Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

a gde je tačno problem struke i prevoza?

 

Problem je u tome sto su oni doneli odluku 30. aprila koja je trebalo da pocne da se sprovodi od 4. marta. Vesic za cetiri dana, ako nesto nema da se ukrade, ne stigne pertle da veze a kamoli da organizuje javni prevoz u dvomilionskom gradu. Sve je to lepo zamisljeno, po fazama, trte-mrte, ali nije uracunat poslovicni javasluk i nesposobnost onih koji bi trebalo te odluke da sprovode u praksi. Naravno, nije to njihova krivica ali nije ni pametno donositi odluke u rokovima za koje znas da ne mogu da budu ispunjeni.

Link to comment

kon je rekao 8 dana(ili 7), pa kakve onda veze ima strukatm sa gsp-om. to je svakako bilo na vesiću i gradskom sekretarijatu za saobraćaj da organizuju i primene. ne vidim zašto im bi se i to stavljalo na teret

 

ne znam šta su ljudi očekivali, da kon bude nosilac zajedničke antirežimske liste posle svega pa ih je razočaralo što je iznad nadgornjavanja na dnevnopolitičkim temama čovek odabrao da se bavi onim za šta se školovao(i položio zakletvu)

 

minimum dva puta je rekao, a da sam ga ja čuo, da je njegov jedini zadatak da spase živote.  član je tela kojim je predsedavala brnaba, a faktički vodio žvalavi, u kom su verovatno i vulini, slina, dr smrt, ludi nestor i ekipa. ne smem ni da pomislim kakav skil treba neko da poseduje kad se nađe u takvom društvu da sve njih ishendluje. ja ne sumnjam u njegovu dobru nameru, a o stilu i izvedbi može da se diskutuje, al iskreno mislim da je zbog situacije potpuno bespredmetno

 

 

na onoj listi univerziteta vošington(il tako nekog) o predikcijama broja žrtava korone(srbije doduše nije bilo na toj listi) mi bi smo celu pandemiju(upoređujući sa zemljama koje su nam u tom trenutku bile bliske po brojevima i geografiji) trebali da završimo sa 400/500 žrtava. mislim da je njegova uloga dosta bitna u nedostizanju tog broja, i ja ću mu zbog toga skinuti kapu

Link to comment

Realno im je (i njemu i Jankoviću) ovo objašnjenje za etapno vraćanje prevoza bilo nevjerovatno glupo - uvodiš ultrakomplikovane mjere koje zahtjevaju dosta vremena, jer naprimjer iziskuju promjenu ponašanja (pokušano je svojevremeno to "ulazak na prednja, izlazak na srednja i zadnja pa je to bio težak flop) i nekakve pripreme (tipa da su ljudi stajali kao budale po 6, 7 sati da bi validirali te povlastice, firme ispisivale potvrde) a onda ovom gore dunulo (što nije po difoltu loše, očigledno mu je neko ko ima dodira sa realnošću rekao da je to potpuno nesprovodivo) da je to cimanje već nadrkanog stanovništva i onda se tim istim ljudima, dok su još u redovima ispred GSP šaltera, saopštava da taj režim više ne važi. Ne djeluje kao neki plan koji su oni osmislili danima unaprijed, a više djeluje kao nemanje muda da se u emisiji kaže "jebga, mi smo htjeli, ali stigo befel, a on je šef kriznog štaba/predsjednik/Veliki Babo". Ovo traljavo objašnjavanje je samo uvreda inteligencije. 

Link to comment

Posle dostignutog maksimuma ne postoji neki plan, oni pricaju sve kako treba al ova azdaja izlazi iz pecine, dobro je sto su dosli, ova ekipa je sem sto je bila preko potrebna i bila tamo gde treba otprilike sve sto cemo od normalnosti videti neko vreme. Oni sami su se dosta kretali van svojih profesija pa se vidi uticaj, Radovanovic je realno car od pocetka al nije bio na liniji gde se donose odluke, nije bilo pritiska sto su ovi trpeli. Kon je za vreme pandemije, koja jos traje btw bio par puta na ivici, nesto je i rekao, na svoj nacin. Inace bilo je ok uvideti greske, korigovati ponasanje i mere, ne padati posle pogresnih, to se ne vidja javno ali je mera neke vrednosti. Jedini momenat koji je bio istinski kritican je sukob sa ljudima sto su bili radi trgovati tudjim zivotima za carstvo nebesko pa je i tu dobro odradio, Kon. Ovaj s maskom se sve vreme krije, niko ga nece zapamtiti, taj je najpametniji

Link to comment

Odličan utisak, olja ne može da izadje na kraj nikako sa njima [emoji1]

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

Srđu znam lično i verujte mi da se radi o časnom čoveku, povećenom lekaru u radu sa teško obolelom decom i vanserijskom intelektualcu. Jeste što reče neko gore da ume da smara sa objašnjenjima ali takav je bio još od gimnazijskih dana pa je bar ako ništa drugo ostao dosledan tome :D Kada god bih ga nazvao u vezi bilo kakvih zdravstvenih saveta ne bi mi smetala njegova opširnost a on bi uvek imao dovoljno vremena i strpljenja kao i za sve ostale. 

 

Lično i meni je zasmetalo što je na neka Oljina pitanja okolišao kao kiša oko Kragujevca i ne znam šta bi mogao da bude razlog tome sem da je možda u pitanju bojazan da bi to moglo da mu se odrazi na profesionalnom a samim tim i egzistencijalnom nivou, što možda opet ima nekog utemeljenja ako se uzme u obzir da je on za razliku od Radovanovića i Kona koji su u penziji i pred penzijom ipak u nekom prajmu profesionalne karijere a da na vlasti imamo osvetoljubivog, nepredvidivog i osvedočenog psihopatu kao i kriminalnu bagru koja ga okružuje. Naravno da ni sve to ne bi bilo opravdanje za ovu nemuštost ali naprosto ne rađaju se svi sa cojones revolucionarios do poda, naprosto čovek je lekar koji dobro radi svoj posao i posvećen je istom a ako je neko nakon emisije imao dilemu o njegovom privatnom političkom opredeljenju neka se zna da je apsolutno na pravoj strani.

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, ubibobi said:

Srđu znam lično i verujte mi da se radi o časnom čoveku, povećenom lekaru u radu sa teško obolelom decom i vanserijskom intelektualcu. Jeste što reče neko gore da ume da smara sa objašnjenjima ali takav je bio još od gimnazijskih dana pa je bar ako ništa drugo ostao dosledan tome :D Kada god bih ga nazvao u vezi bilo kakvih zdravstvenih saveta ne bi mi smetala njegova opširnost a on bi uvek imao dovoljno vremena i strpljenja kao i za sve ostale. 

 

Lično i meni je zasmetalo što je na neka Oljina pitanja okolišao kao kiša oko Kragujevca i ne znam šta bi mogao da bude razlog tome sem da je možda u pitanju bojazan da bi to moglo da mu se odrazi na profesionalnom a samim tim i egzistencijalnom nivou, što možda opet ima nekog utemeljenja ako se uzme u obzir da je on za razliku od Radovanovića i Kona koji su u penziji i pred penzijom ipak u nekom prajmu profesionalne karijere a da na vlasti imamo osvetoljubivog, nepredvidivog i osvedočenog psihopatu kao i kriminalnu bagru koja ga okružuje. Naravno da ni sve to ne bi bilo opravdanje za ovu nemuštost ali naprosto ne rađaju se svi sa cojones revolucionarios do poda, naprosto čovek je lekar koji dobro radi svoj posao i posvećen je istom a ako je neko nakon emisije imao dilemu o njegovom privatnom političkom opredeljenju neka se zna da je apsolutno na pravoj strani.

 

 

 

 

 

Mene je malo nervirao, ali kad je Olja rekla, "daj skinite masku", on je odgovori "evo sama spada"... Meni je to delovalo kao, Olja ja ne mogu dalje od ovog

Link to comment
14 hours ago, pt 2.0 said:

Mene su utisci potpuno porazili... na nekoliko nivoa. Prvi put vidim društvo u kojem živimo kao septičku jamu :sad:

Da, meni je već duže vreme tako. Ovo što smo videli u predlozima, to je samo uvod u ono što nas čeka naredna dva meseca.

Ili prečistam novi Vreme i bacim uz komentar: nema ništa lepo.

 

Ne znam zašto bismo očekivali od Kona ili drugih neka skandalozna otkrića pod paljbom OB. Suviše su iskusni i pametni za tako nešto. 

Link to comment
3 hours ago, ubibobi said:

Lično i meni je zasmetalo što je na neka Oljina pitanja okolišao kao kiša oko Kragujevca i ne znam šta bi mogao da bude razlog tome sem da je možda u pitanju bojazan da bi to moglo da mu se odrazi na profesionalnom a samim tim i egzistencijalnom nivou, što možda opet ima nekog utemeljenja ako se uzme u obzir da je on za razliku od Radovanovića i Kona koji su u penziji i pred penzijom ipak u nekom prajmu profesionalne karijere a da na vlasti imamo osvetoljubivog, nepredvidivog i osvedočenog psihopatu kao i kriminalnu bagru koja ga okružuje. Naravno da ni sve to ne bi bilo opravdanje za ovu nemuštost ali naprosto ne rađaju se svi sa cojones revolucionarios do poda, naprosto čovek je lekar koji dobro radi svoj posao i posvećen je istom a ako je neko nakon emisije imao dilemu o njegovom privatnom političkom opredeljenju neka se zna da je apsolutno na pravoj strani.

 

 

Covek jednostavno nije javna licnost i ne snalazi se najbolje jos uvek u ovakvim situacijama. Ja verujem da je on prosto hteo da posalje neke univerzalnije poruke od politickih i da mu je to bila agenda ali se, kao sto to uvek biva s amaterima, spetljao i pogubio.

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Covek jednostavno nije javna licnost i ne snalazi se najbolje jos uvek u ovakvim situacijama. Ja verujem da je on prosto hteo da posalje neke univerzalnije poruke od politickih i da mu je to bila agenda ali se, kao sto to uvek biva s amaterima, spetljao i pogubio.

Dobro si procenio, mene je lično iznenadilo da se i ovoliko snašao obzirom da je prilično introvertan čak i u uobičajenim situacijama.

Malo ga je Olja neugodnim pitanjima izmestila iz zone komfora pa se prilično unervozio :laugh:

U svakom slučaju, da je struka birala pitanja koja bi im išla niz dlaku, emisija bi možda  imala edukativniji karakter ali i živopisnost sahrane kakvog Džon Doa 

Edited by ubibobi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...