Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Pa obuzme me ponekad takvo raspoloženje, ali trenutno nisam baš u tom fazonu. Iz prostog razloga, što bi onda Laguna bila minkul umesto minkula.Elem, za Fajgelja si u pravu, to je prava strategija - treba ga navući da pokaže svoje pravo nacoško lice.Inače, jesi li primetila kako su naši nacoši užasno fascinirani Zapadom, uprkos svih proklamacija to the contrary - evo kako u Americi, evo kako u Australiji..., bla, bla. Pa šta ako je tako? Kakvo je to opravdanje? I u Americi postaje isti takvi kao što ste vi, čudna mi čuda.

Edited by Syme
Link to comment
Potvrdjujem da je Fajgelju moguce skinuti cool masku. Ono sto je ispod je monstruozno. Morali bi da ukljuce reklame.
e pa to, kad bi se neko tome polako i natenane posvetio do kraja emisije, mislim da nije potrebno mnogo, već je defanzivan.@šime - mislim da im fascinacija amerikama nije zajednička osobina, mada ima i takvih.(inače, meni je jednom jedan naš prominentni nacoš poslao rad na čitanje. ušla ja u polemiku, pokrvili se najstrašnije (imam tu tužnu polemiku) i na kraju, kad je objavio, zahvalio mi u fusnoti. bogo moj, što to loše deluje. nije moja oblast, nikad ništa o tome nisam pisala, ko me ne zna lično mogao bi još da pomisli da sam mu dobavljala literaturu ili brusila te njegove uvenule argumente ...)
Link to comment

E, pa da, tako se legitimišu. Ako razgovaraš s njima, već su priznati kao legitimni, njima dovoljno. Tome služe i ove Amerike, Australije, itd. Pa ima toga i u svetu! Šta me briga ako ima. Što kaže Ljuba Živkov, izlažući ideju sličnu tvojoj, o ukidanju SANU - ali sve zemlje imaju akademije! one možda imaju, ali mi ne treba da imamo.

Link to comment

Ok, nacoš iz Novoga Sada i diler deviza iz Kruševca su ipak zalutali u ovu emisijuRazumem da treba čuti i drugu stanu, ali šta smo čuli od njih, osim da je u NS 90% vernika

Link to comment

meni je zapravo iznenadjenje koliko je fajgelj glup & neobrazovan. u bilo kakvoj 'meritokratskoj' podeli karata covek koji je ovako 'nepismen' i nije u stanju da 'cita' jedan umetnicki rad ili ne razume sta zapravo multikulturalnost znaci i koja je uloga jednog drzavnog sluzbenika u odrzavanju neutralnog prostora koji omogucava bas tu multikulturalnost je iznenadjujuca.kada se sve to zaboravi ostaje samo uvredjenost, da ne kazem resentiman, kao njegova jedina legitimacija. da se ne uvrede vernici, neki neimenovani umetnici su uvredjeni zato sto nisu dobijali nagrade (na koje su valjda pretplaceni i zbog kojih se bave umetnoscu) i njegova licna uvredjenost zato sto ga je neko isprozivao za glupost, fasizam i nestrucnost. sva ta silna uvredjenost je zapravo homologna uvredjenosti tzv. hrvatskih branitelja cirilcom. eto, nije branko ustasa (sto kaze fajgelj) vec je fajgelj zapravo san svakog srpskog fasiste: da postane ustasa kada vec cetnici ne mogu nigde da pobede (pa cak ni kod radosa).inace, gagorderka, ja bih ukinuo ne samo minkul vec i drzavu, vladu, organizovanu religiju, privatnu svojinu i instituciju braka kao svaki dobar komunalac. aj vin.

Edited by kim_philby
Link to comment
A šta ako opet nastane, kroz evoluciju kooperacije?
to ce biti nesto novo zasnovano na jednakosti volja srodno sa ovim sto danas imamo kao sto su ljudi s bonobo majmunima.
Link to comment
meni je zapravo iznenadjenje koliko je fajgelj glup & neobrazovan. u bilo kakvoj 'meritokratskoj' podeli karata covek koji je ovako 'nepismen' i nije u stanju da 'cita' jedan umetnicki rad ili ne razume sta zapravo multikulturalnost znaci i koja je uloga jednog drzavnog sluzbenika u odrzavanju neutralnog prostora koji omogucava bas tu multikulturalnost je iznenadjujuca.kada se sve to zaboravi ostaje samo uvredjenost, da ne kazem resentiman, kao njegova jedina legitimacija. da se ne uvrede vernici, neki neimenovani umetnici su uvredjeni zato sto nisu dobijali nagrade (na koje su valjda pretplaceni i zbog kojih se bave umetnoscu) i njegova licna uvredjenost zato sto ga je neko isprozivao za glupost, fasizam i nestrucnost. sva ta silna uvredjenost je zapravo homologna uvredjenosti tzv. hrvatskih branitelja cirilcom. eto, nije branko ustasa (sto kaze fajgelj) vec je fajgelj zapravo san svakog srpskog fasiste: da postane ustasa kada vec cetnici ne mogu nigde da pobede (pa cak ni kod radosa).inace, gagorderka, ja bih ukinuo ne samo minkul vec i drzavu, vladu, organizovanu religiju, privatnu svojinu i instituciju braka kao svaki dobar komunalac. aj vin.
Ukratko: raging sense of entitlement.Kad sam bio klinac, jedna od najboljih fora iz Andrićeve "Svaštare" mi je bila kad ređa naslove knjiga koje nedostaju na tržištu. Meni je najbolja bila "Kako se roditi kao genije uprkos slabim ocenama u školi". Mislim da nam Fajgelj daje dobar primer za rešenje ove zagonetke - rodi se kao white straight male iz staaare novosadske porodice, i ta-daaam: genije si!
Link to comment
odumrece u besklasnom drustvu ali nezno poput senilne starice.
kada odumre, odumreće pojedinac koji svojom voljom izaziva posledice. bićemo svrhovite ćelije u krvotoku, pčele u košnici, ostaće nam samo prinudne radnje, da ih ponavljamo, ne znajući zašto, u nedogled.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...