Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

6 hours ago, dùda said:

Meni najbliže da je Čanak dobio zadatak da glumi pravu opoziciju.

Kao što mu je uostalom Boško lepo i rekao.

Jbt, Boško i lepo u istoj rečenici. Koja su vremena došla :D

 

Ah da, sasvim moguce drugo obrazlozenje...

Link to comment

Jbt, Boško i lepo u istoj rečenici. Koja su vremena došla [emoji3]


Hold my beer. [emoji481]

"Boško poslao migrante u p. lepu materinu"

Sent from my SM-N950F using no brains...

Link to comment

Bogoljub Karić posle 20 godina otkriva istinu o "Utisku nedelje"



U tekstovima koji ovih dana prate optužbu Olje Bećković da je emisija "Hit tvit" televizije Pink plagijat "Utiska nedelje" aktuelizovana je i njena izjava od pre bezmalo 20 godina kada je ušla u spor s BK televizijom tvrdeći da je "Maska nedelje" koju je vodila Nataša Miljković, kopija njene autorske emisije: "Bogoljub Karić mi je tražio da mu prodam autorska prava. Ja sam tražila malo para, on je nudio još manje, pa do prodaje nije ni došlo".
Bogoljub Karić je odgovorio na pozive novinara i nakon dve decenije otkrio šta se zaista desilo.
- Njena emisija je bila skinuta s programa u to vreme, a BK televizija je tada bila najgledanija. Želeli smo da Olja Bećković dođe kod nas i da vodi "Utisak nedelje" koji je bio izuzetno popularan. Uvek sam cenio kreativni rad. Pozvao sam je i rekao da je to fantastična emisija i da je šteta da je nema. Ponudio sam joj da mi kupimo autorska prava. Cena koju je tražila nije bila visoka, čak i manja od realne. I danas mislim da je vredela mnogo više. Ali tadašnji urednik je rekao da je to skupo i da ćemo sami napraviti emisiju. I tako se rodila "Maska nedelje", koja nije bila kopija ni nazivom ni sadržajem, i koju je vodila brilijantna Nataša Miljković. "Maska" je dala jedan potpuno novi sadržaj kroz koji su fantastično analizirane najaktuelnije teme - kaže Karić i podseća da je BK TV bila oličenje prave porodične televizije, da je bila najgledanija na ovim prostorima i da su nakon nasilnog gašenja njeni urednici i novinari postali nosioci razvoja drugih medijskih kuća.
Ne želeći da se meša u rad nadležnih organa, on je naveo da lično smatra da između emisija "Hit tvit" i "Utiska nedelje", koji Bećkovićeva sada vodi na TV Nova S, postoji velika razlika.
- Pinkova emisija ima modernistički, savremeni pristup najvažnijim društvenim pitanjima o kojima govore renomirani gosti. Željko Mitrović je u više navrata dokazao da ima izuzetan talent za kreativni rad, a od televizije Pink stvorio je regionalnog medijskog džina. Verica Bradić fenomenalno i veoma dinamično vodi "Hit tvit" i to je pravo osveženje za građane. "Hit tvit" i "Utisak" su po meni različite emisije. Najvažnije je to što će gledaoci sami oceniti šta je interesantnije, privlačnije, čije su teme aktuelnije i ko ima interesantnije sagovornike - zaključuje Bogoljub Karić.




... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Na stranu to ko je sa jedne a ko sa druge strane i šta Utisak predstavlja, ali koliko ova tužba zaista ima osnova?

Ono, biraš najbitniji dogadjaj predhodne nedelje, meni ne zvuči kao preterano originalan koncept kom se više nikad niko ne može približiti ili napraviti nešto slično...

 

Link to comment
Na stranu to ko je sa jedne a ko sa druge strane i šta Utisak predstavlja, ali koliko ova tužba zaista ima osnova?
Ono, biraš najbitniji dogadjaj predhodne nedelje, meni ne zvuči kao preterano originalan koncept kom se više nikad niko ne može približiti ili napraviti nešto slično...
 
A pogotovo, ovo kao "traži samo da se pročita u toj emisiji da je sud doneo odluku da je plagijat".
Tačno zamišljam kako su sedeli magovi PR-a:
E nemoj da tražiš pare optužiće nas da hoćemo samo pare, i nemoj da tražiš skidanje sa programa, optužiće nas da smo za cenzuru.
Pa šta ćemo onda?
Samo da pročitaju u emisiji! Eto!"

Ne, brate ako pokreneš onda i pare i sve, jer nije to pitanje imidža nego i pravne države valjda...




... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Pa ako Karić kaže da mu nije skupo onda je, po mojim kriterijumima, džaba

Nego, je l tada Tijanić bio urednik BK? Nekako mi se uklapa da je on taj koji je odbio Olju, postavio svoje muze i “smislio” koncept 

Edited by Spirit
Link to comment
On 22.2.2020. at 9:18, John Coltrane said:

Al sa jedno 25 godina zakasnjenja...I bas u momentu kad se ta emisija "aparatima ozivljava".

Ma jasno je meni šta su oni uradili i koliki su ološi, ovde sam naravno na Oljinoj strani. Pritom su isti efekat imati i bez tog dela sa biranjem predloga. 

Nego sam koncept Utiska mi se ne čini kao nešto nedodirljivo.

Uzmimo za primer ova muzička takmičenja popularna širom sveta.

Ima ih ko zna koliko, sva su slična, ali opet se razlikuju dovoljno da se ne računa kao plagijat... smisle nešto mrvicu drugačije i prodaju licencu. 

Link to comment

I emisija Crvena linija (N1) liči na Kontekst (AJB). U obe gosti iz različitih zemalja razgovaraju o jednoj temi.

Olja je u pravu da je miniraju, ali ne znam baš da li je Hit tvit plagijat.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...