Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

oko vučića i izbora - čuo sam da je sns uradio neko interno istraživanje javnog mnjenja koje je pokazalo da samo sa vidljivom nikolićevom podrškom na parlamentarnim izborima vučić može da računa na ove izborne rezultate o kojima se priča (40+%). nikolićevo kuliranje i izigravanje neutralca bi vučića koštalo 5-10% aotvoreno paktiranje nikolića i npr dačića bi skoro prepolovilo rezultat sns, na 24-25% max.moraće dakle da titra tomi, teško da će moći da cepa po sps-pupsovskim pozicijama (penzije, jp...) jer rizikuje da se ovi spoje, tako da od tzv "brzih reformi" verovatno nema ništa.

Link to comment

Zanimljivo mi je gledati kako vas gazza1 navlači na "želi i hoće Vučić ali..." a vi se primate kao malji deca, sve pokušavajući da identifikujete prepreke na teškom Vučićevom putu i udelite neki dobronamerni savet ne bi li mu služba koja nas motri prenela. Nakon toga će slediti period "dobar je Vučić, ali oni oko njega što su loši..." Jeste, SPO, DHSS, ursovci i Rakićevci su reformska ekipa, koja samo čeka da ih gospodar Vučić prepozna :lolol:On ako ne zna kako, onda nek se povuče iz politike ili neka ode u političku zavetrinu.

Edited by Filipenko
Link to comment
Tu negde se krije i osnovni Vučićev problem - on deluje da zna šta treba da se uradi, ali nema muda za to. Ekonomske reforme koje nam obećava ne može da počne sa populizmom sps-a na vratu, nema šanse. Da je stvarno jaje kakvim se predstavlja, ne bi čak ni izbore raspisivao, jer realno nema vremena za to, samo bi pronašao 126 na Skupštini, razne Petrović-spo-dhss-urs-Zaharije-svm ekipe i uz malo Rakićevog vetra u leđa sastavio reformsku administraciju. Sa takvom ekipom bi Lazar i Saša mogli da urade neki ozbiljan posao i prodrmaju privredu. Ovako, svaku ozbiljnu inicijativu sabotiraće Dačić sa saborcima iz raznih Simpa, koji se sve slažu, samo im treba još malo vremena i para iz budžeta.
mda. umesto parazitskog pups-a i sps-a dobijes parazitskog Petrovica, ex velicinu govnjive ds plus ostalu gamad tipa spo-dhss-urs. otkud ti ideja da bi oni bili poslusni i da se ne bi ponasali oportunisticki u svojim licnim i stranackim alavim kombinavijama sto su uostalom uvek i radili u svim vladama u kojima su ucestvovali? Edited by Pontijak
Link to comment
mda. umesto parazitskog pups-a i sps-a dobijes parazitskog Petrovica, ex velicinu govnjive ds plus ostalu gamad tipa spo-dhss-urs. otkud ti ideja da bi oni bili poslusni i da se ne bi ponasali oportunisticki u svojim licnim i stranackim alavim kombinavijama sto su uostalom uvek i radili u svim vladama u kojima su ucestvovali?
+1a mislim da je gaza hteo da kaze /tj dacic, zapravo/ da se bez izbora ne moze promeniti predsednik vlade ni sa vecinom od 200 poslanika, tj da ne moze neko da zameni predsednika vlade kao sto su menjali ministre, nego ako ce da ga menjaju, jedino to mogu nakon izbora .../tako sam ja shvatila dacicevu izjavu, a i na osnovu neke analogije na lokalu, nisam naime izucavala zakon o vladi/
Link to comment
+1a mislim da je gaza hteo da kaze /tj dacic, zapravo/ da se bez izbora ne moze promeniti predsednik vlade ni sa vecinom od 200 poslanika, tj da ne moze neko da zameni predsednika vlade kao sto su menjali ministre, nego ako ce da ga menjaju, jedino to mogu nakon izbora .../tako sam ja shvatila dacicevu izjavu, a i na osnovu neke analogije na lokalu, nisam naime izucavala zakon o vladi/
tocno to.inace da se vratim na emisiju sinoc, ne znam kako vam nije bilo ocigledno da se sve desava po predefinisanoj matrici, krstic i radulovic najradije ne bi bili tu da ne moraju, posto su posle prvih 5 dana na poslu shvatili u kakvo su se kolo uhvatili i samim tim nemaju o cemu da pricaju, profesorka demonstrira silu posto nema nikakvu odgovornost nizasta, sem da zabavi svoje citaoce u politici.ukratko, waste of time.
Link to comment
+1a mislim da je gaza hteo da kaze /tj dacic, zapravo/ da se bez izbora ne moze promeniti predsednik vlade ni sa vecinom od 200 poslanika, tj da ne moze neko da zameni predsednika vlade kao sto su menjali ministre, nego ako ce da ga menjaju, jedino to mogu nakon izbora .../tako sam ja shvatila dacicevu izjavu, a i na osnovu neke analogije na lokalu, nisam naime izucavala zakon o vladi/
:lol:Premijer može sutra da se promeni ako za to glasa 126 poslanika. Naravno, čak i kada bi Vučić smeo da preuzme tu odgovornost i fokus javnosti na sebe, kao što ne sme, ne sumnjam da bi se od svega napravio bespotrebni cirkus sa tonom konsultacija sa Tomom, raznim čelnicima partija i slično, i da bi potrajalo par meseci. Ali, suštinski, ne, dovoljno je da se tekućem premijeru izglasa nepoverenje i glasa za nekog novog, nisu potrebni izbori. Formalno, tu padne cela vlada, ali se odmah izglasa nova i to je to.Ono što je Dačić govorio jeste obična matematika za stvaranje koalicija, plus malo političkog racija. Bez njega ne može da se sastavi stabilna vlada, bilo od strane DSa, bilo od strane SNSa, osim ako se ne ide na izbore pa se dobije neka drugačija slika u parlamentu (npr. da SNS ima 40% a ne 25% glasova) jer je koalicija sa ovim malim smrdljivim pijavicama nestabilna i nemoguće je održati je. Edited by Filipenko
Link to comment

samo jos jedan dokaz da svinji ne moz verovati. vidim da ima dosta izvora (cesid, neki profa ustavnog prava) koji kazu da za promenu premijera nisu nuzan uslov novi izbori vec da to radi skupstina, tako da je filip (verovatno) u pravu.

Link to comment
Zanimljivo mi je gledati kako vas gazza1 navlači na "želi i hoće Vučić ali..." a vi se primate kao malji deca, sve pokušavajući da identifikujete prepreke na teškom Vučićevom putu i udelite neki dobronamerni savet ne bi li mu služba koja nas motri prenela. Nakon toga će slediti period "dobar je Vučić, ali oni oko njega što su loši..." Jeste, SPO, DHSS, ursovci i Rakićevci su reformska ekipa, koja samo čeka da ih gospodar Vučić prepozna :lolol:On ako ne zna kako, onda nek se povuče iz politike ili neka ode u političku zavetrinu.
Tjah, svi mi izašli iz DS šinjela sada nemamo nikakvu političku orijentaciju - za početak, DS je prešao crvenu liniju populizma iza koje više ni ideološki nisu moji. Na nama sitnoj preduzetničkoj buraniji uglavnom svi šilje kurac, tako da i ne pokušavam više da se pronađem negde. Jedini realan plan sam video u papirima Fiskalnog saveta i prema tom planu baždarim i svoju optiku.Pre izbora, taj plan Fiskalnog saveta su svi obilazili. Gledao sam emisiju u kojoj je Pavle Petrović jedva suzdržao podsmeh dok je objašnjavao Vučiću(možda i Tomi, nisam siguran) da ingeniozan plan sa gašenjem zlih agencija ne dotiče ni 10% deficita. Posle izbora, nastavila se stara pesma i Dačić-Dinkić šarene laže. Jedini koji se nezvanično okretao ka preporukama Saveta bio je Vučić.I baš u toj tački je Filip u pravu: Vučić se nikad nije explicite izjasnio za mere Saveta, mi to samo nagađamo kroz angažman Krstića&Radulovića. Teoretski, on se može potpuno bezbolno prešaltovati na Dačijevu politiku, bez ikakvih repova, jer se ni za jedan ekonomski koncept nije zvanično opredelio.Meni se samo čini da on okreće brod na stranu Saveta i ako to bude tako, neću uopšte imati problema da podržim takav koncept i takvu administraciju. Baš me briga da li to Vučić radi iz očaja ili iz ubeđenja. A ako se pokaže nesposoban da istera stvar do kraja i vrati svojoj standardnoj patetici i demagogiji, neću biti previše iznenađen.U svakom slučaju, ako su nas političari naučili ičemu, to je da uvek može gore.
Link to comment
tocno to.inace da se vratim na emisiju sinoc, ne znam kako vam nije bilo ocigledno da se sve desava po predefinisanoj matrici, krstic i radulovic najradije ne bi bili tu da ne moraju, posto su posle prvih 5 dana na poslu shvatili u kakvo su se kolo uhvatili i samim tim nemaju o cemu da pricaju, profesorka demonstrira silu posto nema nikakvu odgovornost nizasta, sem da zabavi svoje citaoce u politici.ukratko, waste of time.
Nisam gledao emisiju.Mene zanima duel Dana-Radulovic, posto vise poverenja imam u Radulovica, bar po tekstovima.Dana je kritizer puna opstih mesta. Radulovic je po blogovima imao i konkretne ideje.Stoga me zanima jer Danin mitraljez bio politicki koji je masio ovu dvojicu i gadjao odnos Vucic-Dacic-PUPS ili je bas njima dvojici imala nesto da zameri. Ako jeste, to je tako dosadno i predvidivo i nekonstruktivno.
Link to comment

dosta si dobro predvideo. veci deo njene kritike tj pitanja je gadjao ono sto oni ne mogu da odgovore a to je kako ce se ophoditi prema tim standardnim ekonomskim rupama koje prosticu iz politicke demagogije, budzetskog deficita izazvanog raznim kombinama i podmirivanjima i slicno. naravno da tu mozes samo opsta mesta da trabunjas.meni je velika misterija zasto su oni uopste dosli kod olje.

Edited by gazza1
Link to comment
ekekekei mlađa gledo utisak.
"Super je da se smanji porez na plate za trećinu, kao što je to rekao novi ministar privrede Saša Radulović. Takva finansijska gimnastika je nerealna. Uradio bih i ja to, ali je nerealno i nemoguće u ovom trenutku, jer se postavlja pitanje odakle popuniti rupu od dve milijarde evra", rekao je Dinkić.
Link to comment

Niko da prokomentariše briljantnu Vecu Pesic sinoc? Razglabase tri sata i na kraju se sve svelo na ovo:

Deco, bolje u ovoj "zemlji" od Vučića nema. To vam je što vam je. Treba da se šutirate u dupe od sreće.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...