Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Kad smo kod Sonje Licht, seća li se još neko zašto je promenjen naziv NGO za koju je godinama radila /Fond za otvoreno društvo/ u Fond za političku izuzetnost? Koliko je meni poznato, bilo je to samo zbog lošeg imidža koji je ovoj NGO stvoren u miloševićevskim medijima, pa je preimenovanje bilo mimikrija da bi se "zavarali tragovi". Tek posle je došlo do promene u programskom delu aktivnosti, pa se ova fondacija danas više bavi političkim analizama i teorijom, nego finansiranjem humanitarnih projekata kao nekada. Takva, ne smeta nikome, a dobro je došla Tadiću da se hvali dobrim odnosima sa NGO sektorom, uzimajući nju kao njihovog glavnog i najeminentnijeg reprezenta.. na radost svih onih kojima su NGO od iskona filijale naših neprijatelja i raznih belosvetskih zlonamernika.
Prilicno netacnoFond za otvoreno drustvo i dalje postoji i nije mu promenjen naziv:http://www.fosserbia.org/Sonja Liht je napustila Fond za otvoreno drustvo i umesto nje na mesto izvrsnog direktora je dosla Jadranka Jelincic.Sonja Liht osniva Beogradski fond za politicku izuzetnost.http://www.bfpe.org/editi:na kraju krajeva, sve pise na netu i zaista me cudi tako pausalno pisanje, kada je istina, samo par kliktanja misem udaljena od tebe. Edited by debaser
Link to comment
da <_< cuj 'mislio'...vec sam poceo da lapim...nije predrag, nego slobodan g. markovic, ali se nadam da ce i predraga staviti na spisak. sumnjiv mi je.
Naravno da je sumnjiv. Clan je DS.
Link to comment
Pa evo, otprilike ovako dolazi do zakljucivanja na angro. Fond za Otvoreno drustvo i Fond za politicku izuzetnost su dve potpuno razlicite organizacije sa potpuno drugacijim mandatom. Na celu ovog prvog fonda je, koliko znam, Sreten Ugricic. Sonja Liht vise nema veze s njima.
Izvinjavam se, zaista nisam znala, niti sam proveravala. Verovatno me na zakljucak navelo to sto se od formiranja Fonda za politicku izuzetnost vise nigde i ne pominje, bar po medijima, Fond za otvoreno drustvo.
Link to comment
Svaka joj cast i to su njena dostignuca a ne uvaljivanje pozamasne zadnjice u UO.
Ako izvestaj bude o gojaznosti mozda.
izvrsno, to bi bio taj 1 europski, tacnije helsinski pogled na sonju liht. bravo bravo.
Link to comment
izvrsno, to bi bio taj 1 europski, tacnije helsinski pogled na sonju liht. bravo bravo.
male ukice svuda oko nas... :lol:Znas kako me zabole za politicku korektnost, a posebno za lazni moral koji vazi za Sonju Liht ali ne vazi za radikalske ruzne gospoje. Edited by Heineken
Link to comment

Moj je utisak da su nijedna osoba u telu tri.Mozda ce pricati o ubistvu onih nesrecnih gardista.Ne znam o cemu mogu da razgovaraju njih trojica sto o svemu govore nista, osim ako autorka bas jeste tako zamislila vecerasnji Utisak: da bude emisija nicega. Srecom, ko i uvek, ne mora da se gleda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...