Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Da ne gresimo dusu, pokusao je da bude sarkastican. Nije da stvarno to misli.
nasao je za shodno da iskritikuje vladinu meru zamrzavanja plata, ali je onda priupitao zbog cega se ne bi zamrzle i cene istovremeno. covek jednostavno ne kapira da zamrzavanje plata od strane drzave obuhvata samo one kojima se plate isplacuju iz drzavnog budzeta.edit>plata u cene.. Edited by pacey defender
Link to comment
nasao je za shodno da iskritikuje vladinu meru zamrzavanja plata, ali je onda priupitao zbog cega se ne bi zamrzle i cene istovremeno. covek jednostavno ne kapira da zamrzavanje plata od strane drzave obuhvata samo one kojima se plate isplacuju iz drzavnog budzeta.edit>plata u cene..
Ma, to je jasno, ali je pokusao da bocne mrske mu 'neoliberale koji zamrzavaju plate'.
Link to comment

pejsi, nevezano od toga, zamrzavanje cena moze da uradi samo najgluplji polit-ekonomski diletant. setimo se izobilja ulja, secera i deviza dok su cene bile kontrolisane.inace, J.R, Cash, ne znam da li dobro tumacim tvoju reakciju, ali nema mesta cudjenju. cole ima master iz PG sa najboljeg univerziteta na svetu, a ne zna za kejnsa.

Link to comment

ušor žali za kontrakulturom šezdesetih. markuze je opet in.edit: ma kapiram to za kontrolu cena. čovek očigledno ne kapira koncept ograničavanja javne potrošnje kroz smanjenje plata budžetskih korisnika. on je od Katića tjekom udaranja po vinjaku u kafani Mornar čuo da je plata u neoliberalističkoj interpretaciji zapravo cena rada, pa mu se to sve nekako pomešalo u glavi. ono, ako vlada zamrzava cenu rada, zašto ne zamrzne cenu ulja.zvuči keči, zar ne?

Edited by pacey defender
Link to comment

"porucite gospodinu obami da ima jos roda blagojevica, pa cemo da se rasksuramo. on je meni ostao duzan jos od 1988".

Link to comment
A u čemu je fora sa pametnim ljudima, tokom cele emisije?
kad dovedeš goste koji nemaju šta pametno da kažu u emisiji, onda stvar okreneš na neku perifernu temu.
Link to comment
pa mislio je na cigane koji zive u katastrofalnim uslovima. ti ljudi sakuljaju djubre zato sto nemaju sanse da rade nesto drugo.
ne sasvim tacno, i ne uvek tacno. primer bugarske drzave te debelo demantuje...
Link to comment
ne sasvim tacno, i ne uvek tacno. primer bugarske drzave te debelo demantuje...
da. niam rasista, ali oni vole da žive u siromaštvu. njih i da preseliš u stanove, oni bi opet isto živeli. ne svi, ali neki od njih. šta ćeš, takvi su. nema njima pomoći.
Link to comment
da. niam rasista, ali oni vole da žive u siromaštvu. njih i da preseliš u stanove, oni bi opet isto živeli. ne svi, ali neki od njih. šta ćeš, takvi su. nema njima pomoći.
za slucaj da nisi bio ironican: pre bih rekla da je njihov stil zivota od danas do sutra, i da je naivno samo ih smestiti u neke barake, i dati im belu tehniku. to su bugari uradili, a zavrsilo se tako sto su cigani rasprodali dobijeno i nastavili da zive po starom... za njihovo stvarno ukljucivanje u drustvo potrebno je vise od toga.za slucaj da si bio ironican: ja sam odrasla sa ciganima, bukvalno. nema potrebe da mi ironises.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...