Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Kad je rec o Zaklini, mala crtica iz zivota i objasnjenje oko slika sa Suzanom Vasiljevic

 

"Aleksandar Vučić je zvao urednike da nas kritikuje, ali nije zvao da kaže 'e sad je sve ok, sutra ću', nego ja i dalje imam urednike koji mi govore 'ubiće nas sve', bez obzira što dva sata pokušavam da objasnim da smo 'ispeglali' i da mi i dalje nije jasno čemu tolika drama. Kada sam mu rekla da bi mogao da nazove svoje urednike i kaže da me ne maltretiraju više, odgovorio je bukvalno 'baš me briga, ne zovem ih'. Onda novinari bukvalno žele da pobegnu sa tog mesta, i Suzana mora sa nama. Tada nastaju i fotografije. Ovo je dan o kojem je Suzana Vasiljević pricala u emiiji 'Hit tvit' kada je pljuvala po meni i Miodragu Sovilju kako ne razume šta mi se desilo. Ništa mi se nije desilo. Prosto to nije novinarstvo. To je opšte ludilo u kojem ne želim da učestvujem", jasna je Žaklina Tatalović.

Sutradan je Vučić imao svojih četiri-pet rečenica na ruskom, i to je bila glavna vest u srpskim medijima.

"Tada više niko u Beogradu nije hteo da mi se javi da bih rekla šta je zaista vest, i da se vest desila na sastanku gradonačelnika Beograda i Moskve. Ma to niko nije hteo da čuje", kaže Žaklina i dodaje da ju je po povratku u Beograd dočekala urednica ispred zgrade TV Prva, urlajući na nju kako je bila "u provodu sa svojom drugaricom Suzanom".

"A onda sam pet dana provela u razgovorima, u kojima su me ubeđivali da moram da promenim način na koji izveštavam jer nisam ja bitna već Vučić. Još tada sam rekla da ne želim da ga više pratim. Dobila sam odgovor da moram, ali nastavila sam da izveštavam onako kako mislim, i zbog toga je svaki moj put sa Vučićem bio još jedan krug pakla, bilo da je reč o Sloveniji ili o Indiji, Briselu ili Abu Dabiju, Nišu ili Kraljevu. Slike su, eto, tako nastajale", objašnjava novinarka N1.

 

 

https://nova.rs/zabava/zaklina-tatalovic-kako-je-vucic-poceo-da-se-ljuti-na-mene/

 

 

Link to comment

Naravno da je istina negde na pola, jer nije se sve tako odjednom ni desilo niti se odjednom preokrenulo.
A tu je pitanje toga kad ti moliš AV da nazove urednike, ti onda zapravo pristaješ na njegovu igru i gajiš njegov ego. I to je onda spirala bez prestanka...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
6 minutes ago, Jumanji said:

Olaksaj mi i reci ko su bili gosti.
U poslednjoj bese ono zlo sa unjakvim glasom i paz frizurom?

Gordan Kicic, Bane Vidakovic i Miroslav Momcilovic... 

 

 

 

Edited by Milosh76
  • Hvala 1
Link to comment
Quote

Kakva je tad bila atmosfera?

– Pošto odgleda sve vesti, Vučić se pridruži novinarima. Tog dana bio je veoma ljut i besan. Ja sam već znala zbog čega, jer me je urednica zvala i tražila da joj objasnim “zašto nisam rekla da je Vučić pričao ruski?” Pola sata sam objašnjavala da on nije pričao ruski, već da je rekao “dobar dan, hvala na prijemu” i nastavio na srpskom, i da nemam zbog čega da lažem, kao i da to nije bilo nikakvo pričanje na ruskom.

 

Šta se desilo kada vam se Vučić pridružio?

– Pitao nas je zašto nijedna nije rekla da je pričao ruski. Je l’ pretpostavljate šta je bilo prvo što je tad uradio? Zvao je urednike. I bila sam tad u čudu. Bio je toliko ljut na Suzanu da joj je rekao da se spakuje i vrati za Beograd, a nama je rekao da smo mu mi uništili važno putovanje. Scena je bila neprijatna. Tu su bili i ministar Antić, i gradonačelnik Mali, i pojma nemam zašto Željko Mitrović. Tadašnji premijer je vikao, a Suzana je krenula da odlazi i svi su ćutali.

 

Da li ste i vi ćutali?

– Pa nisam jer mi je bilo glupo i počela sam da pričam i predlažem. Jedan od mojih predloga je bio da sutradan, kada je sastanak sa Putinom, zaista kaze tri do pet rečenica na ruskom, ako je to toliko važno, i da onda puštamo kako priča ruski, a ne sad kao mi uništili posetu. I opet su svi ćutali.

 

Da li se Suzana vratila u Beograd?

– Nije. Vučić je prihvatio predlog, izvinio se Suzani i nastavio da se ponaša kao da se ništa nije desilo. Sve se to dešava uveče oko 20h, a mi smo za Moskvu krenuli to jutro u 4h. Dakle, 16 sati nismo stali. Kada su se sve scene, kako ih ja zovem, tog dana završile, i kada već počinjete da proklinjete sve, i jedva čekate da signete u sobu i jedete plazmu jer vam je večera presela, tu nije kraj.

 

Mogla je i da preotme Suzani posao glavne propagandistkinje :D

Link to comment
4 hours ago, mraki said:

Medijski konsultant? Nije više članica REM-a?

Istekao joj mandat.Ali ima pravo na još jednu rundu.Tako da je to samo stvar papirologije 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

kad je reč o žaklinama i suzanama, poštujem romansiranu biografiju, imidž hrabre i beskompromisne novinarke i sve to.

ali, iz sopstvenog profesionalnog iskustva - nijedan vučić na mene nikada ne bi ni pokušao da povisi ton, a kamoli da mi se breca i iživljava, niti bi me suzana kačila po fejsbucima. može se i tako, samo solidno košta. i košta na svim nivoima, ne samo na strogo karijernom.

 

Edited by pt 2.0
  • +1 9
Link to comment

ja bih rekla da će milica kralj napustiti emisiju kada ona nakaza bude počela da baljezga, ako bude baljezgala kao onda u presingu, a ne vidim zašto ne bi... ustvari, ne verujem da je uopšte u stanju da govori kao čovek.

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, pt 2.0 said:

kad je reč o žaklinama i suzanama, poštujem romansiranu biografiju, imidž hrabre i beskompromisne novinarke i sve to.

ali, iz sopstvenog profesionalnog iskustva - nijedan vučić na mene nikada ne bi ni pokušao da povisi ton, a kamoli da mi se breca i iživljava, niti bi me suzana kačila po fejsbucima. može se i tako, samo solidno košta. i košta na svim nivoima, ne samo na strogo karijernom.

 

 

Istina je da Vucic dobro pazi da se ne nadje preko puta nekog otresitog koji zna verbalno da udari da zaboli ali moram da priznam da je vec malo poceo da mi ide na zivce taj fake pristojnity s ljudima cija slika stoji u recniku pored pojma beskrupuloznost. I ti likovi i njihovi biraci nicim zasluzenu pristojnost prema sebi dozivljavaju iskljucivo kao slabost koja ih tera na sve vece i vece avanture i sve vece i vece nitkovluke.

Link to comment

Da budemo pošteni nije to AV izmišljotina.
Često je to.
Pogotovo u datim slučajevima tih "službenih putovanja".
Zato što se to, da odeš sa sa AV, ID, BT ili bilo kim, smatra kao nagrada.
Kao da ti ne ideš tamo da radiš, nego u provod...
I onda se tako relaksira[emoji769] atmosfera.
Posle kuku.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
On 11.11.2020. at 18:32, SNARC said:

E ovo cu da markiram

 

On 11.11.2020. at 18:36, Jumanji said:

Nisam nijednu epizodu pogledala od letnje pauze, prosto nisam mogla. Bas mi je dosta svega.
Ovu bogami hocu.

gospođa se namestila pored TV. hoće da gleda. ja, ne. biće to vrrrlo mučno zbog medijske konsultntkinje.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, djordje geprat said:

 

gospođa se namestila pored TV. hoće da gleda. ja, ne. biće to vrrrlo mučno zbog medijske konsultntkinje.

 

Da su u pitanju muski pa da neki Martinovic ili Orlic izdominira nad sagovornicima kilave opozicije

 

U zene, pak, imam vise poverenja. 

 

A i sta je najgore sto moze da mi se desi, ogadice mi dodatno Srbiju ?

Moze, kupljeno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...