Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Meni, recimo, ne smeta da li je levo ili desno, nego ta sterilna, dvorsko/kabinetska retorika lisena zivota i politicke realnosti obojena licnom nadobudnoscu.

ovo je jako lepo i tačno primećeno. pre neki dan je Kovačević, recimo, izjavio ovo:

 

...

Neki ljudi su me vezivali za pojedine stranke zato što sam u jednom trenurku verovao u program nekih ljudi, ne u njih lično, kao što verujem danas da Aleksandar Vučić želi dobro Srbiji. I verujem iz njegovog stava i ponašanja da on to iskreno želi. Koliko će ostvariti, to je već drugo pitanje i druga priča. Da bi se učinilo nešto dobro, u narodu većina mora da bude za to. Kada jedan čovek odluči da pravi korenite reforme, a većini to ne odgovara nego su naučili da životare i da žive od socijalne pomoći, onda to nije dobro.

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

rale glas razuma.

kovacevic dosada. ne znam kako je politicki opredeljen, ali meni je on uvek delovao kao dss-ovac tj. salonski gnjavez.

mijaca inace volem (vise da citam nego da slusam) ali je malo prostora dobio.

šunjao se oko g17 dok su još bili ngo. ništa politički, više je to bila veza sa stubovima kulture
Link to comment

Meni, recimo, ne smeta da li je levo ili desno, nego ta sterilna, dvorsko/kabinetska retorika lisena zivota i politicke realnosti obojena licnom nadobudnoscu.

 

Je li Dusan Kovacevic cetnik ili Needicevac?

Ako je ovo drugo, onda je jasno kako mu je Vucic blizak.

 

Link to comment

Ma jok, nije Nedićevac, samo je autor drame Đeneral Milan Nedić. Upotrebiću hatorrijevo pisanije na PPP-u, koje je preneo neki sajt, sa koga ja prenosim ovo :)
 

 

 

Istakao bih još i osnovne podatke iz čestite biografije.

 

 

KOVAČEVIĆ, Siniša (Šuljam, Srem, 1954). Dramski pisac, revizionista, budni Srbin i nacionalni pregalac. Redovni je profesor Univerziteta BK na predmetu Dramaturgija i dekan na Akademiji umetnosti BK.

 

Link to comment

Ne znam da li se secate kad je izabran za ministra u Portugalu ali je smatrao da istovremeno treba da zadrzi i mesto upravnika Zvezdara teatra jer je zapoceo jedan posao...bla, bla...objasnjavao kako moze da obavlja obe funkcije...(ne mogu da nadjem intervju u kojem je to "lepo" objasnio...davno bilo, pa se uzdam u svoje kvarljivo secanje)...

 

Tek kad jedan uspesan dramski pisac postane sopstveni lik, onda je opus kompletan. Dusko Kovacevic ne mora da brine.  <_<

Link to comment

Uvek sam imao utisak da je D.K. blizak DS-u. Njegovo već decenijsko bivstvovanje u Zvezdari (donedavno sam mislio da je to njegovo privatno pozorište), bliskost sa Lečićem ... No, verovatno se radilo o ljubavi iz računa.

Link to comment

Bilo je i 1997. ljubavi sa Vukom Draškovićem.

 

Ljubav je kulminirala ustupanjem autorskih prava za drame agenciji Evroleks, a u naknadu je dobio kuću Isidore Sekulić u Vase Pelagića, i nadogradio je i ogradio kao poslednja džiberčina, bez građevinske dozvole i saglasnosti Zavoda za zaštitu spomenika kulture..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...