Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

njega cesto oslovljavaju sa profesor prokopijevic. zna li neko gde je on uopste profesor i cega?
koliko znam, na istoj je katedri kao i koštunica...profesor ničega. iz nekog razloga i koštunicu obožavaoci vole da počaste "profesurom".
Link to comment
Mislim da je Prokopijević naučni savetnik u Institutu za evropske studije a to je ekvivalent za redovnog profesora.
pa što ga ne zovu "naučni savetniče"? prvi put čujem da se profesorom naziva neko ko nije redovni ili vanredni profesor.e da, po toj je logici i CEO ekvivalent za dekana. opis delatnosti profesora i naučnog saradnika se dobrano razlikuje.edit: a šta mu onda dođe "viši naučni savetnik"? generalisimus? Edited by L'arko
Link to comment

Zakon o naučnoistraživačkoj delatnosti:

Član 71.U obavljanju poslova naučnoistraživačke delatnosti, zvanja utvrđena zakonom kojim se uređuje oblast visokog obrazovanja odgovaraju zvanjima utvrđenim ovim zakonom, i to: zvanje saradnik u nastavi - zvanju istraživač-pripravnik; zvanje asistent - zvanju istraživač-saradnik; zvanje docent - zvanju naučni saradnik; zvanje vanredni profesor -zvanju viši naučni saradnik i zvanje redovni profesor - zvanju naučni savetnik.
Link to comment

okej, znači čovek je naučni savetnik, a ne profesor, jel tako? a ovo 'odgovara' verovatno kad se radi o vremenu na koje se bira i tome slično? ili svakog naučnog savetnika zovu 'profesor'?

Link to comment
ili svakog naučnog savetnika zovu 'profesor'?
Ne znam da li baš svakog tako zovu, ali znam neke koji na tome insistiraju. Fakultetska i institutska zvanja su od 2006. godine ekvivalentna, iako se i dalje stiču na različiti način. Ali su uporediva na način koji je naveden u Zakonu o NID i to olakšava prelazak iz instituta na fakultet i obrnuto.
Link to comment
Ne znam da li baš svakog tako zovu, ali znam neke koji na tome insistiraju. Fakultetska i institutska zvanja su od 2006. godine ekvivalentna, iako se i dalje stiču na različiti način. Ali su uporediva na način koji je naveden u Zakonu o NID i to olakšava prelazak iz instituta na fakultet i obrnuto.
plz daj spisak tih koji na tome insistiraju. pa to je prava pišijada...
Link to comment

meni deluje da je to guglovano pisao sam prokopijević. guest professor je vrlo srbizovan način da se napiše visiting professor (no, šta i očekivati kada stvar počinje sa "ordinary professor", fali samo "full", "extraordinary" i "empty"), a mogu da se okladim da se radilo o random popodnevnom predavanju za one sa viškom vremena. džorž mejson referenca naročito pije vodu. da pogledamo 1 njegov alternativni cv, sa sve slikom

1992-4 The Alexander von Humboldt stipend at the Essen & Dortmund universities, Germany.1994-5 Guest professor at the George Mason University, Arlington & Fairfax, VA.1995-9 Project on the Constitutional economics of the European Union in the IES.Since 1998 Teaches various public choice courses at the Belgrade Open School and Alternative Academic Educational Network.Since 2000 Teaches public choice at the University of Montenegro (dept. of economics, post-graduate studies).1999-2000 The Alexander von Humboldt stipend (6 months) at the Duisburg University.2001-2002 Research stays at the Leipzig University (2 months), Germany, and the International Center for Economic Research (6 months), Turin, Italy.
istraživački rad i poneka stipendija se, dakle, pretvorio u gostujuću profesuru i tako dalje. entry bez sumnje je onaj za crnu goru, tu je sve jasno. Edited by L'arko
Link to comment

hehehe

Ph.D. Zagreb University, Croatia (1984)LL.M. Zagreb University, Croatia - political philosophy (1981)Belgrade University, Serbia - economics (1977)B.Soc.Sc. Belgrade University, Serbia - philosophy (1978)Belgrade University, Serbia ? economics (1976)
dakle, čovek tvrdi kako je dobio ll.m. iz političke filozofije i još jedan iz ekonomije. pa ovo je genijalno. full ordinary professor, nema sumnje.
Link to comment
Sa druge strane, sekretar Ministarstvaza finansije koji ne zna da odgovori na velike rupe koje su ostavili Zec i Prokopijevic u svojim besedama me mnogo vise zabrinjava.
Dajte malo detalja o tim rupama, mrzi me da danlodujem celu emisuju.
Link to comment

...samo da primetim, dok ne krenu komentari o premijeru i novoj emisiji, da od vrsnih pppoznavaoca ekonomije, osim larkovog komentara da se prokopijevic garant nasevao radze zbog opaske o petokraci koja nekima tamo viri iz usta, nismo culi nista o rupama i trabunjanjima kojima su se zec i prokop navodno obrukali, a toliko su se obrukali da im se ovde celu stranu izlistava djacka knjizica...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...