Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

pa ja rekoh pod čičkom i pupovcem.pusti ti da li je čičak svađalica i tako to. i on i pupovac odradili su posao koji biserčica može samo da sanja.
Pa Čičak nije u HHO-u bio 10 godina, do prošlog petka, a Pupovac, koliko znam, nije nikad.
Link to comment
Ko je još pravio ovakve denuncijatorske spiskove i izveštaje kao što to radi Sonja Biserko? šešelj početkom 90-tih i JUL krajem 90-tih?
Sto volim ove lazne moraliste.Dobro je da je neko napravio takav spisak. To nam je vrlo potrebna stvar. Da to nije uradio helsinski odbor ne bi niko uradio.
inače, nisam gledao ali bih po komentarima rekao da je sloba objašnjavao™.
Retko ljigav lik taj sloba. Edited by Heineken
Link to comment
Teško je na srpskoj političko-javnoj sceni pronaći osobu sa većom količinom mržnje u sebi, nego što je to Sonja Biserko. I malo je onih koji svoje "stavove" zastupaju na tako neinteligentan način.
valjda je zato stalno mesam sa natasom kandic.
Link to comment

Sloba Marković predaje Političku antropologiju na FPN. Predavanja su mu odlična, ovog semestra su na rasporedu jednom sedmično, i svima preporučujem da posete bar jedno. Fantastičan profesor; po mom mišljenju - Uz Iliju Vujačića najbolji na fakultetu.Potrudiću se da pročitam izvešaj helsinškog odbora.što se tiče Dojma tjedna, dojmio me je nastup dvoje peščanikovaca; Lilly me nije interesovala. Danas kuka zbog toga što sa mesta glodura odlazi, a odlazi na isti način kako je otišao njen prethodnik, a ona bila imenovana. Neko reče ovde da je za evropsku ideju loše što je reprezentuje Biserko. Sa tim mogu da se saglasim, ali i da dodam da Biserko nikoga od nas ne reprezentuje, već samo zastupa interese svojih finansijera i artikuliše stavove svojih (anonimnih) saradnika. Reprezentacija u ovom slučaju ne postoji; svako je igrač za sebe, ali ostaje problem što ljudi kao Biserko umeju da prazninom i neobjektivnošću učine lošu uslugu "našoj stvari", šta god "naša stvar" da znači. Kao onaj balvan Simon Simonović i Pera Luković, ako mi dozvolite da napravim svoju denuncijatorsku listu, jelte....Sloba zaista jeste objasnio. E sad, zamislite kako izgleda njegovo predavanje o Morganu, preteči Darvina... :D Sonja Biserko krije imena svojih saradnika. Sama ta činjenica je ilustrativna. Znate ono kada u normalnim novinama piše "urednik sportske rubrike " taj-i-taj, pa zatim urednik crne hronike "taj-i-taj", pa ste upoznati sa imenima odgovornog, ako ne baš svakog novinara ponaosob. I onda, otvorite Kurir, i pročitate jedno šturo "uređivački kolegijum kurira". E tako je i sa ovim izveštajem; da su autori istog osobe neke kredibilne i u društvu prepoznate, ako ne i priznate face, cenim da bi se Biserko razmahala imenima takvih stručnjaka, i tim argumentom dala na značaju svom izveštaju. Ovako, ostaje nam da pretpostavljamo da je Ivan Kuzminović jedan od glavnih likova tamo, a to nikako nije dobro. Za njih mislim... i finansijere; džaba bacaju pare.

Ko je još pravio ovakve denuncijatorske spiskove i izveštaje kao što to radi Sonja Biserko? šešelj početkom 90-tih i JUL krajem 90-tih?
Ovde preteruješ. Jul je te spiskove pravio sa pozicije vlasti, sa pištoljem javne i tajne policije u rukama, od koga je Ćuruvija nastradao. šešelj je svoje denuncijatorske liste sastavljao sa pištoljem u ruci i odrešenim rukama da preti, bije, vređa.šta od bilo kakvih mehanizama uticaja i moći ima Biserko? Po mogućnostima zloupotrebe i prilike da se nekome naudi, verbalno i psihički, ovaj izveštaj je bolje uporediti sa listama koje prave sportski novinari glede najgorih transfera u prelaznom roku. Ovaj izveštaj, kakav god da je, neće nijednog čoveka učiniti bogaljem, niti će ikome faliti dlaka sa glave; Antonić i pobrojana ekipa će, osim što će dobiti povoda da narednih mesec dana žive od suludih kolumni, nastaviti da truju javnost svojim idiotskim stavovima. I sve će biti isto kao i pre objavljivanja izveštaja.
Link to comment
Neko reče ovde da je za evropsku ideju loše što je reprezentuje Biserko. Sa tim mogu da se saglasim, ali i da dodam da Biserko nikoga od nas ne reprezentuje, već samo zastupa interese svojih finansijera i artikuliše stavove svojih (anonimnih) saradnika. Reprezentacija u ovom slučaju ne postoji; svako je igrač za sebe, ali ostaje problem što ljudi kao Biserko umeju da prazninom i neobjektivnošću učine lošu uslugu "našoj stvari", šta god "naša stvar" da znači. Kao onaj balvan Simon Simonović i Pera Luković, ako mi dozvolite da napravim svoju denuncijatorsku listu, jelte....
poenta. :Hail:
Link to comment
ona je zlato za one koji napreduju ne znam na osnovu koje političke izuzetnosti.
drugim recima, sonja jeste glasnogovornik svojih stranih finansijera,ali je i takva bolja od ovih sto se prodaju za dindze, i kojih se ti bezrezervno gadis.
Link to comment
drugim recima, sonja jeste glasnogovornik svojih stranih finansijera,ali je i takva bolja od ovih sto se prodaju za dindze, i kojih se ti bezrezervno gadis.
glasnogovornik svojih stranih finansijera koliko i svako ko radi za stranu kompaniju ili međunarodnu organizaciju za zaštitu ljudskih prava.razumem da nisi imun na propagandu '90- ih ali nema tu nikakve teorije zavere protiv svetog srpstva.za razliku od nje, nekima se za političku izuzetnost uručuju raznorazne nagrade, nude ambasadorska mesta i mesta u upravnim odborima medijskih kuća.
Link to comment
razumem da nisi imun na propagandu '90- ih ali nema tu nikakve teorije zavere protiv svetog srpstva.
Pusti sveto srpstvo, to cemo lako, nego prvo zdrav razum da spasavamo ako ikako mozemo...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...