Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Gost emisije Utisak nedelje 7.decembra biće Vuk Jeremić ? ministar inostranih poslova.---------------------------------jep to znači da Olja menja koncepat emisije, i da će u naredne 22 epizode biti po 1 ministar? Razumem da predsednik države, vlade ili skupštine zaslužuju svojim položajem 1na1 duel, bez da se tu polemiše sa pretendentima, analitičarima ili ekspertima, ali ovo postaje malo zamorno.Ministar spoljnih poslova je pre 3 dana gostovao na RTS u emisiji "Upitnik", u društvu Vesne Pešić. Neuporedivo korisnije bi bilo suočiti ga sa rivalskim koncepcijama spoljne politike nego ovako da Olja takve drugačije stavove predstavlja u formi pitanja.

Edited by pacey defender
Link to comment

Meni bi to imalo daleko više smisla da se radi o ne totalno suprotstavljenim konceptima spoljne politike. Da može neko da kaže "jeste, tako je i trebalo, ali ste trebali da uradite to i to i propustili ste to i to, što bi dovelo do daleko boljih rezultata", umesto da slušamo "suočavanje" totalno suprotstavljenih koncepata, koji maltene aboliraju jedan drugi od grešaka jer su potpuno drugačiji po svemu i jedan drugom može da kaže da tako ne treba raditi jer će se dovesti do posledica koje se (ne) žele proizvesti. Pride, apsolutno nijedna država ne bi vodila spoljnu politiku po konceptu koji preporučuje Pešićka, to jest opcija koju ona zastupa. Nadajmo se da će doći dan kada se Pešićke više neće moći širiti po našim ambasadama u inostranstvu dobijavši konzularna i ambasadorska mesta na osnovu političkih zasluga i ličnih preferenci, koje se uglavnom svode na tip klime koji bi im najviše pogodovao.Da ne duljim, bolje sam Vuk nego nekompetentan i nereferentan sagovornik. Voleo bih Viskovića dr. Ivu u takvoj emisiji, a ne neku razmaženu babu koja će da trtlja po opštim mestima. Ako ne može takav gospodin, ne treba ni baba.P.S. ne kažem da pacey traži da baš Vesna gostuje, već koristim pogodan primer za (i)lustraciju.

Link to comment
Meni bi to imalo daleko više smisla da se radi o ne totalno suprotstavljenim konceptima spoljne politike. Da može neko da kaže "jeste, tako je i trebalo, ali ste trebali da uradite to i to i propustili ste to i to, što bi dovelo do daleko boljih rezultata",
Takav ne postoji. Većina ljudi koji su na liniji DS poimanja međunarodne politike, a koje smatramo dovoljno kompetentnim za učešće u 1 ovakvoj emisiji, već su aktivno uključeni u rad ministarstva spoljnih poslova; bilo kao konsultanti, bilo kao polenici. Ne možeš očekivati od Viskovića da kaže kako se slaže u načelu, a ima malecne primedbe na pojedinosti, ako je on deo tima koji usklađuje strategiju.
umesto da slušamo "suočavanje" totalno suprotstavljenih koncepata, koji maltene aboliraju jedan drugi od grešaka jer su potpuno drugačiji po svemu i jedan drugom može da kaže da tako ne treba raditi jer će se dovesti do posledica koje se (ne) žele proizvesti.
Ne kapiram ovo, kakvo aboliranje? aboliranje od grešaka jer se potpuno razlikuju.... :mellow:
Nadajmo se da će doći dan kada se Pešićke više neće moći širiti po našim ambasadama u inostranstvu dobijavši konzularna i ambasadorska mesta na osnovu političkih zasluga i ličnih preferenci, koje se uglavnom svode na tip klime koji bi im najviše pogodovao.
Znaš nešto što mi ne znamo? Upućen si u njezin rad na mestu ambasadora i imaš primedbe na... šta tačno? Edited by pacey defender
Link to comment
Takav ne postoji. Većina ljudi koji su na liniji DS poimanja međunarodne politike, a koje smatramo dovoljno kompetentnim za učešće u 1 ovakvoj emisiji, već su aktivno uključeni u rad ministarstva spoljnih poslova; bilo kao konsultanti, bilo kao polenici. Ne možeš očekivati od Viskovića da kaže kako se slaže u načelu, a ima malecne primedbe na pojedinosti, ako je on deo tima koji usklađuje strategiju.
Point taken. Opet, i kao takav on je daleko relevantnija ličnost u svakom smislu od nekoga ko veze nema sa spoljnom politikom i deluje mi da bi bila ozbiljnija podloga za emisiju.
Ne kapiram ovo, kakvo aboliranje? aboliranje od grešaka jer se potpuno razlikuju.... :mellow:
Zato što će se pljuvati zbog koraka koji su preduzimani i za koje je bilo potpuno logično da budu preduzeti ukoliko se jednom usvoji jedna linija nastupa (zato što ona druga strana uopšte ne želi da bude na toj liniji, naprotiv). Kritikovaće se stvari koje su bile potpuno logične i - uspešne. Uostalom, malo li su puta Pešićka i njeni predstavnici to činili, dok smo sa druge strane viđali - uslovno rečeno - pobede te iste diplomatije, posebno imajući u vidu mogućnosti zemlje kakva je Srbija? Obrnuto, iako su ostvareni određeni uspesi (oko čega smo se svi saglasili u silnim topicima na Politici), sigurno je bilo propusta i grešaka, sitnih i krupnih. Devil is in the details i mene interesuje da to čujem, a to je nemoguće kada su gosti profila Pešićke i Jeremića, što u određenom smislu abolira onu drugu stranu u razgovoru (uslovno rečeno) da čak i kada se ukaže na nešto ona može da uzvrati idući generalnom političkom linijom, kritikujući nastup u globalu. Nešto slično kao ja dole, u poslednjem pasusu...
Znaš nešto što mi ne znamo? Upućen si u njezin rad na mestu ambasadora i imaš primedbe na... šta tačno?
Želim da odam priznanje jednoj od vodećih ličnosti "otpora" Slobodanu Miloševiću i njegovom režimu na hrabroj odluci da u teškim trenucima kada je trebalo vršiti dekonstrukciju Slobinog aparata, zasukati rukave, zategnuti kaiš i hrabro ići u budućnost podeli tranzicione muke sa stanovništvom i doprinese poziciji matične partije tako što će razvijati odnose sa nama izuzetno bliskim, naklonjenim i na spoljnopolitičkom planu uvek nezaobilaznim faktorom, kakav Meksiko sigurno jeste. Sjajan primer! Em što je dala lični pečat smislenosti borbe, em što je učestvovala u razvoju demokratskog društva kod nas u trenucima kada je to najmanje trebalo, em je u odsudnom trenutku pokazala da pravim političarima mesto nikada nije u zemlji gde krhka demokratija na staklenim tek počinje da tinja, već u ambasadi udaljenoj oko 5k kilometara. Zato i ima moralno pravo da drži lekcije po ovdašnjim televizijama.Možda tu i leži problem. Zaista ništa ne znam o njenom radu na mestu ambasadora, osim za 2 koktela. Voleo bih da čujem šta je to bilo toliko značajno da je zadatak ostvarivanja tog cilja bio značajniji za društvo, za koje je ona prva tražila odricanje od strane građana, od njene političke aktivnosti u ovoj zemlji (što direktno, što kroz podršku Đinđiću i njegovoj politici). Kako vidim, nije joj bio problem da se nekoliko godina kasnije opet značajno aktivira. Može biti da je klima blagotvorno uticala u kombinaciji sa prastarim astečkim vradžbinama na groblju Tenotiuhana. Da li je proces izdavanja viza tekao dobro i koliko je papira potpisivala me ne interesuje. Najbolje bi bilo da je i tu bilo zastoja...P.S. moje mišljenje je da su ambasade za profesionalce i diplomate, a da sve Basare, Pešićke, Maršićanine, Kovačeviće i druge zaslužnike, bez obzira da li dolaze iz sfera politike, kulture, sporta, umetnosti ili čega već, treba za jaja i natrag u Beograd. Da ne ispada da sada skrećem sve na hejt prema Vesni Pešić, zloj sestri bliznakinji Svetislava Pešića. Edited by Filipenko
Link to comment
Znaš nešto što mi ne znamo? Upućen si u njezin rad na mestu ambasadora i imaš primedbe na... šta tačno?
Kada je prošli put gostovala u UN (čini mi se sa Vukom Jeremićem i Vladetom J.) rekla je da se Savet Bezbednosti više neće baviti Kosovom, da je to to i da nema smisla više na tom insistirati. Posle toga SB je barem 3 puta (odokativnom metodom određeno) imao za temu Kosovo. Debelo pogrešna procena.
Link to comment

odusevljen sam profilom ljudi koji podrzavaju jeremica. svi ga pozivaju da spasi srpstvo i cestitaju mu na odbrani istog.demokratska stranka je najbolja

Link to comment
odusevljen sam profilom ljudi koji podrzavaju jeremica. svi ga pozivaju da spasi srpstvo i cestitaju mu na odbrani istog.demokratska stranka je najbolja
Pa Antoan Ruho ga obozava. Jerema je dobio sertifikat pravovernosti. Inace, gledao ga pet minuta :puke: i batalio. Neizdrziv je.
Link to comment

sjajno, sjajno!s jedne strane imamo jeremica, patriotu, coveka ciji lik se prodaje kao meta za pikado u hrvatskoj, ministra koji je rekao milibandu da mu ne preti prstom i koji jebe kevu zapada - bad copa.s druge strane imamo tadica, umerenog politicara koji vraca ambasadore, govori tiho i nosi psa jeremica sa sobom - good cop!sjajna strategija demokratske stranke. jeremic je za dva meseca postao omiljeni politicar mojoj baki, a ona je hard core slobin fun. jebeno briljantno!p.s. ovo kukumavcenje jeremica o nepravednoj eu je bedno. bili su najbolji, nisu imali alternativu, raj na zemlji...kad su im nedelju dana pre izbora dali sporazum i direktno ih progurali kroz cilj ispred radikala. jebeni politikanti. dodje mi da se uclanim u hard core srs, oni su barem autenticni.

Link to comment

Ko te šiša, kad nisi prebacio na Real - Sevilja. Wolf Džeremaja je takav kakav je i to smo odavno konstatovali. On može sve™. Nadajmo se da će biti tretiran kao potrošna roba, mada sumnjam. BTW, ta igra good cop - bad cop je prevashodno usmerena prema inostranstvu, i pokazalo se da i ne deluje tako loše. Uostalom, Hitler i Ribentrop su solidan primer - dok je 1 Adolf pozivao na mir, 1 2. je stalno pretio, a obojica su sprovodili istu politiku. Išlo je dobro do Poljske, ko zna šta im je to trebalo :)

Link to comment

Filipenko, dugujem ti odgovor na ovo...

Devil is in the details i mene interesuje da to čujem, a to je nemoguće kada su gosti profila Pešićke i Jeremića, što u određenom smislu abolira onu drugu stranu u razgovoru (uslovno rečeno) da čak i kada se ukaže na nešto ona može da uzvrati idući generalnom političkom linijom, kritikujući nastup u globalu. Nešto slično kao ja dole, u poslednjem pasusu...
Ok, sad kapiram. To su tvoja očekivanja od emisije i realno bi bilo bolje da je tako organizovano. Ipak, ako pogledaš sve one koji dolaze u obir da gostuju u UN, a da se načelno slažu sa politikom vlade, najdalje što bi otišli u kritici ministrovog rada je da budu malko blaži pri odabiru reči i da umesto "nož u leđa" kažu "neodmeren potez na štetu Srbije". Nije nego.... Ne primećujem realan prostor za neslaganje, čak i oko sitnica.
...je u odsudnom trenutku pokazala da pravim političarima mesto nikada nije u zemlji gde krhka demokratija na staklenim tek počinje da tinja, već u ambasadi udaljenoj oko 5k kilometara.Možda tu i leži problem. Zaista ništa ne znam o njenom radu na mestu ambasadora, osim za 2 koktela. Voleo bih da čujem šta je to bilo toliko značajno da je zadatak ostvarivanja tog cilja bio značajniji za društvo, za koje je ona prva tražila odricanje od strane građana, od njene političke aktivnosti u ovoj zemlji (što direktno, što kroz podršku Đinđiću i njegovoj politici). Kako vidim, nije joj bio problem da se nekoliko godina kasnije opet značajno aktivira. Može biti da je klima blagotvorno uticala u kombinaciji sa prastarim astečkim vradžbinama na groblju Tenotiuhana. Da li je proces izdavanja viza tekao dobro i koliko je papira potpisivala me ne interesuje. Najbolje bi bilo da je i tu bilo zastoja...
Ovo iz prvog pasusa je kritika kojoj je bila izložena u GSS nakon svog povratka, i ja sam joj isto to zamerao. No ipak, to sve ne govori o njenom radu tamo u Mehiku, koliko o samoj odluci da ode u Mehiko.Realno, Vesna Pešić ne može sebe da zamisli na mestu ministra, jer to podrazumeva neku vrstu taktičnosti u nastupima, promišljenost u odlučivanju i najbitnije - preuzimanje odgovornosti za sudbine drugih ljudi. Ona je dobra za poslanika, naučnog radnika, ali za više od toga ne. Ne zato što je potcenjujem; baš naprotiv - cenim da upravo ona ima taj ego trip da je posao državnog funkcionera korak unazad u odnosu na ovo što sada može sebi da priušti, a to je neometana kritika. Ona se u svom trenutnom statusu najkomotnije oseća. No, ovo nije tema o Vesni Pešić, zloj bliznakinji Svetislava Garija Karija Pešića.
Link to comment

Gosti emisije Utisak nedelje 14.12.2008. su: Dušan Bajatović ? direktor Srbijagasa, Nebojša Ćirić ? državni sekretar Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja, Nenad Popović ? DSS, Miša Brkić ? novinar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...