Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Није нам то донијела Вучићева епоха. Ово је само логичан наставак естрадизације политике који сеже још у почетак деведесетих. Шешељ и Аркан код Минимакса, Чанак на Пинку свира клавир, Дачић у жирију Звезда гранда па надаље. Нико никад није ни покушао да то мијења и наравно да је временом мутирало у још веће чудовиште.

Link to comment
3 hours ago, James Marshall said:

Drugi je par opanaka to što nema sučeljavanja mišljenja, a znamo i kome da zahvalimo tome što je ukinut dijalog u Srbiji. Ali oba ova gosta u UN pored anksioznog Sergeja su pravi analitičari/politikolozi, kakvi treba da budu. Staloženi, pismeni, analitični. Ne treba da jebu kevu, potprckuju sagovornika, ponižavaju, uskaču u riječ, prozivaju, izvrću, podmeću, prave se blesavi, ukratko traže šamar (ono što recimo rade Vesić i Martinović kad učestvuju u emisijama sa predstavnicima opozicije, a bogami i likovi poput Dejana Miša Stankovića ili ne dao bog Krleta). Generalno odavno je sve pristojno, umjereno, vaspitano počelo da se percipira kao neatraktivno, što je po meni posljedica banalizacije, tabloidizacije, rijalitija i estradizacije koju su nam prodali Vučić, Beba Popović i Mitrović, da bi se ugušila bilo kakva kritička misao. 

 

@namenski

 

Ma ne pratim ga ja nešto, nego govorim u kontekstu rasprava sa opozicijom, kad se pojavi u nekoj emisiji sa SNS trolovima on se još i drži uzdržan, gdje bi svak normalan (uključujući mene) teško se suzdržao da ne ustane i ne nalupa par šamara zbog bezobrazluka sa druge strane. 

A to da li je regresirao u odnosu na pređašnjeg sebe i da li je bahat kad solira, rekoh, ne pratim ga pa je moguće da se tako ponaša. Uglavnom ga uhvatim u raspravama sa predstavnicina vlasti. 

Ja samo ne znam gde si ti to nasao u ovim mojim citiranim postovima

Ja se sa tobom slazem

Ali nije uslov pristojnosti da imamo identicne stavove (na to sam se zapravo zalio), itekako ee da pristojno verbalno sukobiti argumentima

Tome diskusija valjda i sluzi

Link to comment

Pa reče ti "otkud ova dvojica, dosadni politikolog i profa koji smara da je profa" 

A daj bože da budemo društvo gdje je to standard za učesnike u političkim emisijama 

Link to comment

I iz toga si zakljucio da ja smatram da trebaju da se napusavaju kurcem i polivaju govnima da bi mi bili zanimljivi?

Ne brate, profa je dosadan jer je nebrojeno puta ponovio kako je on profesor i sremac, politikolog je naprosto dosadan, a moj najjaci utisak je koliko su se svi medjusobno slagali i podrzavali u stavovima, sto je jbg smor

Link to comment

Kao što rekoh, to odsustvo dijaloga apsolvirali smo, to imamo da zahvalimo znamo već kome. Kapiram da on stoji iza otkaza Govno Miša Stankovića. Teško će Olja nahvatati nekog s druge strane barikade. 

 

A ne znam šta očekuješ od profesora/teoretičara/politikologa, njihovo je da  budu dosadni. Politika, teoretska, je neatraktivna disciplina, drugo je Jovo Bakić. 

Mislim, sem tog sučeljavanja stavova, šta bi bilo i smatralo se atraktivnim od strane gostiju? 

Link to comment
11 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Није нам то донијела Вучићева епоха. Ово је само логичан наставак естрадизације политике који сеже још у почетак деведесетих. Шешељ и Аркан код Минимакса, Чанак на Пинку свира клавир, Дачић у жирију Звезда гранда па надаље. Нико никад није ни покушао да то мијења и наравно да је временом мутирало у још веће чудовиште.

Hvala za uvid.

Pink program i emisije uopšte ne poznajem (gledala Hit tvit pre neki dan.... šuplje agit-prop govno uvijeno u oblande, plus udaljeni plagijat Utiska), a takodje u pred-SNS doba uopšte nisam tako redovno pratila političke emisije, pa je moguće da grešim.

P.S. ono gore što sam napisala odnosi se ne samo na političare po TV programima, već i na većinu tih mečki (analitičari, javne ličnosti) koje se pojavljuju frekventno u političkim emisijama. 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Pa ja sam mislio da je u takvoj organizaciji to već uređeno nekim pravilnikom, ili makar da je svima poslat cirkularni mejl, gavran, šta već, a ne da se reaguje od slučaja do slučaja. 

Link to comment

Inače to oko bojkota SNS je "uspelo" kod Danice Vučenić u "1na1" . Ona je sama pričala da nema smisla ako ne može vlast da dovede.

A govnar AV je dolazio "iz urgentnog" kad je bio opozicija...

Mislim njen format jeste drugačiji , ali to je očigledno taktika...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...