Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

3 minutes ago, Caligula said:

lik je zver

 

@steins   kakvo crno matiranje, samo gura sebe i svoje u dublje krugove pakla

ti si jedan od onih koji ne kapiraju ama baš ništa - koje crno guranje? Gde on gubi? Evropa osim protokolarnog mrsomudjenja neće reagovati, pučanstvo će aplaudirati zakonu i to je manje više to.

Nikakve dalje reakcije neće biti.

A vlast je dobila još jednu polugu pritiska

Edited by steins
Link to comment

Ali ovaj narod sto se javlja :blink: zamrznuti u vremenu, sve je kao i pre. Na njih 10, dvoje funkcionalno pismeno, mozda.

Edited by Jumanji
Link to comment
4 minutes ago, steins said:

ti si jedan od onih koji ne kapiraju ama baš ništa - koje crno guranje? Gde on gubi? Evropa osim protokolarnog mrsomudjenja neće reagovati, pučanstvo će aplaudirati zakonu i to je manje više to.

Nikakve dalje reakcije neće biti.

A vlast je dobila još jednu polugu pritiska

Kod svojih lobotomirsnih biraca on i da pojede govno pred kamerama matirace opoziciju.

 

Na srecu, lobotomirani nisu vecina, ovo vristi od jeftine i bedne manipulacije i licemerja koje svako sa dve mozdane celije detektuje.

 

Zivi bili pa videli ko nista ne kapira.

Link to comment
13 hours ago, Caligula said:

 lobotomirani nisu vecina

 

O da jesu, uvek bili i bice. 

Problem je sto ovi “citavi” ocigledno nemaju nikakav plan

 

Inace, vidim Utisak nesto utanjio sa forumskim komentarima, onaj sa tupavim vaterpolistom sam preskocila, jel ovaj ishta vredniji paznje?

Link to comment
13 hours ago, Caligula said:

Kod svojih lobotomirsnih biraca on i da pojede govno pred kamerama matirace opoziciju.

 

Na srecu, lobotomirani nisu vecina, ovo vristi od jeftine i bedne manipulacije i licemerja koje svako sa dve mozdane celije detektuje.

 

Zivi bili pa videli ko nista ne kapira.

 

Лијепо је чути оптимизам на форуму али већина је већ и заборавила да је опозиција гурала овај закон и да ју је власт одбила.

Исто као што је заборавила нпр Сергејеву хуманитарну организацију па ће рендом Срба да те упита "а шта је то Сергеј урадио за народ".

 

Већина, друже мој, гледа Пинк и РТС. Некритички.

Link to comment

@Leia ... vredniji je paznje.

 

@Cane Vukic Prebranac verujem da nisi u pravu, mislim da vecina ljudi dobro oseca sta je ljudski a sta ne. Ne kazem da se ljudi ponasaju u skladu sa tim, ali u ljudskoj prirodi je da se identifikujes sa drugim, stavljas u njegovu situaciju, empatises (sta bih radio/kako bih se ponasao da imam para kao on, da imam lice kao ona, da sam doziveo tragediju kao on etc).

 

Pa zasto ljudi masovno gledaju rialitije i vire preko plota no zbog identifikacije, poredjenja, poimanja dozvoljenog i nedozvoljenog? To se radi i na nesvesnom nivou. Sta je morbidna radoznalost?

 

Dakle moze ozbiljan procenat ljudi da bude lobotomiran i u to ne sumnjam, ali vecina nije. Mozda je lenja, neaktivna, ne primenjuje na svakodnevni zivot to sto oseca - ali itekako oseca sta to zeli Martinovic kada onako bezocno preko tragedije jedne porodice skuplja politicke poene za balavog.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
3 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Лијепо је чути оптимизам на форуму али већина је већ и заборавила да је опозиција гурала овај закон и да ју је власт одбила.

Исто као што је заборавила нпр Сергејеву хуманитарну организацију па ће рендом Срба да те упита "а шта је то Сергеј урадио за народ".

 

 

Pa to... A za Sergeja grešiš... Nije da nije ništa uradio, nego još gore... On je pokrao i prokockao pare... Kazali na televizoru...

 

 

Link to comment

Odgledao Utisak Nedelje, vrlo teška tema...
Prosto zvoni ovo Majićevo, "ovaj zakon više nije Jurićev, nego Zakon kao predlog Vlade" i " neko ko je počinio genocid ima pravo uslovno otpusta a ovde je za mnoga dela to ukinuto"...
Nisam detaljno prati, ali jel fondacija nije uspela da nađe nekog pravnika od struke koji bi recimo, ozbiljno protivurečio Majiću?




...shiit has hit the fan...

Link to comment

Ima fondacija pravnike naravno, spomenuo ih je Juric, oni su i pisali taj predlog zakona. Ali tesko da bi oni rekli nesto drugacije od Igora. Majicevi argumenti su prosto jaci..

Link to comment
11 minutes ago, Caligula said:

 

@Cane Vukic Prebranac verujem da nisi u pravu, mislim da vecina ljudi dobro oseca sta je ljudski a sta ne. Ne kazem da se ljudi ponasaju u skladu sa tim, ali u ljudskoj prirodi je da se identifikujes sa drugim, stavljas u njegovu situaciju, empatises (sta bih radio/kako bih se ponasao da imam para kao on, da imam lice kao ona, da sam doziveo tragediju kao on etc).

 

Pa zasto ljudi masovno gledaju rialitije i vire preko plota no zbog identifikacije, poredjenja, poimanja dozvoljenog i nedozvoljenog? To se radi i na nesvesnom nivou. Sta je morbidna radoznalost?

 

Dakle moze ozbiljan procenat ljudi da bude lobotomiran i u to ne sumnjam, ali vecina nije. Mozda je lenja, neaktivna, ne primenjuje na svakodnevni zivot to sto oseca - ali itekako oseca sta to zeli Martinovic kada onako bezocno preko tragedije jedne porodice skuplja politicke poene za balavog.

 

 

Није то тако једноставно, као што се могло видјети и у синоћњој емисији. 

Дакле, ок, већина људи има емпатију према Јурићу нпр, барем свако иоле присебан. Исто тако већина људи сматра да дјецоубице треба на смртну казну. То је чисти емотивни став, људски, који треба разумјети.

Међутим, онда ступа на сцену ЈЕДАН ЧОВЕК. Мартиновића нико не ферма, зна се ко је ту главни. Вучић преузима иницијативу око тог случаја, уједно гурајући своју агенду што невидљивије. Опозицији је избијен адут из руку, сад су они на оптуженичкој клупи као нељуди. Бомбардован Пинк-РТС вијестима, просјечан човјек види то и каже: "тако и треба, све те убице на доживотну, мајку им" па онда "како их није срамота, и та опозиција је голи к". Поен за малог Алека. Енде.

 

Дакле да, купе политичке поене на трагедији али успјешно играју на емоције. Када понове 20 пута нешто, то постаје истина за човјека који је под утицајем тих медија. 

Link to comment
8 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Дакле да, купе политичке поене на трагедији али успјешно играју на емоције. Када понове 20 пута нешто, то постаје истина за човјека који је под утицајем тих медија. 

 

To je prosecan covek, ne samo u Srbiji nego svugde, bez mnogo pameti, njime vladaju sirove emocije.

Zato gadljiva malogradjanska krug2 “elita” i nema sta da trazi u politici

Link to comment
Ima fondacija pravnike naravno, spomenuo ih je Juric, oni su i pisali taj predlog zakona. Ali tesko da bi oni rekli nesto drugacije od Igora. Majicevi argumenti su prosto jaci..
Znam da ima, nego pod "ima" sam mislio da ga šalje na ovakve debate...




...shiit has hit the fan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...