, vucelici, covici, vuletici i slicni se godinama uspesno kriju iza te koske i cepaju svoje biznise, dok se obican puk iscrpljuje na tom glupavom rivalitetu dva protezirana kluba.

Edited by harper
  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, Mil@n said:

 

Isto, ne smatram je nekim doajenom novinarstva ali uvek polazim od toga (kao i sa Ivanovićem i Kesićem npr šta god mislili o njima) da je njena emisija jedna od par koje mogu da dopru do iole većeg broja ljudi a kritički se ophode prema vlasti pa sve i da je ona i gore navedeni toliko loša novinarka i voditeljka, treba malo izvagati šta je bitnije. A ona uopšte nije toliko loša, ako je loša uopšte.

 

Ja to gledam zanatski, to sto je protiv Vucica me ne zanima previse. Drago mi je sto jeste ali ne uzimam to kao argument u njenu korist. "Utisak nedelje" ima stotinu mana, koncept je zastareo, Olja je tvrdoglava kad su bilo kakve kozmeticke promene u pitanju, cesto upadne u ozbiljne digresije pa smara i goste i gledaoce,... Ipak, to je emisija koja je svojerucno stekla odredjenu reputaciju, vodi je novinarka koja ima svoje misljenje i ne libi se da ga iznese, kakvo god da je to misljenje, gosti se uglavnom postuju ali ne stede, oni koji nisu ispostovani (Beba Popovic) postovanje nisu ni zasluzili, a treba malo imati i muda pa iz nedelje u nedelju pozivati i preveslavati svakojake dripacke ajkule koje su veoma veste u miniranju razgovora, sabotiranju voditelja i drugih gostiju i u svim drugim "lepotama politickog marketinga", bar one slepacke verzije koja je primerena nasim javnim licnostima.

 

Emisija bi mogla da bude bolja ali treba znati da takve emisije uopste nije lako voditi. Eno ti velika Brankica Stankovic jednom probala da pozove Vucica, odvalio je od zivota. Danica Vucenic ume da ubode, ponekad i Ljubica Gojgic, ali toliko dugo i toliko redovno raditi emisiju ovog tipa, u tom segmentu Olji Beckovic niko u Srbiji ne moze da prismrdi.

Edited by harper
  • +1 3
Link to comment

ono sto je problem emisije, a nije oljina krivica, je izostanak neistomisljenika u emisiji. cesto su u studiju troje koji misle isto i to onda nije zanimljivo. ali za to je kriv rezim. jos od kada je radulo razvalio slinu u utisku 2014 vucic je odustao od ideje da salje tamo bilo koga svog.

Edited by Nikodije
Link to comment
24 minutes ago, Mil@n said:

 

Isto, ne smatram je nekim doajenom novinarstva ali uvek polazim od toga (kao i sa Ivanovićem i Kesićem npr šta god mislili o njima) da je njena emisija jedna od par koje mogu da dopru do iole većeg broja ljudi a kritički se ophode prema vlasti pa sve i da je ona i gore navedeni toliko loša novinarka i voditeljka, treba malo izvagati šta je bitnije. A ona uopšte nije toliko loša, ako je loša uopšte.

 

Način razmišljanja da dotična emsisija može da dopre do nekog broja ljudi koji već nisu opoziciono naklonjeni je upravo ono što sprečava opoziciju da prestane da bude opozicija. 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Nikodije said:

ono sto je problem emisije, a nije oljina krivica, je izostanak neistomisljenika u emisiji. cesto su u studiju troje koji misle isto i to onda nije zanimljivo. ali za to je kriv rezim. jos od kada je radulo razvalio slinu u utisku 2014 vucic je odustao od ideje da salje tamo bilo koga svog.

 

Ja ni to ne vidim kao problem emisije, to je vise problem drustva. Ideja neprijatnosti kad si izlozen drugacijem ili cak opozitnom misljenju je ideja koja ubija ne samo onaj famozni drustveni dijalog vec i svaku zdravu komunikaciju, samim tim se kidaju one fine vaninstitucionalne mreze odnosa na cijoj durasnosti u velikoj meri pociva sigurnost i stabilnost zajednice. Posledica toga je uvodjenje drustva u stanje permanentnog konflikta izmedju zatvorenih i samodovoljnih pojedinaca i grupa. Da i ne govorim o tome da bez neistomisljenika nema ni ucenja van do tada postavljenih paradigmi, sto je katastrofa samo po sebi.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...