Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Image

 

sad je neko ovo okacio u tvitu.

ako je ovo tacno i ako  to znaci da struktura birackih odbora nece biti nista drugacija u sapcu nego na drugim mestima, nemogce da ovo zelenovic ne zna  - vec sve vreme istice da ce biracki odbori biti objektivni jer ce biti u ingernciji lokalne samouprave. 

 

jedan od retkih politicara koji je jos imao kapacitet da me razocara... tja.

Link to comment

O kakvim "slobodnim medijima" govori ovaj Paunović kad u Paraćinu postoji samo jedna radio-tv stanica koja je u vlasništvu SNS Radojice? Sve ostalo su gluposti na Fejsu?!

 

8 hours ago, Aleksija said:

...sad je neko ovo okacio u tvitu.

 

istina je:

 

Quote

Član 8

Izbore za odbornike raspisuje predsednik Narodne skupštine.

Od dana raspisivanja izbora do dana održavanja izbora ne može proteći manje od 45, ni više od 60 dana.

Odlukom o raspisivanju izbora određuje se dan održavanja izbora, kao i dan od kada počinju teći rokovi za vršenje izbornih radnji.

Kada se istovremeno održavaju izbori za odbornike i izbori za narodne poslanike Narodne skupštine, poslove biračkih odbora na sprovođenju izbora za odbornike obavljaju birački odbori obrazovani za sprovođenje izbora za narodne poslanike.

 

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_lokalnim_izborima.html

 

Sad sam odgledao i prilično sam bez reči. Zapravo sam očajan. Uz ovakvu opoziciju Vučić će pobediti na svim izborima od predsedničkih, preko republičkih, gradskih do izbora za predsednika kućnog saveta (Saveta stanara, kako god).

Smradovi iz DS-a (za koje glasam oduvek) su imali šansu da promene pravila i da zakonski odvoje gradske i republičke izbore, ali nisu. Mogli su da postave RRA na noge, ali nisu. Mnogo su mogli, ali nisu. Nek' sada pojedu sopstveno dupe, ko ih jebe. ...ko i nas jebe.

Link to comment
O kakvim "slobodnim medijima" govori ovaj Paunović kad u Paraćinu postoji samo jedna radio-tv stanica koja je u vlasništvu SNS Radojice? Sve ostalo su gluposti na Fejsu?!
 
 
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_lokalnim_izborima.html
 
Sad sam odgledao i prilično sam bez reči. Zapravo sam očajan. Uz ovakvu opoziciju Vučić će pobediti na svim izborima od predsedničkih, preko republičkih, gradskih do izbora za predsednika kućnog saveta (Saveta stanara, kako god).
Smradovi iz DS-a (za koje glasam oduvek) su imali šansu da promene pravila i da zakonski odvoje gradske i republičke izbore, ali nisu. Mogli su da postave RRA na noge, ali nisu. Mnogo su mogli, ali nisu. Nek' sada pojedu sopstveno dupe, ko ih jebe. ...ko i nas jebe.
Pa već su pojeli...
Generalno svaka vlast ovde menja sve kao da će vladati večno...
To ko i ono jesu li poslanici suvereni vlasnici mandata, te jesu, te nisu...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ajd učinite mi da ne rolam celu emisiju...
Šta su rekli povodom izlaska, mislim Zelenović je objavio da ide, a Paunović?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Paunovićeva ekipa bi da izađe i sad čekaju odgovor ds-a na to. Nakon odgovora će definitivno odlučiti šta i kako. 

Čemu li se nadaju? [emoji19]

 

Mislim ako im kažu : Ako izađete, svi ste izbačeni iz stranke

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ajd učinite mi da ne rolam celu emisiju...
Šta su rekli povodom izlaska, mislim Zelenović je objavio da ide, a Paunović?



... Shiit has hit the fan...
 

 

Msm da sam načuo da je na kraju Paun rekao je u pitanju 1 manji nesporazum i da pristaje da isti ide njemu na dušu...ako se nisu najbolje razumeli...doveli javnost u zabludu...i sl.

:Jova:

Inače, svakako ide Paun na izbore, jer kao i kod Zelenog i kod njega  postoji obaveza da odbrane te divne slobodne, ljude Šapca i Paraćina...

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Čemu li se nadaju? emoji19.png

 

Mislim ako im kažu : Ako izađete, svi ste izbačeni iz stranke

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Na stranu bojkot ili ne, ima u ovome političke logike. Partijsku hijerarhiju je ispoštovao a ako ga centrala odjebe verovatno su mu šanse na lokalu još i veće (neopterećenost ds balastom). Jedino je pitanje koliko je sentimentalan spram stranke čiji je član, kaže, 28 god. 

Link to comment
21 hours ago, Sludge Factory said:

@John Coltrane Aj i ja da te pitam nesto kad smo vec ovde: da zanemarimo celu situaciju (u Sriji), vrede li Zelenovic i njegova ekipa u Sapcu? Kakva su vlast?

 

Nad Zelenovicem lebdi, vecno, duh Dusana Petrovica. Ja sve te ljude znam iz grada, neke i licno, sa nekima sam vrlo blizak, ali nikad nisam bio clan nijedne stranke pa ni ne znam kako te stvari funkcionisu. Sa tim bliskim ljudima izbegavam da pricam o politici jer koliko god se negde slagali uvek ce biti mesta za nesuglasice jer svaku vlast, uvek i svugde treba kuditi. To je moj stav.

 

Ono sto se vidi golim okom posmatraca™ je to da je grad cist - ali bez zezanja. Sabac je 90tih bio uzasano prljav grad. Ulice i setalista su licili na prizore iz horora. Ja to uvek istaknem kad me neko pita nesto u vezi Sapca, a da nisu auto delovi (u koje se takodje puno ne mesam niti razumem).

Sabac je grad u kom se radi, u kom su se na vreme otvarale/dobro privatizovale firme i sa te strane je Svajcarska za 95%  Srbije (sve privatizovano u HI Zorka danas radi kao sat, a 90tih je bilo sinonim za propast). Radi se, gradi se, uredjuje se, gradjani se pitaju na mesnim zajednicama kako raspodeliti novac i to stvarno funkcionise u praksi i ne samo gradsko jezgro vec i prigradska naselja i sela koja pripadaju opsitini Sabac. I ovo sto je sinoc Zelenovic pricao da ljudi ili cele porodice, dolaze u Sabac zbog radnih mesta i iz udaljenijih krajeva zemlje je apsolutno tacno.

 

 

 

Cepa me neki grip vec 3 dana, sinoc sam posle emisije zaspao u minutu. Zato ti tek sad odgovaram.

Link to comment

Ma jes, nema veze, hvala za odgovor. 

 

Znaci, u principu su ok vlast, posebno za nase prilike. Koliko god se mozda ne slagao s njima ili koliko god promasili u ovoj svojoj odluci, sinoc nisam imao utisak da su Zelen i Paun neki losi i pokvareni ili neiskreni ljudi. Krivo bi mi bilo ako posluze Vucicu kao primer kako eto ne drzi svu vlas i kako su izbori fer i regularni, ali sami su krivi ako tako ispadne. S druge strane, aj da vidimo kako ce gradjani Sapca da reaguju, da li ce da podrze vlast koja je ok. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...