Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

au da, sori... sad se setih da sam bančio po severnoj pokrajini... greota što je dana bila mlaka, al ne čudi me... ona ni na predavanjima nikad nije umela da pošteno opljune po političarima, već sve nekako - relativistički... ok, osim po šešelju i njegovih godinu i po dana ingenioznog vođenja ekonomske politike :D
mene je iznenadila svojom blagom kakvocom. ocekivao sam direktniju konfrontaciju sa najogavnijim ministrom u vladi, a sve na osnovu njenih tekstova u politici koje objavljuje iz nedelje u nedelju. steta.... ne znam kakva je na fakultetu, ali kao komulnista© je skroz ok.
Link to comment
mene je iznenadila svojom blagom kakvocom. ocekivao sam direktniju konfrontaciju sa najogavnijim ministrom u vladi, a sve na osnovu njenih tekstova u politici koje objavljuje iz nedelje u nedelju. steta.... ne znam kakva je na fakultetu, ali kao komulnista? je skroz ok.
karikiram sad malo, ali kolumne i kolumnisanje - to su mediji, to je šou... ne reprezentuje nužno prave stavove autora, u konkretnom slučaju danine... eno, imaš njen forum na kome podeli povremeno sa studentima svoje mišljenje i tamo je naravno uvek blaža sa stavovima (pakuje sve to u racionalnije okvire i šta znam)... naravno, i tv emisije su šou, čak i više nego kolumne, ali izgleda da to nije njen fah... a ko zna, možda danine kolumne piše neko drugi... :unsure: Edited by Lale Gator
Link to comment

Olja je uspela da napravi ubedljivo najiritantniji guest line up, ikada! Homen, Antonic i U-Dju :puke: brzo na Pink i VIP Veliki brat...detoxiakacija!

Link to comment
"da nije njih, beograd bi bio zatrpan djubretom" - u - dju
cenim da je mislio na sakupljace sekundarnih sirovina, a ne na radnike gradske cistoce, kako je homen to razumeo. iako deluje gadno to reci, apsolutno je u pravu. ti ljudi su delatni stanovnici ovog grada, a sramota ovog grada je sto ih tretira kao stanovnike/uzurpatore javnog prostora, a ne kao gradjane.
Link to comment

Antoan (rezime): čitava medijska hajka oko afere Milion dolara je bila naručena da bi se urušio ugled Vuka Jeremića.@kojotvaistinu govori pejsi, a to sve je lepo prikazano u dokumentarcu Pretty Diana

Edited by Lale Gator
Link to comment
cenim da je mislio na sakupljace sekundarnih sirovina, a ne na radnike gradske cistoce, kako je homen to razumeo. iako deluje gadno to reci, apsolutno je u pravu. ti ljudi su delatni stanovnici ovog grada, a sramota ovog grada je sto ih tretira kao stanovnike/uzurpatore javnog prostora, a ne kao gradjane.
pa mislio je na cigane koji zive u katastrofalnim uslovima. ti ljudi sakuljaju djubre zato sto nemaju sanse da rade nesto drugo. tu ima i obrazovanih ljudi koji su na kosovu imali kuce, imanje...ovo drustvo treba da im pruzi jednaku sansu, a danas ih tretira uljeze. stasnoje ovo sto se desava u boljevcu.
Link to comment
pa mislio je na cigane koji zive u katastrofalnim uslovima. ti ljudi sakuljaju djubre zato sto nemaju sanse da rade nesto drugo. tu ima i obrazovanih ljudi koji su na kosovu imali kuce, imanje...ovo drustvo treba da im pruzi jednaku sansu, a danas ih tretira uljeze. stasnoje ovo sto se desava u boljevcu.
apsolutno saglasan. samo sam naglasio da homen sustinski nije skapirao urosevu konstataciju o "ljudima koji cine nas grad cistijim". Homen je pomenuo neku inkluziju. Jebo inkluziju koja se manifestuje tako sto ih sklanjas zbog univerzijade, da ih svet-ne-vidi, a pritom im ne dajes gradjanska prava - obrazovanje, iznad svega.
Link to comment
homen nema pojma ko je kejns. sta je on po struci?
pravnik. dakle, nekako je polozio politicku ekonomiju na pravnom fakultetu u beogradu. danas je drzavni sekretar za nesto, a ne zna ko je keynes.zato smo i tu gde jesmo. Ali zaista.
Link to comment

Oooo jbt, ne znam ko je veći idiot, U Đu koji priča o usporenijoj deklinaciji i krahu ekonomije naredne godine ili ja koji ga slušam...

Link to comment
pravnik. dakle, nekako je polozio politicku ekonomiju na pravnom fakultetu u beogradu. danas je drzavni sekretar za nesto, a ne zna ko je keynes.zato smo i tu gde jesmo. Ali zaista.
povrh svega, on ima i master in public governance sa harvard jfk. d-no.
Link to comment
pravnik. dakle, nekako je polozio politicku ekonomiju na pravnom fakultetu u beogradu. danas je drzavni sekretar za nesto, a ne zna ko je keynes.zato smo i tu gde jesmo. Ali zaista.
Kako?
antonic> neoliberalni model zagovara kontrolu plata, ali ne kontrolu cena. :Hail:
Da ne gresimo dusu, pokusao je da bude sarkastican. Nije da stvarno to misli.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...