Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Jeremić je loš ministar ,a još je lošija spoljna politika koja se vrti oko Kosova i to neprestano sa izuzetkom Đinđićevog vremena.U međuvremenu se može desiti da se Srbija raspadne, a da to ne primeti cela vlada koja j zaokupljena Kosovom.Zar stvarno ne postoje drugi problemi u ovoj državi nego samo Kosovo?

Link to comment
Svilanovic je bio perfektan, a cak se slazem i sa Teofilom Pancicem koji je posle izbora Sundjer Boba za ministra rekao "josh cemo plakati za Vukom Drashkovicem" :) ...
Eh, da nam je samo Svileni ministar, ili bar Vuče Draškoviću, gdje bi nam kraj bio. Srbija bi danas imala status kandidata za EU, viza mi se sjećali samo u anegdotama o čekanju u redovima a Kosovo bi imalo više od autonomije manje od nezavisnosti. Hoću reći, za šta je još bitno da li je MIP vuk ili ovca osim za partijsku patkometriju i forumska natlapanja?
Link to comment

A propo Svilanovića.. Koliko sam ispratila priču o onom krucijalnom dokumentu sa sednice Generalštaba, koji je pod embargom Haškog tribunala i uz klauzulu da ne može biti upotrebljen ni za šta drugo, osim za pomenuti proces /srebreničkim "junacima"/, pa je tako izostao kao dokazni materijal u Međunarodnom sudu pravde u Hagu u slučaju Bih vs Srbija, te bio odlučujući da se Srbija ne proglasi odgovornom za genocid /a ne "samo" nesprečavanje... to je Svilanovićeva zasluga. Mislim, da se dokument preda u Hag pod tim uslovima. Sada Florens Artman vuku za uši što je provalila tu priču.

Link to comment
Pa ovo je ideološki sukob na liniji soldati i pacifisti, tj. bar se meni tako učinilo u onih 5 min. gledanja nakon kojih sam morao da prebacim zbog izuzetnog transfera blama koji izazivaju gosti.
Ja sam gledao prvih pola sata. Međutim, muka je počela na samom početku kada je prepametni muški deo gostiju počeo da objašnjava kako ugled nneke zemlje raste srazmerno i njenom vojnom moći. Bave se time a ne shvataju da postoji samo strah a nikako poštovanje spram oružja. Onda je došlo ono odvratno "gospođica ili gospođa?" Lazanskug. Pa kako je "Mladić nevin dok se pravosudno ne dokaže suprotno", pa kako je strašno misterizno ko je ubio vojnike.šutanovac bledunjav, nikakav, blentav kad odvali kako "Belgija prati Holandiju". Pa mi ovde, forumska analitičarska laprdala smo lepo zaključili da je Holandija delegirana od ostalih da nas drži na uzdi.I tako, odustadoh. Sad, čitam postove i vidim da nisam pogrešio.Uzdravlje.Jeremić dobar ministar? Luka izvini ali ...........
Link to comment

Nije nikakva novost da Jelena Milić ne može da smisli Biljanu Srbljanović i da ne može da joj oprosti što je ova uvek bila popularnija na blogu od nje, ali da joj smeta čak i kad joj je ostavila slobodan teren da bude glavna VIP blog zvezda i odavno se povukla.. Stvarno je neopevana zlobnica, podmukla do srži. Evo kako izgleda njen sinoćnji blog i replike na temu Biljaninog gostovanja u Utisku: http://blog.b92.net/text/4471/Gledam%2C%20...i%20%C4%8Dekam/

Link to comment
Nije nikakva novost da Jelena Milić ne može da smisli Biljanu Srbljanović i da ne može da joj oprosti što je ova uvek bila popularnija na blogu od nje, ali da joj smeta čak i kad joj je ostavila slobodan teren da bude glavna VIP blog zvezda i odavno se povukla.. Stvarno je neopevana zlobnica, podmukla do srži. Evo kako izgleda njen sinoćnji blog i replike na temu Biljaninog gostovanja u Utisku: http://blog.b92.net/text/4471/Gledam%2C%20...i%20%C4%8Dekam/
hahaha, ti zapravo hoces da kazes da je BS vojni ekspert i da milicka nije u pravu.....ne razumem sto stalno pokusavas da je zapisas kad god stignes i uvek ispadas glupa, jel ti skinula frajera ili sta?
Link to comment

živo me zanima ko li u LDPu određuje ko će ići na koji medij, u koju emisiju, pokrivati koju temu...Mislim, dva Utiska nedelje, jako gledane emisije šta god o kvalitetu mislio - dva kolosalna kiksa LDPa. U prvom Nataša Mićić. Tu tema nije ni bitna. Lično je mnogo poštujem, ali bi joj odmah zabranio da ikada igde u medijima izgovori i jednu reč. To bi bilo i u njeno i u partijsko dobro. žena jednostavno nema veze sa javnim nastupima. Sinoć Biljana Srbljanović na temu vojske. Aman! Bolje bi bilo po LDP da nije nikoga poslao u oba ta Utiska nego ove dve što su išle. Prazna stolica bi pokupila više poena.

Link to comment
Da je stvar u poenima, onda bi LDP mogao fino da prica kako je Kosovo Srbija, kako nas ovaj, onaj mrzi, kako su nam Rusi braca rodjena... itd. Pa da pokupi gomilu poena.
Boli vas kurac, vase je carstvo nebesko...
Link to comment
Da je stvar u poenima, onda bi LDP mogao fino da prica kako je Kosovo Srbija, kako nas ovaj, onaj mrzi, kako su nam Rusi braca rodjena... itd. Pa da pokupi gomilu poena.
Ne, nego je stvar da se pošalje žika Obretković da priča o carinsskim olakšicama? Pa šta smo mi, Judejski nacionalni front, pa ćemo u inat da šaljemo u medije ljude koji ponajmanje znaju o temi. Čisto da se ne bi slučajno uklopili u taj odvratni opšti trend skupljanja poena. Ili ako hoćeš po tvome, jedna partija može samo da se dodvorava plebsu i smišlja teorije zavere ili da nema blage veze sa temom. Sve ostalo je isključeno?
Link to comment

Sumnjam da je u slucaju gostovanja Biljane Srbljanovic, pozivnica stigla na adresu LDP, pa da je onda neki kolegijum odlucio da je ona najbolja sagovornica za navedenu temu. Verujem da ju je Olja licno pozvala, nevezano za LDP. To ne menja cinjenicu da je mogla malko bolje da se pripremi za onaj deo emisije koji se ticao vojske. Ako sam dobro razumeo, poenta i nije bila da se sve vreme prica o vojsci, nego i o EU, sporazumu.U slucaju Natase Micic, mogu da se apsolutno saglasim sa Idiotekom. Svaka joj cast, ali nije za tv.

Link to comment
hahaha, ti zapravo hoces da kazes da je BS vojni ekspert i da milicka nije u pravu..... Ako sam nisi uspeo da skapiraš poentu njene bljuzge od najnovijeg bloga, ne mogu ti pomoći.. Nastavi da je slepo obožavaš. I Ukica je na tvojoj strani, pa si sigurno u pravu, a ja u zabludi. :D
Link to comment
smatram da je svilanovic bio bolji, ali takodje smatram da je sramota da nas robot predstavlja u svetu. jebi ga, ja sam tradicionalista.
Ja bih cak isao korak dalje i rekao da je i presmesni Draskovicu Vuce bio bolji ministar spoljni od Jeremica. Jeremic je, iz moje laicke perspektive, najveca sramota ove vlade. Covek sa diplomatijom ima veze taman koliko i prosecni medved.
Link to comment
hahaha, ti zapravo hoces da kazes da je BS vojni ekspert i da milicka nije u pravu.....
Ako sam nisi uspeo da skapiraš poentu njene bljuzge od najnovijeg bloga, ne mogu ti pomoći.. Nastavi da je slepo obožavaš. I Ukica je na tvojoj strani, pa si sigurno u pravu, a ja u zabludi. :D
poenta njenog bloga je sta BS trazi u emisiji na vojne teme sa lazanskim i sutanovcem sem ako ne treba da bude ukras izmedju ove dvojice rogobatnih spodoba. i pritom ulazi u frku, dobije od ove prostacine to sto visi u vazduhu jos od najave u 7 TV dana i onda se duri i zali. sve i da je pripremljena, davno mi se smucilo to sto se svaki wanna-be-politicar u srbiji razume i sve i svja, a pritom bi bolje bila pripremljena da je tema emisije bila manolo blahnik, protiv cega nemam nista protiv - cak mi je i super - ali nikada necu razumeti mazohisticki poriv da se bude na TV po svaku cenu i stav da je bolje biti 2 sata na TV ekranu, kako god, nego ne biti.jedina korist za mene od sinocnjeg UN je sto sam se podsetio na odvratnost aktera javne scene u srbiji i emisija koje im daju prostor, pa cu sa zadovoljstvom moci da apstiniram od te-vea u narednim mesecima...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...