Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

nazalost savremene Srbije ljudi nemaju pravu predstavu o njoj osim da je "neka tamo zenturaca koju placaju stranci da pljuje po srbima"...
Ma shvatam ja njenu velicinu i tako to samo jos ona sebe da shvati i da zna sta pise u izvestajima za koje je nadlezna.
Link to comment
nazalost savremene Srbije ljudi nemaju pravu predstavu o njoj osim da je "neka tamo zenturaca koju placaju stranci da pljuje po srbima"...
nazalost mene, morao sam da slusam glupost i zlobu iz daminih usta, pa ne vidim gde bih jos trebalo da se obavestim o doticnoj. Valjda mi je zato i tako tesko da progutam teoriju sa potkupljenim B92 sudijama i povicima "Sonja pokradena".
Link to comment
slobodan markovic objasnio neke stvari sonji. :lol: meni su njegove istorijske pricice u pescaniku veoma zanimljive.
Ovaj covek deluje jako fino i kulturno, a i ovako laicki se cini da zna ponesto o temi o kojoj prica. Cudan soj...
Link to comment
bold: koji si ti, siguran sam, procitao :Hail: ...a glede Olje njen stav je odavno poznat i agresivnost prema njenim neistomishljenicima...
Ne, ja to citam samo kada ode u Bec pa taj izvestaj posto se ja javlajm iz Helsinskog komiteta ali centrala brale. Evo da ti kazem jos izvestaj nije stigao ali pratim sta se desava preko medija, moram to mi je obaveza, i bas sada se razmatra koliko je stete nanaeo ovaj izvestaj a i oni raniji samoj Helsinskoj organizaciji. A imamo i velikih problema sa korupcijom u okviru cele organizacije pa nas sve to degradira slucaj Rainer Tannenberger na globalnom nivou a tek na regionalnom da ne govorim. Edited by No7
Link to comment
Ovaj covek deluje jako fino i kulturno, a i ovako laicki se cini da zna ponesto o temi o kojoj prica. Cudan soj...
on se uvek dobro pripremi kada prica o nekoj temi. dosta puta je gostovao u pescaniku i uvek je delovao ubedljivo. empejac ga ne gotivi zato sto je streber.
Link to comment

Kudravi,Ne zna ''ponešto'' već mnogo toga, trebalo bi ga slušati što češće. Imam tu čast da ga znam lično i prosto je neverovatno sa kojom lakoćom on barata argumentima, činjenicama i podacima na tako tečan način. Da parafraziram, mrtve bi ga uši slušale.Studirao je na Kembridžu a sad predaje na FPN, mislim neki od istorijskih predmeta.Kojote,nije to priprema, on je prosto takav.

Edited by Valkyrie
Link to comment
on se uvek dobro pripremi kada prica o nekoj temi. dosta puta je gostovao u pescaniku i uvek je delovao ubedljivo. empejac ga ne gotivi zato sto je streber.
Kudravi,Ne zna ''ponešto'' već mnogo toga, trebalo bi ga slušati što češće. Imam tu čast da ga znam lično i prosto je neverovatno sa kojom lakoćom on barata argumentima, činjenicama i podacima na tako tečan način. Da parafraziram, mrtve bi ga uši slušale.Studirao je na Kembridžu a sad predaje na FPN, mislim neki od istorijskih predmeta.Kojote,nije to priprema, on je prosto takav.
Tuzno je sto na televiziji tako drasticno upadne u oci neko ko zna temu o kojoj prica a istovremeno je dobar govornik i pristojan covek. To bi nekako trebalo da je normalno, a kod nas je incident.(i mada je streber i ima zenski glasic, i dalje ima neki kul shmek kao Piter Parker :) )
Link to comment
šta je pričala strašno? Gledah fuzbal."...butkice Madlen Olbrajt." :lol:Retardirani gledaoci su sjajni.
Nista narocito znacajno. Samo je:- Djindjica proglasila za kriminalca a svoju evoluciju prema sadasnjem misljenju o Djindjicu obrazlozila njegovim sazrevanjem kao politicara i drzavnika;- falsifikovala izvestaj o ljudskim pravima za 2007. godinu podacima iz drugih vremenskih perioda, proslih i buducih;- izvrsila politicku diferencijaciju i u izvestaju nabrojala imena, prezimena i biografije onih koje smatra antievropljanima, a to obrazlozila svojim pravom da ima drugacije "ideolosko misljenje";- lazirala podatke o vremenu u kojem su izreceni/napisani odredjeni politicki stavovi i na osnovu tih laziranih podataka u izvestaju denuncirala ljude kao antievropski orijentisane + sto meni nije jasno kako politicki stav o podeli Kosova moze da bude antievropski stav, ali 'ajde;- svaku laz u kojoj je uhvacena (a hvatao je ovaj sto je sedeo do nje kao na buckalicu) preguslala pricom o poslednjih 20 godina ratova i svojim pravom da drugacije "ideoloski misli";- sve u svemu, stavila izvestaj o ljudskim pravima u Srbiji u funkciju promocije svog "ideoloskog misljenja" i ispisivanje neistina, sto smatra najnormalnijom situacijom.Svako ko zna kako i zasto se pisu takvi izvestaji u raznim kancelarijama Helsinskog odbora za ljudska prava zna da je to potpuno nedopustivo. Izvestaj o stanju ljudskih prava na nekoj teritoriji nije stranacki program, niti je izbor najlucidnijih prica barona Minhauzena. To zna i Sonja Biserko, veoma, veoma dobro, buduci da njena kisobran organizacija redovno organizuje sastanke podrucnih organizacija, dopisuje programe i propisuje pravila za pisanje izvestaja o stanju ljudskih prava. Mislim da je sasvim na mestu da se covek zapita sta je nekome motiv da se takav jedan izvestaj falsifikuje i ideoloski obradi tako da daje netacnu sliku o predmetu zbog kojeg je izvestaj sastavljen. Razumeo bih (naravno, ne i podrzao) da se pisanja tog izvestaja dokopa neki rezim pa da izlakira situaciju, to se desavalo. Ali da NVO, kojem je u opisu posla da pruzi sto je moguce detaljniju i tacniju sliku o ljudskim pravima u nekoj drzavi, falsifikuje taj izvestaj - to zaista ne mogu da razumem. Edited by harper lee
Link to comment
besmislica, znam da znaš, pa ne moraš ni da se trudiš da skakućeš <_<
Ne moras ni ti da se trudis. Nije bas da trazim da oboris svetski rekord u troskoku. Svaki napor, pa makar izrazen i u milimetrima, da se udaljis iz pravca u kojem se ja nalazim smatracu naporom koji je vredan poshtovanja.
Link to comment
Ne moras ni ti da se trudis. Nije bas da trazim da oboris svetski rekord u troskoku. Svaki napor, pa makar izrazen i u milimetrima, da se udaljis iz pravca u kojem se ja nalazim smatracu naporom koji je vredan poshtovanja.
dogovoreno.
Link to comment

Sonja Biserko je verovatno sama najveci neprijatelj opciji za koju kaze da se zalaze (pri tom mislim na pro-EU opciju). Mada verovatno je zbog toga i pozvana u emisiju umesto nekog ko bi nasuprot Smajlovicki mogao da jasno kaze svoj stav.

Link to comment
Nista narocito znacajno. Samo je:- Djindjica proglasila za kriminalca a svoju evoluciju prema sadasnjem misljenju o Djindjicu obrazlozila njegovim sazrevanjem kao politicara i drzavnika;- falsifikovala izvestaj o ljudskim pravima za 2007. godinu podacima iz drugih vremenskih perioda, proslih i buducih;- izvrsila politicku diferencijaciju i u izvestaju nabrojala imena, prezimena i biografije onih koje smatra antievropljanima, a to obrazlozila svojim pravom da ima drugacije "ideolosko misljenje";- lazirala podatke o vremenu u kojem su izreceni/napisani odredjeni politicki stavovi i na osnovu tih laziranih podataka u izvestaju denuncirala ljude kao antievropski orijentisane + sto meni nije jasno kako politicki stav o podeli Kosova moze da bude antievropski stav, ali 'ajde;- svaku laz u kojoj je uhvacena (a hvatao je ovaj sto je sedeo do nje kao na buckalicu) preguslala pricom o poslednjih 20 godina ratova i svojim pravom da drugacije "ideoloski misli";- sve u svemu, stavila izvestaj o ljudskim pravima u Srbiji u funkciju promocije svog "ideoloskog misljenja" i ispisivanje neistina, sto smatra najnormalnijom situacijom.Svako ko zna kako i zasto se pisu takvi izvestaji u raznim kancelarijama Helsinskog odbora za ljudska prava zna da je to potpuno nedopustivo. Izvestaj o stanju ljudskih prava na nekoj teritoriji nije stranacki program, niti je izbor najlucidnijih prica barona Minhauzena. To zna i Sonja Biserko, veoma, veoma dobro, buduci da njena kisobran organizacija redovno organizuje sastanke podrucnih organizacija, dopisuje programe i propisuje pravila za pisanje izvestaja o stanju ljudskih prava. Mislim da je sasvim na mestu da se covek zapita sta je nekome motiv da se takav jedan izvestaj falsifikuje i ideoloski obradi tako da daje netacnu sliku o predmetu zbog kojeg je izvestaj sastavljen. Razumeo bih (naravno, ne i podrzao) da se pisanja tog izvestaja dokopa neki rezim pa da izlakira situaciju, to se desavalo. Ali da NVO, kojem je u opisu posla da pruzi sto je moguce detaljniju i tacniju sliku o ljudskim pravima u nekoj drzavi, falsifikuje taj izvestaj - to zaista ne mogu da razumem.
Ona je znala i ranije da tu i tamo lupi malo veće gluposti, ali mi ovo deluje malo heavy. Nije da ti ne verujem nego ću pročitati transkript.Ako se generalno priča o njenom radu ja dosta cenim mnoge stvari koje je uradila baš kao što je to slučaj i sa Natašom Kandić. Mislim da HO sada igra važnu ulogu i na Kosovu gde za mnoge Srbe u nedostatku sposobnosti i koncepta vlasti u Beogradu HO glumi pregovarača sa Albancima i rešabva probleme običnih ljudi.
Link to comment

Moram primetiti da je Olja bila neubicajeno nervozna veceras. Nju izgleda ubija u pojam hladnoca SB (i nije jedina, Pusilips je imao slicnih problema, ako se dobro secam, u jednom susretu pred tv kamerama; tv avala, ako se ne varam).Olji je, mogli smo da zapazimo, zasmetalo to sto je u izvestaju toliko paznje posveceno Antonicu i Vukadinovicu, groznicavo je tragala za odgovorom na pitanje ko stoji (poimence) iza izvestaja HO (nakon cega, po starom dobrom srBskom obicaju iz '90- ih, sledi masovno lincovanje i ubijanje drzavnih neprijatelja), a nista manje imuna nije bila ni zbog pitanja "a sta bi SB radila sa Antonicem i Vukadinovicem u Politici"?Jedino joj skidam kapu kad je u jednom momentu konstatovala kako se Smajlovcka sad oseca kao kofer.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...