Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Specifično, nije neophodna škola da bi se našao dobar posao. Pošto Microsoft i Apple nisu odbili Gatesa i Jobsa kad su im došli na vrata sa CV-om u ruci... :isuse:

Link to comment

Upravo. Ja stvarno nema problem da ljudi koji se zalažu za slobodno tržište, free enterprise, itd, pričaju i ovakve priče - nisu one potpuno besmislene, naravno. Ali njegov posao kao ministra obrazovanja je da stoji na braniku formalnog obrazovanja. Svi će sad pričati tu priču o preduzetništvu kao univerzalnom rešenju, svi će prvo pucati na ukadnje neprofitnih aspekata obrazovanja, na eltiizaciju obrazovanja, itd. Ali on ne sme, i tačka.

Link to comment

mislim formalno obrazovanje ima gomilu problema: inherentnu autoritarnost, sistem ocenjivanja, fah-idiotizam i sta sve ne. medjutim, to sto ti kazes, ovaj se ne protivi tome iz neke ransijerovske, ucitelj koji ne zna, pozicije vec iz pozicije nekoga ko sedi u vladi kojoj masakr skolstva nece biti problem posto je vec precrtala trudnice i bebe.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

zemo, oboje su osnivaci navedenih kompanija, wtf? :mellow:

 

Pa to. Ako niko neće da te zaposli, nemoj da se školuješ nego budi vizionar pa otvori megakorporaciju.

Link to comment

Bez obzira što su deca iz ekipeTM, bila su i konciznija i sabranija, kako od ministra koji se davio u frazama, tako i od Srbijanke koju moram da utišavam da mi ne uplaši ćerku.

Link to comment

mislim formalno obrazovanje ima gomilu problema: inherentnu autoritarnost, sistem ocenjivanja, fah-idiotizam i sta sve ne. medjutim, to sto ti kazes, ovaj se ne protivi tome iz neke ransijerovske, ucitelj koji ne zna, pozicije vec iz pozicije nekoga ko sedi u vladi kojoj masakr skolstva nece biti problem posto je vec precrtala trudnice i bebe.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

mislim, chovek je shtreber. ako ce shtreber da ubije obrazovanje, jebemliga.

 

meni se najvishe dopala ideja da sa nashih univerziteta treba najbolji da odu, da budu neshto drugo, biznis itakoto, a ne da ostanu da predaju na faksu. a za to vreme ce na faksu predaju neki drugi. koji ne znam koji su, ali dobro. mislim, helou, to vec imamo... burazere na fakultetima.

 

mislim da je bolje da se bilo kako pozabavi obrazovanjem (i naukom), kao chovek koji je iznutra i (relativno) poznaje kako taj sistem radi na ovom nivou, a koji se pritom i sam vrlo obrazovao, a za promenu nije mashinski inzenjer (izvinjavam se unapred nama mashinskim inzenjerima -_-). nego da i on pochne da spinoffuje sa privredom koja ne postoji. jer to smo vec radili, i ne bismo ponovo, mnogo je smeshno. a i kintu nam uvek odnesu sposobniji dripci, jer su burazeri.

 

mislim, ako hoce. a ko zna shta on hoce...

Edited by gospa buba
Link to comment

mislim, chovek je shtreber. ako ce shtreber da ubije obrazovanje, jebemliga.

 

meni se najvishe dopala ideja da sa nashih univerziteta treba najbolji da odu, da budu neshto drugo, biznis itakoto, a ne da ostanu da predaju na faksu. a za to vreme ce na faksu predaju neki drugi. koji ne znam koji su, ali dobro. mislim, helou, to vec imamo... burazere na fakultetima.

 

mislim da je bolje da se bilo kako pozabavi obrazovanjem (i naukom), kao chovek koji je iznutra i (relativno) poznaje kako taj sistem radi na ovom nivou, a koji se pritom i sam vrlo obrazovao, a za promenu nije mashinski inzenjer (izvinjavam se unapred nama mashinskim inzenjerima -_-). nego da i on pochne da spinoffuje sa privredom koja ne postoji. jer to smo vec radili, i ne bismo ponovo, mnogo je smeshno. a i kintu nam uvek odnesu sposobniji dripci, jer su burazeri.

 

mislim, ako hoce. a ko zna shta on hoce...

 

 

ja sam mislila da su streberi ljudi koji su najbolji ili makar srednje jaki studenti, i koji se bave strukom.

Link to comment

ja sam mislila da su streberi ljudi koji su najbolji ili makar srednje jaki studenti, i koji se bave strukom.

pa dobro, on je bio dobar student, ne mozesh da kazesh, ekipa sa faksa, plus minus vrshnjachka (pristojno uspeshnih likova na medjunarodnoj slici) ga sasvim ceni.

 

mislim, ne mora da bude nobelovac, hajde da kapira sistem, ono, svojstva i ogranichenja, za pochetak? mislim, ne znam choveka, nikako nego iz tudje priche.

 

realno nece imati vremena ni da pipne, hteo ili ne.

Link to comment

Odvratan tekst sa glupim stereotipom o mladima na kojima svet ostaje. Bljak. Kiceraj :yucky: 

 

Pa ostaje svet na ovim mladim iz dobrostojećih poštovanih porodica, neće sigurno da ga nasledi plebs koji obitava na PPP i kritizira iz toplih fotelja!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...